ZUZIA PROSI O LITOŚĆ

Czy stary, zaniedbany koń zasługuje na życie?

21.10.2024 Szanowni Państwo,
zaliczka za biedną Zuzię wpłacona, mamy czas do czwartku, by zebrać brakujące 2600 zł.  Bardzo proszę o dalszą pomoc.

Dziękuję, za każdą pomoc.

21.10.2024 Szanowni Państwo, stare konie,
po latach pracy są najczęściej odsyłane na rzeź. Nie ma mitycznych pastwisk, na których niby odpoczywają, a o których opowiadają byli właściciele. Nie ma wizyt lekarza, kowala, dobrych pasz ani przysmaków. Jest lina, handlarz, trap samochodu zabierającego niechciane konie. Jest ubój w rzeźni.

Zuzia przez lata służyła człowiekowi, a w zamian nie dostawała nic. Pracowała i była wszędzie tam, gdzie jej potrzebowano. Każdy dzień był pełen obowiązków, każdy poranek zaczynał się nowym wyzwaniem. Przez ten czas nauczyła się spełniać wymagania, doskonale wiedząc jak boli niezadowolenie człowieka i jego bat. Bywało, że praca była dla niej zbyt ciężka, zbyt wyczerpująca, ale nie miała do kogo skierować swoich skarg. Za swoją pokorną służbę, nie otrzymała nawet regularnych wizyt kowala, więc dziś, na tych powyginanych w pałąk kopytach, nie jest w stanie na nikogo już zarabiać. Zbędna, kulawa, chora, została sprzedana handlarzowi.

Przez te wszystkie lata, nikt jej nie kochał, nikt się nią nie przejmował. Nie miała nikogo, kto by o nią zadbał. Nie miała nikogo, kto by ją przytulił, pogłaskał, dał smakołyk, bo też nigdy nie była niczym więcej niż narzędziem do zarabiania. Przedmiotem, który gdy się zepsuje, można łatwo sprzedać. Mamy XXI wiek, a zwierzęta dalej są rzeczami.

proszę Was z całego serca o pomoc. O ratunek dla konia, który całe życie pracował, nie oczekując nic w zamian. Czy na tym świecie naprawdę nie ma miejsca już dla Zuzi? Czy ona nie może dożyć godnie swoich dni w naszym ośrodku, wśród uratowanych przez Was koni? Czy ona nie zasługuje na dobrą opiekę i miłość? Czy ktokolwiek stanie ze mną po stronie tego starego, schorowanego konia, którego głos nigdy nie był słyszany?

Czasu jest mało, dziś trzeba wpłacić 1500 zł zaliczki. Jeśli Zuzia ma otrzymać pomoc, musimy działać natychmiast. Proszę o ratunek.

Dziękuję, za każdą pomoc.

z tytułem „Pomoc dla Zuzi”
numer konta:
23102040270000110216926564