Pajda już w Benkowie. Dziękujemy!

Przyjechała! Całą drogę przebyła na stojąco, to dobry znak. Jest po wizycie lekarza weterynarii. Pierwsza wiadomość – to jej zęby są w fatalnym stanie. Wyrośnięte haki ranią policzki podczas jedzenia, co na pewno nie jest bez wpływu na pobieranie przez nią pokarmu. Jednak nie to jest przyczyną tego, że koń aż tak słabo je, a już na pewno nie ma to wpływu na jej zalegiwanie. Niepokój lekarza budzi zabarwienie wydalanych przez Pajdę odchodów, może to sugerować problemy z wątrobą, zatrucie. Została pobrana krew do badań, które mamy nadzieję, powiedzą coś więcej, bo na ten moment nie da się postawić jednoznacznej diagnozy.

Pajda nie zachowuje się jak zdrowy, młody koń. Klacz ma zapewnioną opiekę weterynaryjną, dostała preparaty wzmacniające, czekamy na wyniki. Będziemy Was informowali, jak sytuacja się rozwija.

Bardzo Wam dziękujemy za pomoc dla Pajdy. Klacz otrzymała od Was szansę na leczenie, na życie. W ciągu niecałej doby udało się zebrać pieniądze na spłatę, umówić transport i ją przewieźć. To Wasza zasługa. Sami nie bylibyśmy w stanie nic zrobić. Ogromnie dziękujemy za ratunek dla Pajdy. To młodziutki, trzyletni koń, który bardzo potrzebował pomocy. Daliście jej szansę, teraz trzymajcie kciuki by cała ta historia miała szczęśliwy finał.

• Więcej o Pajdzie – KLIK

Pomoc dla Pajdy

z tytułem „Wsparcie dla Pajdy”

Pomoc dla Pajdy