Żelka uratowana. Dziękujemy

Szanowni Państwo,

Wieści, na które wiele osób czekało. Oto zdjęcia i film z Żelką – starszą, zaniedbaną kucką, którą sprzedano na rzeź, bo była zbędna. Malutka dojechała już do naszego ośrodka w Nowej Studnicy, gdzie czeka na wizytę weterynarza. Ropny wypływ z nosa , gorączka i opuchnięte węzły chłonne wskazują, że ma zołzy.

By ułatwić jej przejechanie tak długiej trasy, jeszcze do handlarza wezwaliśmy kowala, który usunął nadmiar rogu kopytowego. Dzięki temu Żelka dała radę ustać całą drogę, z czego jesteśmy zadowoleni. Jej kopyta będą wymagały wielu korekt by je wyprowadzić, ale Żelka – jak zobaczycie na filmie – radzi sobie całkiem dobrze. Klacz ma dużą wadę zgryzu – tzw zgryz szczupaczy, a co za tym idzie będzie wymagała tarnikowania nierówno ścierających się zębów.

Żelka jest miła i grzeczna. To spokojny konik o zrównoważonym, dobrym charakterze. Mamy nadzieję, że szybko się wyleczy i po kwarantannie będzie mogła dołączyć do naszego stada małych koników, a Wy będziecie mogli ją odwiedzać.

Bardzo Wam dziękujemy za ratunek dla Żelki. Gdyby nie Wasza pomoc, dziś nie byłoby ani filmu, ani zdjęć, ani samej Żelki.

  • Historia Zelki – KLIK

Jeśli chcesz i możesz pomóc, prosimy o wpłaty
z tytułem „Wsparcie dla zwierząt”
numer konta: 23102040270000110216926564

Fundacja BENEK, ul. Orzechowa 15, 63-004 Szewce

Jeśli mieszkasz poza granicami Polski i chcesz wpłacić darowiznę
na nasze konto: BPKOPLPWPL23102040270000110216926564

PAYPAL: fundacja.benek@op.pl

 
Za każdą pomoc – dziękujemy z całego serca.

Pomoc dla Benkowa

wybierz kwotę

lub

Jeśli podasz swój e-mail, poinformujemy Cię o naszych działaniach

Pomoc dla Benkowa