Kajtuś już w Benkowie

11.09.2023

Już ponad rok temu ocaliliście tych trzech niskopiennych dżentelmenów, Bezik, Orzeszek i Piorun (czyli Kajtek) mieszkają razem w domu adopcyjnym, gdzie mają do podziału dużo trawy, dzikich ziół i innych końskich przysmaków. Uratowaliście ich przed rzeźnią i podarowaliście im nowe życie. Dzięki temu odnalazły swoje miejsce.

To dzięki Wam Bezio, Orzeszek i Piorun (którego znacie jako Kajtuś) wiodą spokojne, kawalerskie życie 🥰
Jesteście najlepsi!

Dziękujemy, że jesteście z nami

Aktualizacja 31.03.2022

Bezik, Orzeszek i Piorun (Kajtek) są już w domu adopcyjnym. Psy zachwycone, kradną kucykom marchewki, a kopytne raz tolerują to zachowanie raz nie 😆 jest wesoło 🙂

Aktualizacja 05.01.2022
Drodzy Państwo,
wiele z Was pytało o los Kajtusia, więc mamy ogromną przyjemność Was poinformować: Kajtuś jest już bezpieczny w Benkowie!
Kucyk nie jest w najlepszym stanie. Z powodu choroby nóżek mocno kuleje.  Przed nim odpowiednie leczenie i opieka, wizyty weterynarza i kowala. Mamy nadzieję, że wkrótce mu się poprawi, a gdy przyjadą Państwo do nas na wiosnę będzie już wesoło brykał razem z innymi zwierzętami.
Jesteśmy wzruszeni ilu osobom los zwierząt nie jest obojętny i że tak bardzo się przejęliście losem tego biednego kucyka. Dzięki Wam udało nam się ocalić jego życie i zapewnić mu bezpieczeństwo, odpowiednią opiekę i leczenie.
Zachęcamy do obejrzenia filmu z Kajtusiem.

z tytułem „Pomoc dla Kajtusia”

Pomoc dla Kajtusia

Kajtuś
został skazany przez właścicieli na ubój. Dziś mija termin spłaty. Prosimy o pomoc. Niech to nie będą jego ostatnie chwilę życia.Dla niego każda złotówka jest na wagę życia.

Uratowany 4.01.2022

kajtus (3)

Handlarz sam zadzwonił, że ma kuca do sprzedania. Zachwalał, że bardzo spokojny i ładny, łaciaty taki. I zapewne tylko przez przypadek zapomniał dodać, że konik ma sztorcowe kopyta, i, że jest kulawy tak, że po twardym betonie nie chce dać nawet jednego kroku.

Zamknięty w zatęchłej oborze na końcu wsi, bez przyszłości, bez szansy na klienta innego niż rzeźnia, czeka na swój koniec. Takiego Kajtusia nikt nie kupi. Tylko w miejscu, gdzie życie odmierza się na kilogramy ma on jeszcze jakąś wartość.
Choć i ta wartość nie jest za duża, bo i przecież Kajtuś nie jest wielki.

Jego przekleństwem jest to, że nie może się do niczego przydać. Nie może na nikogo zarobić.

Nie pytamy, jaka jest jego historia, nie ma to znaczenia. Skoro nie jest klaczą, która może rodzić i do tego ma wadę nóg, od pierwszego dnia życia było przesądzone, że trafi na rzeź.

Prędzej czy później, gdy tylko się znudzi.

Dla małego  Kajtusia termin zabicia został już ustalony. Jeśli nie ulitujemy się nad nim, nie spłacimy go, te Święta i Nowy Rok będą ostatnimi dniami jego życia. Pojedzie na rzeź 3 stycznia i nie będzie już żadnej szansy, by to zmienić. Szanowni Państwo, póki mały Kajtuś oddycha, jest dla niego nadzieja. Bardzo chcemy dać mu dom i rozpocząć leczenie jego chorych nóżek i zrobimy co w naszej mocy by żył. By go spłacić i przetransportować potrzeba 3200 zł. Prosimy, podarujcie mu z nami życie w te święta. On ma tylko nas, nie zawiedźmy go.

z tytułem „Ratunek dla Kajtusia”

Pomoc dla Kajtusia