Media o nas

Przez ponad dekadę działalności na rzecz zwierząt wielokrotnie gościliśmy w telewizji i na łamach prasy. Mając świadomość, że w nasze internetowe progi trafiają osoby, które nie miały wcześniej możliwości zapoznać się z nami i naszą działalnością, zamieszczamy tutaj wybrane materiały, które przybliżą Wam to kim jesteśmy i czym się zajmujemy.

Zapraszamy!

„Jak zauważa Michał Bednarek z fundacji Benek, oczywiście nie ma niestety gwarancji, gdzie trafi kupiony na targu koń. To mogłaby tylko zmienić ustawa, o którą od lat zabiegają obrońcy praw zwierząt: chcą zmiany statusu konia ze zwierzęta gospodarskiego na towarzyszące, do których zaliczane są m.in. pies czy kot.”

Portal wyborcza.pl 02.03.2023
Zobacz tutaj

Tym krowom nie stanie się już nic złego

„„W większości przypadków zwierzęta posiadają odpowiednie warunki do tego, aby być zdrowe i dobrze się rozwijać. Zdarzają się niestety również przypadki, że zwierzęta żyją w karygodnych warunkach, a ich właściciele nie radzą sobie z opieką nad nimi.”

Portal lowicz24.eu 27.07.2022
Zobacz tutaj

Wspieramy zwierzęta Ukrainy.

„„Jesteśmy nieskończenie wdzięczni wszystkim, którzy pomagają naszemu schronieniu przetrwać stan wojenny na Ukrainie. Nigdy nie przestaniemy dziękować całemu światu i każdej osobie z osobna za tak niezbędną i ważną pomoc!” – zanotowano w przedsiębiorstwie.”

Oficjalna strona Rady Miasta Charkowa 05.05.2022
Zobacz tutaj

Jak pomóc Ukrainie? Lista zweryfikowanych zbiórek i organizacji pomocy humanitarnej

„W obliczu wojny Ukraina potrzebuje pomocy. Zebraliśmy listę wiarygodnych zbiórek i organizacji pomocy humanitarnych, a także nr kont, na które można wpłacać pieniądze.”

Portal 300gospodarka.pl 01.03.2022
Zobacz tutaj

 

Michał Bednarek pochodzi z Jarocina.

„W Szewcach mamy obecnie 3 konie w pensjonacie i 380 własnych, w tym 42 na miejscu, a pozostałe w domach adopcyjnych. Wykupujemy je, ratujemy i oddajemy pod opiekę w prywatne ręce. Z czasem pojawiły się również zwierzęta gospodarskie, a od pięciu lat zajmujemy się też gatunkami dzikimi i egzotycznymi. „

Portal jarocinska.pl 02.01.2022
Zobacz tutaj

Wywiad z Fundacją Benek

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Michałem „Benkiem” Bednarkiem, szefem Fundacji Benek, partnerem Animal Fest Summer. Fundacja Benek wraz ze swoimi podopiecznymi zagości na Międzynarodowych Targach Poznańskich w dniach od 21 do 22 sierpnia 2021 roku.

Animal Fest Summer 19.08.2021
Zobacz tutaj

Wielbłąd, żubry, konie i surykatki! Poznaj podopiecznych stowarzyszenia Benek

W miejscowości Szewce pod Poznaniem od lat działa stowarzyszenie Benek. Opiekuje się najróżniejszymi zwierzętami. Gospodarskimi, takimi jak konie, kozy czy krowy. Spotkać tam można też bardziej egzotyczne gatunki – małpy, surykatki czy wielbłąda.

