Calineczka uratowana dzięki Wam!

Aktualizacja 28.07.2023

Na początek dnia – ciekawostka. Felicja bardzo polubiła inną ośliczkę z naszego wybiegu – Mariankę. Mimo że młoda ośliczka nadal pilnuje się mamusi to jest bardzo ciekawska, więc czasem odważy się odejść kawałek dalej. I wtedy przychodzi do Marianki, z którą bardzo się polubiły.

Cieszymy się ogromie, że nasze stadko uratowanych ośliczek tak bardzo się ze sobą zżyło. Zwierzaki wspierają się nawzajem, wspólnie spędzają czas i cieszą się beztroskim życiem.


Ps. W tle możecie zobaczyć Benię, która kosi trawkę ❤️

Dziękuję za wsparcie. 
Michał Bednarek
tel 506 349 596

Aktualizacja 21.07.2023

Mimo ogromnej ilości pracy którą musimy wykonać codziennie, zawsze znajdziemy czas na nawiązywanie relacji z naszymi ukochanymi podopiecznymi. Na zdjęciu zobaczycie Benka z małą ośliczką Felicją (córka Calineczki). Felicja jest wyjątkowo uroczym maluchem i bardzo nas polubiła. Chętnie przychodzi na głaskanie gdy dokładamy sianka lub dolewamy wody. Jej źrebną mamę uratowaliście w maju tego roku, a Felicja na świat przyszła już w naszym ośrodku.
Dzięki Wam uratowaliśmy nie jedno życie a dwa! Wiemy, że obie ośliczki bardzo to doceniają i okazują to na swój własny osiołkowy sposób  ❤️

Dziękuję za wsparcie. 
Michał Bednarek
tel 506 349 596

Aktualizacja 15.07.2023

Szanowni Państwo,
jakiś czas temu pomogliście nam wybrać imię dla nowonarodzonej córeczki Calineczki. I tak o to mamy Felicję! Czyż nie jest urocza?
Felicja jest bardzo ciekawską i miłą ośliczką. Pod troskliwą opieką mamy chętnie podchodzi do nas i przygląda się nam z zaciekawieniem. Zresztą, możecie zobaczyć to na filmie! ❤️

Dziękuję za wsparcie. 
Michał Bednarek
tel 506 349 596

Aktualizacja 21.06.2023

Szanowni Państwo,
Przychodzimy do Was dzisiaj z rozwiązaniem konkursu na imię dla córeczki Calineczki.
Wybrane przez Was imię to Felicja. Dziękujemy Pani Agnieszce, która je zaproponowała oraz wszystkim pozostałym którzy brali udział ❤️
Na zdjęciach zobaczycie Calineczkę i Felicję na wybiegu z innymi ośliczkami. Mała powoli zaczyna brykać a mamusia musi mieć oczy dookoła głowy by ją upilnować. Widok jest wzruszający.
Jeszcze raz dziękujemy Wam w ich imieniu za ocalenie życia! Jesteście niesamowici!

Dziękuję za wsparcie. 
Michał Bednarek
tel 506 349 596

Aktualizacja 10.06.2023

Szanowni Państwo,
wiadomość z ostatniej chwili! Uratowana dzięki Wam Calineczka urodziła małą, zdrową ośliczkę.
Zobaczcie sami. My jesteśmy ogromnie wzruszeni i nie możemy się napatrzeć na tego małego brzdąca.
Ośliczka nie ma jeszcze wybranego imienia i z tym przychodzimy do Was. Piszcie w komentarzach do postu na Facebooku swoje propozycje imion, a to które dostanie najwięcej reakcji zostanie oficjalnym imieniem tej malutkiej ośliczki.
Dziękujemy Wam w imieniu Calineczki i jej maluszka za ocalenie życia i czekamy na Wasze propozycje ❤️  

Dziękuję za wsparcie. 
Michał Bednarek
tel 506 349 596

Aktualizacja 05.06.2023
Szanowni Państwo,
dzisiaj przychodzimy do Was z aktualizacją historii Calineczki czyli ciężarnej ośliczki którą niedawno uratowaliście.
Calineczka mieszka w naszym ośrodku w Nowej Studnicy, na wybiegu razem z innymi ośliczkami z którymi od razu się polubiła. Pogoda dopisuje, więc delektuje się świeżą trawką i pięknym czerwcowym słońcem. Brzuszek ma już duży a poród odbędzie się prawdopodobnie w najbliższym czasie.
Ta piękna ośliczka z każdym dniem staje się coraz bardziej ufna wobec człowieka, co bardzo nas cieszy. Jest to piękny widok, gdy wcześniej przestraszone zwierzę przechodzi tak ogromną przemianę jak tylko podaruje mu się odrobinę miłości i cierpliwości.

