Orzeszek, Kubuś i Piotruś – nowe wieści

Jutro minie rok jak ocaliliście Orzeszka i Kubusia. miały wtedy po kilka miesięcy, były skrajnie niedożywione, słabe, zawszone, zarobaczone i zaniedbane. Bardzo się baliśmy, że nie przeżyją i przez wiele miesięcy ten strach nas nie opuszczał, bo mimo badań, leków, suplentów, najlepszych pasz, chłopcy nie mogli dojść do siebie.
Dziś, rok później są już w lepszej formie ale ze względu na zaniedbania w najwcześniejszym okresie, są drobniejsze i mniejsze od rówieśników. Dobra wiadomość jest taka, że nie ma już problemów z przewodem pokarmowym, zaczęły w końcu rosnąć i się rozwijać. Bardzo nas to cieszy.
Opiekę nad nimi sprawuje uratowany w czerwcu Piotruś. On jest w dobrej formie, a cała trójka bardzo się lubi.
Panowie mieszkają jeszcze w Szewcach ale w Nowej Studnicy szykuje się już dla nich wybieg. Gdy będzie gotowy przyjadą i będzie można ich odwiedzać.

• Historia Orzeszka i Kubusia KLIK
  • Historia Piotrusia KLIK

z tytułem „Wsparcie dla koni z rzeźni”