Uratowaliście Zosię! Dziękujemy

Dziękujemy! Dziękujemy! Dziękujemy! Ocaliliście Zośkę. Jest już z nami, w Benkowie.

To kilkunastoletnia klacz, która pracowała w zaprzęgu i najpewniej również pod siodłem. Jest koniem bez pochodzenia, w typie szlachetnym, takim, jakich wiele idzie na rzeź, gdy przestają być przydatne.
Zośka, gdy ją poznaliśmy, kuliła uszy, straszyła, ale jej agresja wynikała najpewniej ze strachu. Na tą chwilę wszystko wskazuje na to, że będzie można się z nią dogadać. Próbuje co prawda forsować swoje zdanie i iść w swoją stronę, ale nie jest to nie do opanowania. Jesteśmy przekonani, że wypracowanie z Zośką zaufania za pomocą pozytywnego wzmacniania i smakołyków, nie powinno zająć wiele czasu. A gdy to się stanie, Zośka będzie najwspanialszym przyjacielem.

Zośka jest na kwarantannie. Przed nią weterynarz, który oceni jej stan zdrowia, zaordynuje odrobaczenie, szczepienie oraz odpowiednie suplementy. Czeka ją również wizyta kowala. Klacz ma podkowy, musi zostać rozkuta i wycięty zostanie też nadmiar rogu kopytowego. Jeśli nie będzie przewskazań Zosia za jakiś czas będzie rozglądała się za dobrym domem adopcyjnym.

Jesteś zainteresowany adopcją konia? Dzwoń do Michała – 506 349 596

Jeszcze raz bardzo Wam dziękujemy za ratunek dla Zosi. Zachęcamy do śledzenia naszej strony, gdzie będziemy Was informowali o tym co u niej słychać.

Jeśli chcesz i możesz pomóc, prosimy o wpłaty
z tytułem „Pomoc dla Zosi
numer konta: 23102040270000110216926564

Fundacja BENEK, ul. Orzechowa 15, 63-004 Szewce

Jeśli mieszkasz poza granicami Polski i chcesz wpłacić darowiznę
na nasze konto: BPKOPLPWPL23102040270000110216926564

PAYPAL: fundacja.benek@op.pl

 
Za każdą pomoc – dziękujemy z całego serca.

Wsparcie dla Zosi

wybierz kwotę

lub

Jeśli podasz swój e-mail, poinformujemy Cię o jej dalszych losach

Bardzo DZIĘKUJEMY za każde wsparcie.

Wsparcie dla Zosi