Dziękujemy Wam w imieniu naszym, Calineczki i jej jeszcze nienarodzonego maluszka za ocalenie jej życia. To dzięki Wam teraz cieszy się spokojnym życiem, wśród osób które o nią dbają i zapewniają bezpieczeństwo.
Dziękuję za wsparcie. 
Michał Bednarek
tel 506 349 596

Jeśli chcesz i możesz pomóc, prosimy o wpłaty
z tytułem „Wspieram Calineczkę”
numer konta: 23102040270000110216926564

Fundacja BENEK, ul. Orzechowa 15, 63-004 Szewce

Jeśli mieszkasz poza granicami Polski i chcesz wpłacić darowiznę
na nasze konto: BPKOPLPWPL23102040270000110216926564

PAYPAL: fundacja.benek@op.pl

 
Za każdą pomoc – dziękujemy z całego serca.

Wspieram Calineczkę

wybierz kwotę

lub

Jeśli podasz swój e-mail, poinformujemy Cię o jej dalszych losach

Kup tapetę i wspomóż fundację
Wyślij SMS o treści POMAGAM
  • NA NUMER 7420 KOSZT 4,92 ZŁ
  • NA NUMER 7977 KOSZT 11,07 ZŁ
  • NA NUMER 91920 KOSZT 23,37 ZŁ

17.05.2023 Szanowni Państwo, już nie mam pomysłów jakimi słowami Wam dziękować. Wszystkie te zwierzęta w Benkowie i w Nowej Studnicy zawdzięczają Wam życie. To nie są jakieś pojedyncze bidulki, tego są już setki. Kłaniam się nisko.

Michał Bednarek

tel 506 349 596

Uratowana 17.05.2023

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

 

Szanowni Państwo, ponownie proszę Was o pomoc.
Chciałbym powiedzieć, że historia tej przerażonej ośliczki jest wyjątkowa, że takie rzeczy się nie zdarzają na co dzień. Niestety powiedzieć tego nie mogę.

Calineczka całe życie ciężko pracowała dla człowieka. Zabawiała dzieci, występowała na przyjęciach. Mimo swoich niewielkich rozmiarów starała się z całych sił zadowolić swojego właściciela. Była grzeczna i ułożona, słuchała poleceń, nie szukała zwady z innymi zwierzętami. Miała swoich przyjaciół, z którymi odpoczywała po ciężkim dniu pracy, którą wykonywała za garstkę owsa. Zwykła, szara ośliczka, jakich wiele na tym świecie.

Gdy ją poznałem stała przestraszona w boksie u handlarza. Patrzyła na mnie swoimi wielkimi oczami, szukając pomocy, trzęsąc się ze strachu. Zwróciłem uwagę na jej powiększony brzuch. Jest źrebna.

Ona nie rozumie czemu się tu znalazła i wciąż wypatruje swojego pana z nadzieją, że po nią wróci. W domu może nie było idealnie, ale było bezpiecznie i ciepło. A tutaj? Przeraźliwe rżenie koni, krzyki handlarza, pełen odchodów zimny i ciemny boks. Calineczka już dawno nie poczuła ciepłego słońca na swoim pyszczku ani nie posmakowała świeżej trawy.

Próbowałem podejść do niej, dodać jej trochę otuchy i nadziei, ale ona z przerażeniem uciekała ode mnie. Calineczka czuje, że musi walczyć już nie tylko o swoje życie, ale o życie swojego malucha, który całym serduszkiem na nią liczy. Musi być dla niego dzielna.

Co się stało, że trafiła do handlarza? Smutna historia którą zna wiele takich zwykłych ośliczek. Gdy zaszła w ciąże zabrakło jej sił do pracy. Mimo swoich ogromnych starań nie była wystarczająco opłacalna dla swojego pana, który bez zawahania oddał ją na rzeź. Mimo swojego oddania, pracowitości i lojalności nie dostała nic w zamian, oprócz spędzenia swoich ostatnich dni w obskurnym budynku, pełnym przerażonych zwierząt skazanych na śmierć.


Nie wiem, czy ktoś zlituje się nad taką zwykłą, szarą ośliczką, jakich setki stoją po różnych komórkach. I czy jest sens prosić o pomoc dla niej. Calineczka jest na straconej pozycji.
Ale jeżeli ktoś z Państwa zwróci jednak na nią uwagę i zechce jakoś ją wspomóc w tej niedoli, to będę bardzo wdzięczny.
Calineczka kosztuje 3600 złotych, a dziś muszę wpłacić połowę.

Bardzo DZIĘKUJEMY za każde wsparcie.

BENKOWO nie otrzymuje dotacji na prowadzenie ośrodka
dlatego bardzo potrzebujemy Twojego wsparcia aby dalej zapewniać

warsztaty terapii zajęciowej w szkołach i przedszkolach

schronienie, leczenie i wyżywienie zwierząt

hippoterapię i onoterapię dla potrzebujących dzieci

wyjazdy na interwencje i pomaganie innym

Wspieram Calineczkę