Radio ESKA 16.08.2021
Zobacz tutaj

Od 10 lat jest prezesem Fundacji „Benek”. Jarociniak ratuje konie, wielbłądy i żubry

Michał Bednarek pochodzi z Jarocina. Od 10 lat jest prezesem Stowarzyszenia na rzecz rehabilitacji, ekologii i ratowania zwierząt rzeźnych „Benek”

Jarocińska.pl 29.04.2021
Zobacz tutaj

Bartek Jędrzejak odwiedził azyl dla „niegrzecznych żubrów”. Do zagrody trafiają wyłącznie kawalerzy

To właśnie tam znajduje się jedyny w Polsce ośrodek wychowawczy dla żubrów. – Trafiają do niego krnąbrne, niesforne i źle wychowane żubry, które uczą się kindersztuby – oznajmił dziennikarz. Poznajcie „niegrzecznych” mieszkańców zagrody.

Dzień dobry TVN 26.11.2020
Zobacz tutaj

Ratuje zwierzęta. W piątek powalczy w programie telewizyjnym o pieniądze dla nich

Michał Bednarek pochodzi z Jarocina. Od prawie dziewięciu lat jest prezesem Stowarzyszenia. W piątek wystąpi w programie telewizyjnym, w którym powalczy o pieniądze dla stowarzyszeniowego stadka.

Jarocińska  09.05.2019
Zobacz tutaj

Skaryszew: rozpoczęły się Wstępy. Po raz kolejny pod specjalnym nadzorem

Michał Bednarek ze Stowarzyszenia Benek mówi, że tegoroczny regulamin jarmarku końskiego jest zaostrzony, podobnie jak ten obowiązujący w zeszłym roku. Jak wyjaśnia, na teren targu nie wjadą auta o masie przekraczającej 7,5 tony.

Polskie Radio 10.03.2019
Zobacz tutaj

Stowarzyszenie Benek

Materiał filmowy z wizyty TVP Poznań.

TVP Poznań 14.01.2016
Zobacz tutaj

Materiał filmowy program Teleskop

Setki uratowanych zwierząt przed śmiercią. Porzucone, niechciane, chore, takie które miały trafić do rzeźni. Teraz Stowarzyszenie na Rzecz Rehabilitacji, Ekologii i Ratowania Zwierząt Rzeźnych – „Benek” z miejscowości Szewce pod Poznaniem, oprócz pomocy uczy najmłodszych, że zwierzę to nie przedmiot, a ogromna odpowiedzialność.

Teleskop 13.03.2015
Zobacz tutaj

Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt „Benek”

Materiał filmowy z wizyty  w przedszkolu

Teleexpress Extra 03.2015
Zobacz tutaj

5-miesięczny kangur wypadł z torby

Przerażona matka wyrzuciła małego Plastusia z torby. Zginąłby, gdyby jego rodzicami nie zostali ludzie. Kangurzątko dostaje teraz mleko dla psów i dojrzewa w sztucznej torbie, specjalnie dla niego uszytej…

FAKT 18.07.2015
Zobacz tutaj

Pyra – olbrzym o gołębim sercu i słabości do ziemniaków…

Wiosną 2015 roku media obiegła informacja o żubrze, który „terroryzuje” okolice miejscowości Tuczno Drugie. Jak się okazało, byk nie po raz pierwszy zawitał w tamte okolice. Przez dłuższy czas był lokalną atrakcją, ludzie chętnie go dokarmiali, a żubr przyzwyczajony do dobrobytu tak łatwo nie chciał z niego zrezygnować.

ŻUBRY.ORG.PL
Zobacz tutaj

„Terroryzował” Tuczno, zamieszkał pod Poznaniem. To żubr Pyra
Przez kilka miesięcy sprawiał spore problemy w Tucznie, gdzie wyrządzał szkody na polach i w ogrodach. W poniedziałek trafił do podpoznańskiej miejscowości Szewce.

EPOZNAN 29.04.2015
Zobacz tutaj

Zobacz nas na FB

Wspomóż nas

wybierz kwotę

lub

Kup tapetę i wspomóż fundację
Wyślij SMS o treści POMAGAM
  • NA NUMER 7420 KOSZT 4,92 ZŁ
  • NA NUMER 7977 KOSZT 11,07 ZŁ
  • NA NUMER 91920 KOSZT 23,37 ZŁ

Wspomóż nas