Uratowaliście Trzecią. Dziękujemy!

Szanowni Państwo, informacja, na którą wielu z Was czekało z niecierpliwością. Trzecia już u nas. Jest w Nowej Studnicy i zapoznaje się z naszymi małymi konikami, którym Wy również ocaliliście życie.

Trzecia nie widzi na prawe oko wcale. Najpewniej jest to wynik urazu. Oczywiście będzie ją badał lekarz, który sprawdzi jej stan i jeśli tylko będzie można, wdroży leczenie. Bardzo byśmy chcieli, aby odzyskała wzrok, jednak wszystko wskazuje na to, że jest to dawna sprawa, a tym samym szansa na poprawę jest niewielka. Będziemy Was informowali.

Trzecia jest też niepokojąco okrągła ale to malutki konik i badanie rektalne na źrebność może narobić kłopotów. Tym samym pozostaje nam czekać i obserwować (tak samo jak w przypadku jeszcze mniejszych Jagódki i Żelki) co się będzie działo. No, chyba że wcześniej zawita do nas weterynarz z USG, który będzie miał możliwość zbadania naszych małych dziewczynek przez powłoki brzuszne. Z oczywistych względów wolelibyśmy by żadna z nich nie była źrebna.

Serdecznie Wam dziękujemy za to, że odmieniliście los Trzeciej. To dzięki Waszej pomocy dołączyła do stada ocalonych koni w naszym ośrodku w Studnicy i już jej nic nie grozi. Nigdy nie pojedzie do rzeźni.
Dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy!

• Więcej o Trzeciej KLIK

z tytułem „Wsparcie dla zwierząt”