Orzeszek ocalony!

11.09.2023

Już ponad rok temu ocaliliście tych trzech niskopiennych dżentelmenów, Bezik, Orzeszek i Piorun (czyli Kajtek) mieszkają razem w domu adopcyjnym, gdzie mają do podziału dużo trawy, dzikich ziół i innych końskich przysmaków. Uratowaliście ich przed rzeźnią i podarowaliście im nowe życie. Dzięki temu odnalazły swoje miejsce.

To dzięki Wam Bezio, Orzeszek i Piorun (którego znacie jako Kajtuś) wiodą spokojne, kawalerskie życie 🥰
Jesteście najlepsi!

Dziękujemy, że jesteście z nami

Aktualizacja 20.05.2022

Uratowany przez Was w grudniu Orzeszek od samego początku był bardzo rozbrykany i psotny. Jest to istny wulkan energii. Ale jednocześnie jest to taki uroczy i słodki kucyk, że nie można oderwać od niego wzroku. Tylko siedzieć i oglądać. NETFIX niepotrzebny. Orzeszek miał podwójne szczęście bo trafił do wspaniałego domu adopcyjnego, gdzie ma kompana Kajtusia gotowego do zabawy. A wszystko to jest możliwe dzięki waszemu ofiarnemu wsparciu. Orzeszek żyje i spoci tylko dzięki Wam. Za co stokrotnie dziękujemy.

z tytułem „Pomoc”

Pomoc

Aktualizacja 31.03.2022
Bezik, Orzeszek i Piorun (Kajtek) są już w domu adopcyjnym. Psy zachwycone, kradną kucykom marchewki, a kopytne raz tolerują to zachowanie raz nie 🙂 jest wesoło 😉

Aktualizacja 11.02.2022
Przedstawiamy Wam przemianę Orzeszka, którego uratowaliśmy dzięki Wam.
Orzeszek jest troszkę zadziorny ale przy tym bardzo kochany. Czasem podgryzie po nogawkach bo chce się bawić ❤
Mimo jego charakterku jesteśmy przeszczęśliwi, że jest z nami w naszym Hospicjum. To właśnie dzięki Wam wiedzie teraz szczęśliwe, beztroskie życie w Benkowie.

Aktualizacja 21.12.2021
Szanowni Państwo! Z całego serca Wam dziękujemy za okazane wsparcie i pomoc. Dzięki Waszej szybkiej reakcji udało nam się uratować Orzeszka i jest już bezpieczny w Benkowie.
Maluszek niedawno do nas dojechał i już pokazuje swój charakterek, który jest jedyny w swoim rodzaju. Jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim naszym darczyńcom, którzy umożliwili nam ratunek tego rozbrykanego kucyka.
Przed nim teraz aklimatyzacja w naszym ośrodku, wizyty weterynarza i kowala. Jeśli Orzeszek przejdzie wszystkie badania pomyślnie i Pan Doktor zatwierdzi, to Orzeszek będzie gotowy do adopcji. Tradycyjnie już zapraszamy do obejrzenia filmu z Orzeszkiem.

z tytułem „Pomoc dla Orzeszka”

Pomoc dla Orzeszka

Szanowni Państwo, pilnie jest potrzebna pomoc dla Orzeszka. We wtorek, do godz 19 –  musimy wpłacić zaliczkę 900 zł.
Każda złotówka to dla maluszka nadzieja na ratunek.

11.09.2023

Jesteście najlepsi!

Dziękujemy, że jesteście z nami

Uratowany 21.12.2021

Orzeszkowy, bezpieczny świat u boku ukochanej mamy zawalił się w ciągu jednej chwili. Tyle trwało wejście rzeźnika do komórki i wyciągniecie na linie oszalałego z przerażenia źrebaka. I na nic się zdało jego wołanie. Na nic też żałosne rżenie jego ukochanej mamy. Na nic szarpanie, wierzganie, próba ucieczki. Gdy trzasnęły drzwi komórki i trap ciężarówki, świat wcale się nie zatrzymał nad ich dramatem. Bo w wiejskich obórkach nie ma empatii, jest kalkulacja i wyrachowanie. Trzymanie zwykłych, gniadych ogierków się nie opłaca. Lepiej i taniej jest zabić. Nie trzeba wtedy ani karmić, ani chodzić koło darmozjada.

Gdy wchodzimy do komórki, w której na zabicie czeka Orzeszek, maluszek zanosi się długim, dziecięcym rżeniem. Małe chrapki sprawdzają, czy pachniemy domem i maminym mlekiem. Wącha nas, szturcha noskiem, ale nie czuje znajomych zapachów. Ucieka na tyle, ile pozwala trzymająca za szyje rzeźnicka lina, a jego głośna, dziecięca rozpacz szczelnie wypełnia ciemną komórkę i łamie nam serca.

Nie wołaj maleńki Orzeszku, nie płacz kochany. Na nic twoje rżenie. Jeszcze nie rozumiesz, że mama nie wróci. Jeszcze nie wiesz, że świat, który znałeś, odszedł na zawsze. Jeszcze nie dotarło do ciebie, że gdy wyjdziesz z tej komórki, rzeźnicki zimny nóż uciszy twoje rżenie. Na zawsze.

Szanowni Państwo, we wtorek do godz 19 musimy zapłacić 900 zł zaliczki za Orzeszka, jeśli to się uda to, do południa w piątek będziemy musieli wpłacić pozostałe 1600 zł.
Nie wiemy nawet, jak prosić byście pomogli.
Przecież Wigilia, święta, rodzina.
Przecież on nie może czekać…

z tytułem „Ratunek dla Orzeszka”

Potrzebna pilna pomoc

Pomoc