Okruszek i Kubuś już bezpieczni!

14.03.2023 Jutro minie rok jak ocaliliście Orzeszka i Kubusia. miały wtedy po kilka miesięcy, były skrajnie niedożywione, słabe, zawszone, zarobaczone i zaniedbane. Bardzo się baliśmy, że nie przeżyją i przez wiele miesięcy ten strach nas nie opuszczał, bo mimo badań, leków, suplentów, najlepszych pasz, chłopcy nie mogli dojść do siebie.
Dziś, rok później są już w lepszej formie ale ze względu na zaniedbania w najwcześniejszym okresie, są drobniejsze i mniejsze od rówieśników. Dobra wiadomość jest taka, że nie ma już problemów z przewodem pokarmowym, zaczęły w końcu rosnąć i się rozwijać. Bardzo nas to cieszy.
Opiekę nad nimi sprawuje uratowany w czerwcu Piotruś. On jest w dobrej formie, a cała trójka bardzo się lubi.
Panowie mieszkają jeszcze w Szewcach ale w Nowej Studnicy szykuje się już dla nich wybieg. Gdy będzie gotowy przyjadą i będzie można ich odwiedzać.

• Historia Piotrusia KLIK

Aktualizacja 21.03.2022

Przynosimy kolejne dobre wieści. Kubuś i Okruszek już w Benkowie ❤
Dzięki Wam udało nam się je uratować i ocalić przed rzeźnią. Dzięki Wam mają teraz całe życie przed sobą, pełne radości i szczęścia!
Jak możecie zobaczyć na filmie te dwa ośle dzieciaki są w bardzo kiepskim stanie – przerażone, ze skołtunioną sierścią , unikające człowieka. Czeka je diagnostyka, odpowiednie żywienie i suplementacja. Zachęcamy do dalszego wspierania tych biednych osiołków, one nadal potrzebują Państwa pomocy. Musimy odpowiednio zatroszczyć się o ich zdrowie, a specjalistyczne pasze i suplementy nie są tanie.
Dziękujemy Wam z całego serca za ratunek dla Kubusia i Okruszka. Wiemy, że i oni ogromnie to doceniają.

z tytułem „Pomoc dla Okruszka i Kubusia”

Jeśli podasz swój e-mail, poinformujemy Cię o ich dalszych losach

Aktualizacja 17.03.2022

Okruszek i Kubuś są już bezpieczni! Dzięki Waszej szybkiej pomocy udało nam się je uratować. Lada moment udostępnimy Wam zdjęcia oraz film z  Okruszkiem i Kubusiem już z Benkowa! Dziękujemy ❤

Gdy zaglądamy do obory, maleńki Okruszek chowa się za Kubusia. Wtula chrapki w jego szyje, zaciska mocno oczy byle nie patrzeć. Byle nic nie widzieć. Oba panicznie boja się ludzi. Choć chude i głodne nie chcą wziąć marchewki z ręki. Przerażonym wzrokiem wodzą za nami i odsuwają się jak najdalej. Cofają się, ile mogą. Oddzielone od naszego świata zardzewiałą kratą, czekają na zabicie. Nie uciekną, bo kraty i rzeźnicki sznur. Nie wymkną się śmierci, bo o niczym nie decydują. Nie zjedzą soczystej, wiosennej trawy, bo tej wiosny już nie dożyją. Żadnej innej, też.
Tak zdecydował człowiek. Zdecydował, bo mógł.
Koniec.

Uratowane 15.03.2022

Handlarz zamyka kratę i od razu zaznacza, że nie będzie czekał na spłatę. We wtorek ładuje i wiezie oba do ubojni. Nie chce trzymać, mówi, że „słabe to to. Że ledwo stoi na nogach. Że strach, bo żreć nie chce, a jak zachorują, to zdechną, a za trupa nikt nie zapłaci. „ Będzie miał stratę.
Wychodząc, patrzę w przestraszone, dziecięce, ośle oczy. Okruszek jest młodszy od Kubusia, ale żaden z nich nie skoczył nawet roku. Oba zaniedbane, wychudzone, z wszawicą. Biedne. Wtulone w siebie, w tą swoją nastroszoną sierść, są dla siebie nawzajem jedynym oparciem. Nie wiem gdzie był ich dom, ale ktokolwiek był ich panem w ich wspomnieniach musi się jawić jako diabeł.

Ale Okruszek i Kubuś nie wiedzą, że najgorsze dopiero przed nimi. We wtorek siłą wciągną je po trapie ciężarówki, która zawiezie je do rzeźni. Gdy przekroczą bramę ubojni zostaną rozdzielone. Bo gdy nadejdzie kres, tam, gdzie kończy się świat, każdy z nich będzie sam. I tylko przez ciężkie, stalowe drzwi będzie się niosło ostatnie wołanie o pomoc. Ten, co je będzie słyszał, oszalały ze strachu i rozpaczy, następny przekroczy próg, za którym czeka śmierć.

Tak zdecydował człowiek. Zdecydował, bo mógł.
Koniec.

Jutro wtorek.
Cena za życie Okruszka i Kubusia to 3700 zł.
Transport do nas to kolejne 1100 zł. Koszt odbudowania strat w organizmie, odkarmienia, zadbania będzie jeszcze wyższy.
Prosimy pomóż je uratować.

z tytułem „Ratunek dla Okruszka i Kubusia”

Jeśli podasz swój e-mail, poinformujemy Cię o ich dalszych losach