Calineczka uratowana

17.05.2023 Szanowni Państwo, już nie mam pomysłów jakimi słowami Wam dziękować. Wszystkie te zwierzęta w Benkowie i w Nowej Studnicy zawdzięczają Wam życie. To nie są jakieś pojedyncze bidulki, tego są już setki. Kłaniam się nisko.

Michał Bednarek

tel 506 349 596

Uratowana 17.05.2023

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

 

Szanowni Państwo, ponownie proszę Was o pomoc.
Chciałbym powiedzieć, że historia tej przerażonej ośliczki jest wyjątkowa, że takie rzeczy się nie zdarzają na co dzień. Niestety powiedzieć tego nie mogę.

Calineczka całe życie ciężko pracowała dla człowieka. Zabawiała dzieci, występowała na przyjęciach. Mimo swoich niewielkich rozmiarów starała się z całych sił zadowolić swojego właściciela. Była grzeczna i ułożona, słuchała poleceń, nie szukała zwady z innymi zwierzętami. Miała swoich przyjaciół, z którymi odpoczywała po ciężkim dniu pracy, którą wykonywała za garstkę owsa. Zwykła, szara ośliczka, jakich wiele na tym świecie.

Gdy ją poznałem stała przestraszona w boksie u handlarza. Patrzyła na mnie swoimi wielkimi oczami, szukając pomocy, trzęsąc się ze strachu. Zwróciłem uwagę na jej powiększony brzuch. Jest źrebna.

Ona nie rozumie czemu się tu znalazła i wciąż wypatruje swojego pana z nadzieją, że po nią wróci. W domu może nie było idealnie, ale było bezpiecznie i ciepło. A tutaj? Przeraźliwe rżenie koni, krzyki handlarza, pełen odchodów zimny i ciemny boks. Calineczka już dawno nie poczuła ciepłego słońca na swoim pyszczku ani nie posmakowała świeżej trawy.

Próbowałem podejść do niej, dodać jej trochę otuchy i nadziei, ale ona z przerażeniem uciekała ode mnie. Calineczka czuje, że musi walczyć już nie tylko o swoje życie, ale o życie swojego malucha, który całym serduszkiem na nią liczy. Musi być dla niego dzielna.

Co się stało, że trafiła do handlarza? Smutna historia którą zna wiele takich zwykłych ośliczek. Gdy zaszła w ciąże zabrakło jej sił do pracy. Mimo swoich ogromnych starań nie była wystarczająco opłacalna dla swojego pana, który bez zawahania oddał ją na rzeź. Mimo swojego oddania, pracowitości i lojalności nie dostała nic w zamian, oprócz spędzenia swoich ostatnich dni w obskurnym budynku, pełnym przerażonych zwierząt skazanych na śmierć.


Nie wiem, czy ktoś zlituje się nad taką zwykłą, szarą ośliczką, jakich setki stoją po różnych komórkach. I czy jest sens prosić o pomoc dla niej. Calineczka jest na straconej pozycji.
Ale jeżeli ktoś z Państwa zwróci jednak na nią uwagę i zechce jakoś ją wspomóc w tej niedoli, to będę bardzo wdzięczny.
Calineczka kosztuje 3600 złotych, a dziś muszę wpłacić połowę.

Jeśli chcesz i możesz pomóc, prosimy o wpłaty
z tytułem „Ratuję Calineczkę”
numer konta: 23102040270000110216926564

Fundacja BENEK, ul. Orzechowa 15, 63-004 Szewce

Jeśli mieszkasz poza granicami Polski i chcesz wpłacić darowiznę
na nasze konto: BPKOPLPWPL23102040270000110216926564

PAYPAL: fundacja.benek@op.pl

 
Za każdą pomoc – dziękujemy z całego serca.

Ratuję Calineczkę

wybierz kwotę

lub

Jeśli podasz swój e-mail, poinformujemy Cię o jej dalszych losach

Kup tapetę i wspomóż fundację
Wyślij SMS o treści POMAGAM
  • NA NUMER 7420 KOSZT 4,92 ZŁ
  • NA NUMER 7977 KOSZT 11,07 ZŁ
  • NA NUMER 91920 KOSZT 23,37 ZŁ

Bardzo DZIĘKUJEMY za każde wsparcie.

BENKOWO nie otrzymuje dotacji na prowadzenie ośrodka
dlatego bardzo potrzebujemy Twojego wsparcia aby dalej zapewniać

warsztaty terapii zajęciowej w szkołach i przedszkolach

schronienie, leczenie i wyżywienie zwierząt

hippoterapię i onoterapię dla potrzebujących dzieci

wyjazdy na interwencje i pomaganie innym