Garbusek uratowany. Dziękujemy!
Można adoptować go wirtualnie!

kilka dni temu minął rok od dnia, w którym do Benkowa zawitał Garbusek. Stary, wyniszczony, słaby osiołek z miejsca skradł nasze serca i po dziś dzień ma wielu wielbicieli. Jest miły i towarzyski ale… jak kogoś dobrze nie poznał, a ten ktoś przyszedł w gości bez prezentów, to nie ma zmiłuj – pogłaskać się nie da. Nie ma przyjaźni jak nie ma łapówki. Zasady ma proste 🙂

Jak zobaczycie na filmie, reszta uszatych też lekko zawiedziona bo jak to tak? Oni czekają, a tu nie ma biesiady 🙂

Osiołki na filmie to uratowane przez Was chłopaki. Garbusek jako jedyny ma białą odmianę na czole.

Dziękujemy, że jesteście z nami ❤️❤️❤️

tel 506 349 596

Aktualizacja 30.05.2023
przychodzimy do Was z pozdrowieniami od Guziczka i Garbuska, którzy zostali uratowani dzięki Wam na początku tego roku. Jak widzicie nie odstępują siebie na krok, są nierozłączni! Bardzo się cieszymy, że mają tak silną więź i troszczą się o siebie nawzajem.
Dziękujemy Wam w ich imieniu za ocalenie życia!

Dziękuję za wsparcie.

wiadomość, film i zdjęcia na które czekało tak wielu z Was. Oto Guziczek i Garbusek, dwa osiołki, którym bardzo się poszczęściło i dostały od Was najwspanialszy z prezentów – życie.

Chłopcy dzielnie znieśli transport do Nowej Studnicy, przyjechali jednym transportem i nie odstępują się na krok. I choć Garbusek jest starszy i na pewno więcej w życiu widział, to odważniejszy jest mały Guziczek.

Chłopaki odbędą teraz kwarantanne, odwiedzi ich kowal i weterynarz. Jeśli nie będzie przeciwwskazań, po kwarantannie dołączą do stada ocalonych przez Was osiołków i kucyków. I kto wie, może za jakiś czas będą szukali dobrego domu adopcyjnego.

Korzystając z okazji, chcemy przypomnieć, że osiołek to nie kucyk i nie koń i jedynym odpowiednim dla niego towarzyszem (którego powinien mieć, bo to zwierze stadne) to drugi uszatek. Prosimy, by o tym pamiętać, rozważając trzymanie osiołków. To bardzo ważne by zwierzę, któremu chcemy dać dom dobrze się u nas czuło i było zadowolone. Szanowni Państwo, bardzo, bardzo Wam dziękujemy za pomoc. Bez tej pomocy nie byłoby dziś w Studnicy ani Garbuska, ani Guziczka. A tak są i możecie je w weekend od 10 do 16 odwiedzać. Zapraszamy!

z tytułem „Wspieram Garbuska”

Wspieram Garbusek

Uratowany 12.01.2023

o tym, że Garbusek istnieje, dowiedziałem się przed Sylwestrem. Wiedziałem, że to starszy osiołek, schorowany, kulawy i że bardzo nas potrzebuje, ale widząc, jak trudno było ocalić już zadatkowane zwierzęta, musiałem odmówić. Nie było najmniejszej szansy na ratunek dla kolejnego biedaka. Przypiekła mnie ta odmowa do żywego.

Dziś dostałem wiadomość, że jeszcze jest, oddycha, żyje. I choć bez Was nic dla niego nie zrobię, pojechałem na miejsce. Nie mogłem przecież postąpić inaczej.
Gdy zajrzałem do obory, Garbusek zaczął szarpać za linę, chcąc wyjść. Dobrze wiedział, że powiew świeżego powietrza przez uchylone drzwi to nadzieja na życie, na wymknięcie się nadchodzącej śmierci. Patrzyłem na przestraszonego osiołka, który po chwili opadł z sił i nadziei, bo wiedział, że nie ucieknie. Lina trzymała zbyt mocno. Stary osiołek, choćby nie wiem jak, bardzo się starał, nie ma dość siły, by ją zerwać. On o tym wiedział… Stanął ze zwieszoną głową, westchnął cichutko, tracąc resztki nadziei.

Nie miałem, jak go zabrać ze sobą, choć tak bardzo było mi go żal. Został tam. Zamknięty w tej małej obórce, czeka na wywóz do rzeźni. Nie ma przed nim przyszłości, nie ma szansy na pomoc. Nie ma zupełnie nikogo, kto interesowałby się losem starego osiołka. Bo stare Garbuski idą do rzeźni. Gdy nadejdzie czas, tupiąc małymi kopytkami, wspinają się po trapie rzeźnickiej ciężarówki. Zbyt przerażone, by walczyć, zbyt słabe, by wygrać z katem. Znikają na zawsze za drzwiami ubojni. Znikają na amen.

W piątek, nim wstanie słońce i jego los się dopełni. Po Garbuska przyjedzie samochód, ma go zabrać do tuczarni, skąd po weekendzie zawiozą go do rzeźni. Wyciągną staruszka siłą, batem zmuszą do wejścia. Jak wiele jeszcze to biedne zwierzę będzie musiało znieść, nim umrze…

Szanowni Państwo, kolejny raz proszę Was z całego serca o pomoc. Handlarz chce 3200 zł za życie i transport Garbuska. Mamy jeden dzień na zebranie połowy tej kwoty. W czwartek trzeba zapłacić 1600 zł zaliczki, resztę tydzień później. Proszę, podaruj mu złotówkę lub kilka złotych. Takie podarki mają wielką moc. Ratują Garbuskowi życie.

Wspieram Garbusek