Pomocnicy ze szkół w Kaliszu Pomorskim

wielu z Was było odwiedzać zwierzaki w Nowej Studnicy. Wielu widziało przydrożną kapliczkę i przylegający do naszego ośrodka zapuszczony, niewielki teren. Ta zaniedbana zarośnięta krzakami, trawą i chaszczami działka, okazała się małym cmentarzem ewangelickim. Pochowani są na tej ziemi ludzie, którzy wybudowali miejsce, w którym w tej chwili ma swoją siedzibę fundacja.

Od września, wraz z sąsiadami i uczniami szkół, które odwiedzają Benkowo, prowadzimy rewitalizację tego miejsca. Udało nam się już odnowić przydrożną kapliczkę, oczyścić teren z nadmiaru krzaków i trawy, w tej chwili koncentrujemy działania na dokładnym wysprzątaniu terenu nim ruszą dalsze prace.

Przedwczoraj odwiedzili nas uczennice i uczniowie ze szkoły w Kaliszu Pomorskim. Jest to już kolejna grupa, która z ogromnym zaangażowaniem pomaga nam w tym projekcie. Bardzo chcemy podziękować młodzieży oraz kadrze za przemiłą wizytę, świetnie wykonaną pracę i za imponującą ilość podarunków dla zwierząt.

Dziękujemy po stokroć i zapraszamy ponownie.
A tu możecie dowiedzieć się więcej o wolontariacie: fundacjabenek.pl/wolontariat

Dziękuję, że jesteście ❤️❤️❤️

z tytułem „Wsparcie dla koni z rzeźni”