Anielka i Antosia
Dziękują za życie

Aktualizacja 27.06.2022

29 grudnia podarowaliście Anielce i jej córeczce Antosi nowe życie. Dwa kucyki czekały na ubój, uratowaliście je w ostatniej chwili. Dziewczynki przyjechały do Benkowa gdzie odbyły kwarantannę, zostały zbadane, odrobaczone, odwszone, odwiedził je kowal. 

Antosia podrosła, usamodzielniła się i niedawno wyruszyła do swojego domu adopcyjnego, a chwilę później swoje miejsce na ziemi znalazła również jej mama, Anielka. 

A teraz wiadomość dnia. Anielka w sobotę urodziła ślicznego maluszka. Tym samym na święta podarowaliście życie trzem koniom, a nie dwóm.

Jeszcze raz bardzo Wam dziękujemy za ratunek dla tych koni. 

Choć to niezgodne z obowiązującym u nas prawem, to wysyłanie źrebnych klaczy na rzeź, nie jest wcale rzadką praktyką. Ciężarny koń jest cięższy, a co za tym idzie droższy, a na bramie ubojni przecież nikt nie robi USG. 

Wielokrotnie ratowaliśmy wspólnie z Wami klacze, które kilka miesięcy później urodziły. W ostatnim czasie urodziły Lusia, Kaja i Tosia i zapewne nie jest to jeszcze koniec. 

Póki konie będą zabijane w ubojniach, póty ten haniebny proceder nie zostanie wyeliminowany.

Aktualizacja 29.03.2022

 

A oto i zapowiadany wczoraj film z Jasiem. Ale nie tylko z nim! Kolejno możecie zobaczyć Karmelkę i KamykaAntosięJasiaAnielkę i na końcu Talarka. W tle przewija się jeszcze zad Łatki. Była zajęta sobą, nie miała ochoty na pozowanie. Jej prawo. Wszystkie kucyki zostały uratowane przed rzeźnią. Żyją dzięki Waszej pomocy. Każdy z nich znalazł bezpieczne schronienie w Benkowie. 

Przypominamy, że część naszych podopiecznych czeka na dobre domy. Jeśli masz możliwość dania domu koniowi, serdecznie zapraszamy do kontaktu bezpośrednio z Michałem – 506 349 596. Oprócz takich maluszków, na nowe domy czekają również duże konie. Każdy inny, każdy wyjątkowy.

Jeśli chcesz i możesz pomóc, prosimy o wpłaty
z tytułem „Pomoc dla Anielki i Antosi”
numer konta: 23102040270000110216926564

Fundacja BENEK, ul. Orzechowa 15, 63-004 Szewce

Jeśli mieszkasz poza granicami Polski i chcesz wpłacić darowiznę
na nasze konto: BPKOPLPWPL23102040270000110216926564
 
Za każdą pomoc – dziękujemy z całego serca.

Wsparcie dla Anielki i Antosi

wybierz kwotę

lub

Jeśli podasz swój e-mail, poinformujemy Cię o dalszych losach Anielki i jej córeczki

Szanowni Państwo,

Przychodzimy do Was z kolejną dobrą wiadomością. Anielka i Antosia są już bezpieczne w Benkowie! Anielka i Antosia, czyli dwa kuce, które dzięki Waszej szybkiej reakcji udało się ocalić i podarować im nowe, komfortowe życie w naszym Hospicjum dla Kucy i Osiołków. Mamy nadzieję, że Was również te dobre wiadomości wprawiają w dobry nastrój. Jesteśmy wzruszeni widząc, ile z Was pragnie pomagać nam i nas wspierać.


To właśnie dzięki Wam możemy ratować te zwierzęta i dawać im bezpieczny dom, pełen miłości i ciepła. Dziękujemy Wam w imieniu Anielki i jej córeczki Antosi oraz zachęcamy do obejrzenia filmu z nimi w roli głównej. 

Uratowane 29.12.2021

265014075_428100838803005_2033839115006393366_n

Szanowni Państwo,

Pokornie schylamy przed Wami głowy, prosząc o ratunek dla źrebnej Anielki i jej maleńkiej córeczki Antosi. Wiemy, że są Święta, że macie wiele ważnych spraw, ale one nie mogą czekać. Jeśli teraz nie zrobimy nic, one za kilka dni stracą życie.

Anielkę znaleźliśmy w miejscu, gdzie śmierć jest codziennością. Zasłaniała sobą własne dziecko. Z rzeźnicką liną na głowie, w komórce, do której nie dociera ani światło, ani nadzieja, czeka na wykonanie wyroku. Bezbronna, oszukana przez wszystkich, którym ufała, bez szansy na ratunek.

Czy wie, że przed nimi najgorsze? Czy przeczuwa, że gdy nadejdzie koniec, zostaną siłą rozdzielone? Czy pęknie jej serce, gdy nie będzie mogła ocalić rozpaczliwie wołającego ją na pomoc dziecka? Czy może zginie z rąk rzeźnika pierwsza? Nie chcemy o tym myśleć ani wiedzieć.

Ty i ja mamy wybór.
One nie mają już nic.

Konie te stoją w miejscu najgorszym z możliwych. Handlarz, który je kupił, prowadzi przydomową ubojnię. Skupuje te, których nikt inny nie chce, zabija na miejscu. Tu nie ma długich terminów na spłatę, a negocjacje to lekcja cierpliwości i pokory. Dostajemy czas do 28 grudnia na zebranie 3700 zł – tyle kosztuje ich życie i transport. Prosimy, podarujmy im życie na święta. Wspólnie możemy to zrobić.

Bardzo DZIĘKUJEMY za każde wsparcie.

BENKOWO nie otrzymuje dotacji na prowadzenie ośrodka
dlatego bardzo potrzebujemy Twojego wsparcia aby dalej zapewniać

warsztaty terapii zajęciowej w szkołach i przedszkolach

schronienie, leczenie i wyżywienie zwierząt

hippoterapię i onoterapię dla potrzebujących dzieci

wyjazdy na interwencje i pomaganie innym

prowadenie jedynego w Europie Azylu dla żubrów

Wsparcie dla Anielki i Antosi