OCALILIŚCIE GUCIA!

Aktualizacja 11.05.2023
Szanowni Państwo, dzisiaj kolejna aktualizacja historii Waszych ulubieńców.
Jak pewnie wiecie, uratowane przez nas zwierzęta, które są zdrowe i zakwalifikują się do tego, wydajemy do adopcyjnych domów. Takie właśnie szczęście miał kucyk Kubuś (w nowym domu Skrafi) i osiołek Gucio (w nowym domu Franky)!
Jak mówi ich opiekunka Weronika, są ze sobą bardzo zżyte i przywiązane do siebie. Z resztą, zobaczcie na zdjęciach!

Oba te zwierzaki zostały uratowane dzięki Waszemu wsparciu i to dzięki Wam mogą cieszyć się teraz spokojnym, szczęśliwym życiem. Dziękujemy Wam za to w ich imieniu.

Aktualizacja 24.02.2022
Jak pewnie zdążyliście już zauważyć, ostatnio wydaliśmy sporo koni i kucy do ich wymarzonych domów adopcyjnych. A więc przychodzimy z kolejnymi wiadomościami. Gucio czyli osiołek którego uratowaliście jakiś czas temu też odnalazł swoją adopcyjną rodzinę! Gucio jest bardzo przyjacielski i spokojny. Od momentu poznania rozkochuje w sobie wszystkich. Zobaczcie jakie ma teraz życie. Tylko pozazdrościć!

Wzruszeni jesteśmy tym ile najmłodsi mają w sobie empatii i miłości do zwierząt. Jest to cudowny widok.

Aktualizacja 23.12.2021

Cały tydzień przynosimy same dobre wieści! Mamy następną! Ocaliliście Gucia!
Nie wiemy czy to cud świąteczny, czy tyle osób poruszył los tego biednego osiołka…
Jesteśmy ogromnie wzruszeni tym, ile osób się zaangażowało w jego ratunek.
Wiele z Was pytało o jego los, więc mamy dla Was cudowną wiadomość! Osiołek jest już bezpieczny u nas w Benkowie!!
Gucio musi teraz odpocząć, a po zasłużonym odpoczynku zaczniemy porządnie troszczyć się o jego zdrowie – przed nim wizyty weterynarza i kowala oraz odpowiednia diagnostyka. Sporo pracy przed nami i przed nim, ale jesteśmy dobrej myśli!

Mamy nadzieję, że po przejściu leczenia i zaakceptowaniu przez doktora, Gucio zakwalifikuje się do adopcji i będzie czekał na swojego wymarzonego opiekuna, który okaże mu dużo miłości i troski.
Dziękujemy Wam z całego serca za ocalenie Guciowi życia. Wiemy, że on też to ogromnie docenia.
Jak zwykle zapraszamy do obejrzenia filmu

z tytułem „Pomoc dla Gucia”

Pomoc dla Gucia

Aktualizacja 19.12.2021
Zadzwonił  handlarz i zażądał natychmiastowej spłaty Gucia. Powiedział, że zmienił zdanie i nie będzie czekał bo potrzebuje pieniędzy. Musimy we wtorek (21 grudnia) zapłacić brakującą kwotę. Błagamy o pomoc, liczy się każda złotówka.

Aktualizacja 15.12.2021

udało się wpłacić zaliczkę za Gucia, a nawet więcej – bo 1655 zł bo aż tyle udało się już uzbierać. Teraz musimy dopłacić pozostałą kwotę – termin mamy do 30 grudnia. Czasu jest mało, ale musi się udać. Musi!

Uratowany 21.12.2021

gucio (1)

Handlarz uchyla drzwi komórki, ale Gucia wyprowadzić nie chce. Spluwa z obrzydzeniem, wykrzywia w grymasie usta, i mocniej zaciska dłoń na trzymanym kiju. Przerażony osiołek, raz-dwa, ucieka w ciemny kąt. Byle by tylko dalej, byleby jak najprędzej. I choć kuśtykając na zdeformowanych kopytkach trudno być szybkim, to kij nie dosięga celu. Przecina tylko powietrze. Gucio zamiera i niemal słychać obijające się o żebra jego oszalałe strachem serce. Handlarz zanosi się tubalnym śmiechem i mówi, że uczy go biegać i zatrzaskuje zardzewiałe drzwi.
Koniec widzenia.

Gdy pytamy o cenę Gucia, mężczyzna dziwi się, po co nam kaleka. Proponuje, że znajdzie nam innego. Dodaje, że na tego jest już świąteczny plan. Sąsiad ma ubojnie, raz-dwa, zrobią z nim porządek. Negocjujemy długo, bez wytchnienia. Handlarz się świetnie bawi, zwodzi, ignoruje nasze prośby. W końcu się nudzi i pada cena, ale i kłoda pod nogi. Mamy w środę do godziny 18, raz-dwa, zapłacić 1000 zł zaliczki. Jeśli damy rade to pozostałe 2400 spłacimy po świętach. Jeśli nam się nie uda i nie wrócimy w środę 15 grudnia z pieniędzmi, mamy nawet nie dzwonić.
W czwartek Gucio zostanie zabity.
Raz-dwa.

Szanowni Państwo, Święta to czas, gdy każdy ma tak wiele pilnych wydatków, ważnych spraw do załatwienia. Bardzo przepraszamy, że ośmielamy się Was prosić o ratunek dla kulawego osiołka w ten wyjątkowy czas. Robimy to, bo Gucio czekać nie może, a my bez pomocy nie zdołamy go uratować. Pójdzie na rzez. Raz-dwa pójdzie.
Będziemy wdzięczni za każdą złotówkę, bo tylko razem mamy szansę ocalić Gucia życie.

z tytułem „Ratunek dla Gucia”

Potrzebna pilna pomoc

Pomoc dla Gucia