Uszatek już bezpieczny w Benkowie

Aktualizacja 21.02.2022

Szanowni Państwo,

Przychodzimy z kolejnymi dobrymi wieściami! Wiele z Was pytało co słychać u Uszatka. A więc: właśnie wczoraj pojechał do swojego nowego domu adopcyjnego! ❤ Zajmą się nim wspaniali ludzie, którzy obdarzą go miłością i ciepłem.
To wszystko jest możliwe dzięki Waszej pomocy. Dzięki Wam uratowaliśmy Uszatka przed śmiercią. To właśnie dzięki Wam Uszatek dostał szansę na komfortowe życie, wśród przyjaciół i tych którzy się o niego troszczą. 

Aktualizacja 05.01.2022

Szanowni Państwo,
wiemy, że czekaliście z zapartym tchem na tą informację. Udało się nam uratować Uszatka!
Uszatek to osiołek którego znaleźliśmy u handlarza – uparty i osamotniony czekał na swój ostatni dzień i transport do ubojni. Dzięki Wam zabraliśmy go z tego miejsca i przywieźliśmy do Benkowa. To Wy podarowaliście mu szansę na spokojne i bezpieczne życie, wśród kochających go ludzi. Dziękujemy Wam w jego imieniu.
Zapraszamy do obejrzenia filmu z Michałem i Uszatkiem już w Benkowie.

Jeśli chcesz i możesz pomóc, prosimy o wpłaty
z tytułem „Pomoc dla Uszatka”
numer konta: 23102040270000110216926564

Fundacja BENEK, ul. Orzechowa 15, 63-004 Szewce

Jeśli mieszkasz poza granicami Polski i chcesz wpłacić darowiznę
na nasze konto: BPKOPLPWPL23102040270000110216926564
 
Za każdą pomoc – dziękujemy z całego serca.

Pomoc dla Uszatka

wybierz kwotę

lub

Jeśli podasz swój e-mail, poinformujemy Cię o jego dalszych losach

Aktualizacja 03.01.2022
Szanowni Państwo,
mamy cudowną wiadomość –udało nam się uratować Uszatka! Najmocniej dziękujemy za pomoc i wsparcie. Nie udałoby się gdyby nie Wy!
Lada moment wrzucimy zdjęcia i filmy z Uszatkiem w roli głównej, ponieważ jest już u nas w Benkowie.

Szanowni Państwo,
to już ostatni moment na ratunek dla Uszatka. Kolejnej szansy nie będzie. Wiemy, że teraz każdy ma ważne sprawy, wyjazdy, wydatki ale Uszatek nie może czekać… prosimy, jeśli możecie pomóżcie go ocalić.

Uratowany 01.01.2022

uszatek (5)

Uszatek mocno zaciska powieki. Gdyby mógł, to by zniknął. Przestał istnieć. Byle by tylko już nikt nic od niego nie chciał. Nie szturchał go, nie poganiał, nie bił, nie szarpał. Ale Uszatek jest tylko zwykłym osiołkiem, dla którego człowiek nie przewidział ani dobrego losu, ani tym bardziej troskliwej emerytury. Ma iść na rzeź i spłacić swoim życiem każdą garstkę owsa, jaką otrzymał. Zawiódł ludzi.

Gdy pytam o szarego osiołka zamkniętego w komórce, handlarz mówi, że on się do niczego nie nadaje. Uparty wyjątkowo, nawet na widok bata staje i nie chce się ruszyć. Mężczyzna mówi, że kupił go na targu, tam dowiózł go właściciel, zepchnął siłą z przyczepy na betonowy plac, zgodził się na proponowaną cenę, zabrał pieniądze i odjechał, nie oglądając się ani razu. Śmiejąc się, dodaje, że teraz on ma kłopot, bo żeby go załadować na samochód, musieli go wnieść. Żadne bicie nie pomagało… Po chwili dorzuca, że zaraz będzie po kłopocie. Jeszcze tylko ostatni transport do ubojni i będzie spokój.

Przychodzę do Was, by prosić o wsparcie spłaty Uszatka. Mamy w azylu stado osłów, które mogą być jego towarzyszami. Mamy miejsce, by go przyjąć. Mamy czas by mu poświęcić i nauczyć zaufania do ludzi.

Ale od życia Uszatka oddzielają pieniądze, które musimy dać handlarzowi. Kwota nie jest mała, bo wraz z transportem musimy mu dać, aż 3850 zł. Plus jeszcze 300 zł, bo handlarz za darmo karmić go przecież nie będzie.

Szanowni Państwo, wielokrotnie przekonaliśmy się, że los zwierząt jest Wam bardzo bliski i mamy nadzieję, że i do Uszatka uśmiechnie się los. Wiemy, że w okresie około świątecznym jesteście zabiegani, a na zbiórkach jest mało darowizn, ale nie możemy zwlekać. Uszatek nie ma czasu, jeśli nie wrócimy po tego osiołka do końca roku, na początku stycznia pojedzie on do ubojni. Prosimy, pomóżcie.

Bardzo DZIĘKUJEMY za każde wsparcie.

BENKOWO nie otrzymuje dotacji na prowadzenie ośrodka
dlatego bardzo potrzebujemy Twojego wsparcia aby dalej zapewniać

warsztaty terapii zajęciowej w szkołach i przedszkolach

schronienie, leczenie i wyżywienie zwierząt

hippoterapię i onoterapię dla potrzebujących dzieci

wyjazdy na interwencje i pomaganie innym

prowadenie jedynego w Europie Azylu dla żubrów

Pomoc dla Uszatka