Uratowaliście Paszczaka. Dziękujemy!

było dziś o Malince to teraz czas na wieści o małym Paszczaku. Staruszek otrzymał od Was życie,  niezmiernie nas to cieszy. Dziękujemy.

Paszczak jest stary, w dniu odbioru miał gorączkę i był osłabiony w wyniku zołzy. Dużym ryzykiem było wiezienie go kilkaset kilometrów do nas, do Studnicy, więc pojechał do zaprzyjaźnionej stajni koło Warszawy gdzie przechodzi kwarantanne z innym kucykiem.Chłopcy są po badaniach, obaj są w trakcie leczenia i obaj czują się coraz lepiej.

Paszczak, jak się okazało, ma wiele talentów. Umie uciekać na widok weterynarza, oganiając się przed nim ogonem jak od natrętnej muchy. No i miny robi takie, że od razu wiesz, czy cię polubił 😉 I jeść bardzo lubi, zwłaszcza jabłka. Za jabłka zrobi wszystko, byle na odległość 😉

Paszczak bardzo zaprzyjaźnił się z nowym kolegą, równie wiekowym i chłopaki nie odstępują się na krok. Priorytetem dla nas jest zawsze dobro zwierząt i najpewniej Paszczak zostanie tam, gdzie jest do końca swoich dni. Nie chcemy fundować mu kolejnego rozstania i traumy z tym związanej. Skoro znalazł oparcie i przyjaciela, ma apetyt i chęć do życia, nie warto tego burzyć.

Będziemy oczywiście zamieszczali wieści o Paszczaku.
Bar
dzo Wam dziękujemy za ratunek dla staruszka. Bez Waszej pomocy już by go nie było.

• Historia Paszczaka KLIK

z tytułem „Wsparcie dla koni z rzeźni”