Karmelka i jej mały synek Kamyk ocaleni!

Aktualizacja 29.03.2022

 

A oto i zapowiadany wczoraj film z Jasiem. Ale nie tylko z nim! Kolejno możecie zobaczyć Karmelkę i KamykaAntosięJasiaAnielkę i na końcu Talarka. W tle przewija się jeszcze zad Łatki. Była zajęta sobą, nie miała ochoty na pozowanie. Jej prawo. Wszystkie kucyki zostały uratowane przed rzeźnią. Żyją dzięki Waszej pomocy. Każdy z nich znalazł bezpieczne schronienie w Benkowie. 

Przypominamy, że część naszych podopiecznych czeka na dobre domy. Jeśli masz możliwość dania domu koniowi, serdecznie zapraszamy do kontaktu bezpośrednio z Michałem – 506 349 596. Oprócz takich maluszków, na nowe domy czekają również duże konie. Każdy inny, każdy wyjątkowy.

Pomoc dla Karmelki i Kamyka

wybierz kwotę

lub

Jeśli podasz swój e-mail, poinformujemy Cię o ich dalszych losach

Jeśli chcesz i możesz pomóc, prosimy o wpłaty
z tytułem „Pomoc dla Karmelki i Kamyka”
numer konta: 23102040270000110216926564

Fundacja BENEK, ul. Orzechowa 15, 63-004 Szewce

Jeśli mieszkasz poza granicami Polski i chcesz wpłacić darowiznę
na nasze konto: BPKOPLPWPL23102040270000110216926564
 
Za każdą pomoc – dziękujemy z całego serca.

Szanowni Państwo,
Pamiętacie jeszcze Karmelkę i jej małego synka Kamyka? Te dwa opuszczone kucyki? Tak wygląda ich teraźniejsze życie w Benkowie. Spokojnie podjadają śnieg wtulając się w siebie. Kamyk to ciągle synek mamusi, chyba nic tego nie zmieni ❤
To właśnie dzięki Wam z przerażonych, czekających w kolejce do rzeźnika zwierząt stały się radosnymi, cieszącymi się życiem kucykami! Mamy nadzieję, że i Wam robi się ciepło w sercu gdy na nich patrzycie. Czyż nie są uroczy?

Aktualizacja 03.12.2021

Kochani!! Jesteśmy Wam wszystkim ogromnie wdzięczni za okazaną nam pomoc. Dzięki Wam udało nam się uratować kolejne opuszczone i niechciane zwierzęta! Karmelka z synkiem Kamykiem dojechali do Benkowa w nocy. Kucyki znajdują się w tym momencie w osobnym budynku na kwarantannie, ponieważ biedny Kamyczek ma objawy końskiej grypy. Jak zwykle zapraszamy na film, jeśli chcecie się dowiedzieć więcej. Jeszcze raz, dziękujemy w imieniu tych porzuconych na pastwę losu kucyków, za podarowanie im życia. 

Uratowane 01.12.2021

258397320_447275453436727_4985532490396537184_n

Wchodzę do ciemnej, zimnej obory i pierwsze co widzę to jej oczy. Piękne, wielkie, pełne lęku oczy Karmelki. Ale zaraz widzę coś jeszcze. Obok Karmelki stoi Kamyk – mały źrebaczek. Na mój widok ucieka, stukając kopytkami po wybetonowanej posadzce. Jednak zaraz wraca i wciska się w mamę, a ona opiera głowę na jego karku. Stoją tak razem, wsłuchani w siebie, mając tylko siebie nawzajem i nic więcej na tym świecie. Nie mając już nawet przyszłości, bo ona ma dla nich tylko kilka ciemnych i ponurych dni.

Skąd wzięła się w tym przygnębiającym, strasznym miejscu ta piękna kucka o niezwykłym spojrzeniu? Na dodatek ze swoim malutkim synkiem? Handlarz, cuchnący przetrawionym alkoholem i wyraźnie nie w humorze, nie jest rozmowny. Mówi tyle, że kupił je od małżeństwa z miasta. Dlaczego je sprzedawali? Dlaczego akurat tu? Tego już nie mówi, wzrusza tylko ramionami i chrapliwym, przepitym głosem dodaje, że zawracam głowę. A on ma ważniejsze zajęcia, więc albo biorę albo nie, nie ma o czym dyskutować. Koniec wizyty.

Drzwi obory zamykają się za mną z łoskotem. W ostatniej chwili odwracam się i łapię jeszcze raz spojrzenie niezwykłych, pięknych oczy Karmelki. I wiem, że mam już odpowiedź dla handlarza. Taką samą jak zawsze. I tak jak zawsze muszę Was prosić o pomoc. Teraz liczy się każda złotówka i każda godzina. Tylko w Was jest nadzieja dla tych dwóch niewinnych istnień.

Na spłatę Karmelki i Kamyka dostaliśmy zaledwie kilka dni – dzięki Wam – wpłaciliśmy już pierwszą część i udało się wydłużyć termin do końca miesiąca. Aby wykupić je z tego ponurego miejsca, potrzebujemy 6200 złotych. To cena za oba kucyki i transport do naszego ośrodka. Potem będą potrzebne pieniądze na wartościową paszę dla klaczy karmiących, diagnostykę weterynaryjną i kowala.

BENKOWO nie otrzymuje dotacji na prowadzenie ośrodka
dlatego bardzo potrzebujemy Twojego wsparcia aby dalej zapewniać

warsztaty terapii zajęciowej w szkołach i przedszkolach

schronienie, leczenie i wyżywienie zwierząt

hippoterapię i onoterapię dla potrzebujących dzieci

wyjazdy na interwencje i pomaganie innym

prowadenie jedynego w Europie Azylu dla żubrów

Pomoc dla Karmelki i Kamyka