Zbiórka darów rzeczowych dla ofiar powodzi
Zbiórka dla zwierząt i dla ludzi

18.09.2024 Szanowni Państwo,
cały czas otrzymujemy kolejne zgłoszenia od osób poszkodowanych w powodzi. Wysyłamy dostawy siana dla zwierząt (nie tylko koni, ale pomagamy również właścicielom innych zwierząt gospodarskich). Organizujemy wsparcie dla osób prywatnych, ale i do innych organizacji, które mają zwierzęta i potrzebują pilnej pomocy, bo zalane zostały pasze. Kolejny duży transport siana jedzie w piątek do stadniny koni w powiecie Nyskim, a dwa kolejne busy z Waszymi darami ruszają jutro z samego rana. Cały czas działamy na miejscu, szykujemy dostawy, pakujemy kartony i skrzynie, zwozimy z naszych łąk siano, które wysyłamy potrzebującym.

Jesteśmy w stałym kontakcie z Centrum Zarządzania Kryzysowego, które na bieżąco informuje nas co i gdzie jest najbardziej potrzebne.

DOSTALIŚMY NAJNOWSZĄ LISTĘ Z NAJPILNIEJSZYMI POTRZEBAMI

• – grube rękawice
  • – środki czystości (w tym kret i cif)
  • – środki dezynfekujące
  • – łopaty
  • – miotły
  • – mocne worki na śmieci (duże)
  • – ściągacze do wody
  • – kalosze
  • – nagrzewnice
  • – osuszacze
  • – pochłaniacze wilgoci

Sytuacja w rejonach dotkniętych powodzią jest fatalna, a tragedia zwierząt i ludzi ogromna. Oni potrzebują naszej pomocy, potrzebują wsparcia i muszą je dostać. Żywioł zrujnował ich świat i sami sobie nie poradzą. Nadal bardzo potrzebna jest karma mokra i sucha dla zwierząt domowych, granulaty i zboża dla zwierząt gospodarskich. Potrzebne są transportery, smycze, szelki, klatki kennelowe.

Potrzebna jest też żywność dla ludzi, potrzebna jest woda butelkowana. Dziękujemy za każdą paczkę od Was i za każdą złotówkę. I prosimy o dalsze wsparcie dla ofiar powodzi.
Kolejny transport z darami rusza jutro, pomóżcie nam zapełnić samochody, niech pomoc dotrze do ludzi i zwierząt. Razem możemy więcej!

Paczki można przesyłać do naszego ośrodka na adres:

Fundacja BENEK
Nowa Studnica 12
78-640 Nowa Studnica

Ośrodek czynny jest cały czas – można osobiście dostarczać dary

w związku z ogromną ilością zgłoszeń zarówno osób chcących przekazać pomoc, jak i poszkodowanych w powodzi, uruchamiamy na terenie Benkowa w Nowej Studnicy zbiórkę darów rzeczowych!

BARDZO WAŻNE!

Pilnie potrzebna jest karma dla psów i kotów, transportery, klatki kennelowe, podkłady higieniczne, smycze, szelki, koce! Bardzo potrzebna jest karma dla zwierząt gospodarskich, granulaty i zboża. Potrzebna jest słoma, siano, trociny. Mamy bardzo dużo zgłoszeń od właścicieli zwierząt, którzy w wyniku zalania stracili całe zapasy jedzenia dla swoich zwierząt. Potrzebne są środki opatrunkowe i antyseptyczne. My już organizujemy pierwsze transporty siana i słomy, dzielimy się tym, co mamy!  Musimy im pomóc! Musimy!

Co jest JESZCZE potrzebne?

• artykuły żywnościowe (konserwy, produkty suche – makarony, ryż)
  • środki czystości (higiena osobista)
  • ubrania, obuwie, koce
  • karma dla wszystkich gatunków zwierząt (psy, koty, konie, psy, koty, osły, ptaki, gady), akcesoria, transportery, klatki, środki odkażające

Paczki można przesyłać do naszego ośrodka na adres:

Fundacja BENEK
Nowa Studnica 12
78-640 Nowa Studnica

Ośrodek czynny jest cały czas – można osobiście dostarczać dary

Pilnie szukamy osób mogących przewieźć duże ilości siana i słomy z naszego ośrodka w Nowej Studnicy!
Masz możliwość pomóc przewożąc dary – czekamy na Twój kontakt!
Czas jest bardzo ważny!

Razem możemy więcej!

Dziękujemy, że jesteście z nami

z tytułem „Wsparcie dla ofiar powodzi”