Szyszka uratowana. Dziękujemy!

Szanowni Państwo,

serdecznie dziękujemy za pomoc dla małej Szyszki. Staruszka, dzięki Waszej pomocy i zaangażowaniu, otrzymała życie. Po stokroć dziękujemy w jej i swoim imieniu.

Szyszka jest koniem z przewlekłym ochwatem, a leczenie tak zaawansowanych zmian u tak leciwego kucyka, proste nie jest. Przed nią wizyta lekarza oraz kowala. Pilnie musi zostać również wprowadzone leczenie zołzy, Szyszka na obrzęknięte węzły chłonne, a z jej nosa wypływa ropna wydzielina. To choroba, na którą zapada większość koni trafiających do handlarzy, najgorzej przechodzą ją zwierzęta stare i słabe o niskiej odporności.

Szyszka ze względu na swój stan nie jest koniem przeznaczonym do adopcji. W przypadku leciwych, ochwaconych koni, sam transport jest bardzo dużym obciążeniem i nie powinno się ich przewozić ponadto co konieczne. Stres związany z samym przewozem, nowe miejsce, nowi ludzie, nowe zwierzęta to ogromne wyzwanie dla i tak już wyniszczonego organizmu. Tym samym Szyszka najpewniej pozostanie stałym rezydentem ośrodka w Studnicy i dopiero gdy uda się ją wyleczyć (choć w naszej ocenie rokowanie jest ostrożne, bo ochwat jest przewlekły, a koń wiekowy) to będzie można myśleć o ewentualnym szukaniu adopcji.
Do tego czasu, po kwarantannie będzie można ją odwiedzać w ośrodku w Studnicy, a już dziś można otoczyć ją opieką wirtualną. Można zamówić jej kantarek, suplementy dla koni z ochwatem, czy witaminy. Na pewno jej się przyda.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy za pomoc dla Szyszki i zapraszamy na film.

  • Więcej o Szyszce KLIK

Jeśli chcesz i możesz pomóc, prosimy o wpłaty
z tytułem „Wsparcie dla koni z rzeźni”
numer konta: 23102040270000110216926564

Fundacja BENEK, ul. Orzechowa 15, 63-004 Szewce

Jeśli mieszkasz poza granicami Polski i chcesz wpłacić darowiznę
na nasze konto: BPKOPLPWPL23102040270000110216926564

PAYPAL: fundacja.benek@op.pl

 
Za każdą pomoc – dziękujemy z całego serca.

Pomoc dla Benkowa

wybierz kwotę

lub

Jeśli podasz swój e-mail, poinformujemy Cię o naszych działaniach

Pomoc dla Benkowa