Uratowaliście Pajdę

Aktualizacja 16.08.2022

Dziś nowe filmy i wiadomości o Pajdzie. To koń, którego kilka dni temu odkupiliśmy od handlarza dzięki Waszemu wsparciu. Pajda nie jadała, pokładała się, handlarz nie chciał jej trzymać z obawy, że padnie. Nie chciał też leczyć, bo po podaniu leków koń nie może zostać zabity na mięso. Uratowaliście ją w jednej chwili. Dziękujemy kolejny raz.

Klacz jest po diagnostyce. Badania krwi wykazały stan zapalny oraz problemy z wątrobą, ale nie są one na tyle poważne, by doprowadzały do niejedzenia czy pokładania się.

Lekarze nie są w stanie postawić jednoznacznej diagnozy co jej dolega. Koń jest cały czas pod obserwacją. Przez pierwszy okres otrzymywała leki oraz kroplówki. Na ten moment jej apetyt znacznie się poprawił, chętnie je, przestała się też pokładać. Jest też duża zmiana w jej zachowaniu. Jest zainteresowana otoczeniem, żywa, kontaktowa. I bardzo miła.

Prosimy o trzymanie kciuków za Pajdę, a my będziemy Was na bieżąco informowali o tym, jak zmienia się sytuacja. Mamy nadzieję, że najgorsze już za nią i kolejne dni będą przynosiły jeszcze lepsze wieści.

Jeśli chcesz i możesz pomóc, prosimy o wpłaty
z tytułem „Pomoc  dla Pajdy”
numer konta: 23102040270000110216926564

Fundacja BENEK, ul. Orzechowa 15, 63-004 Szewce

Jeśli mieszkasz poza granicami Polski i chcesz wpłacić darowiznę
na nasze konto: BPKOPLPWPL23102040270000110216926564

PAYPAL: fundacja.benek@op.pl

 
Za każdą pomoc – dziękujemy z całego serca.

Pomoc dla Pajdy

wybierz kwotę

lub

Jeśli podasz swój e-mail, poinformujemy Cię o jej dalszych losach

Aktualizacja 05.08.2022
Pajda już w Benkowie.
Przyjechała! Całą drogę przebyła na stojąco, to dobry znak. Jest po wizycie lekarza weterynarii. Pierwsza wiadomość – to jej zęby są w fatalnym stanie. Wyrośnięte haki ranią policzki podczas jedzenia, co na pewno nie jest bez wpływu na pobieranie przez nią pokarmu. Jednak nie to jest przyczyną tego, że koń aż tak słabo je, a już na pewno nie ma to wpływu na jej zalegiwanie. Niepokój lekarza budzi zabarwienie wydalanych przez Pajdę odchodów, może to sugerować problemy z wątrobą, zatrucie. Została pobrana krew do badań, które mamy nadzieję, powiedzą coś więcej, bo na ten moment nie da się postawić jednoznacznej diagnozy.

Pajda nie zachowuje się jak zdrowy, młody koń. Klacz ma zapewnioną opiekę weterynaryjną, dostała preparaty wzmacniające, czekamy na wyniki. Będziemy Was informowali, jak sytuacja się rozwija.

Bardzo Wam dziękujemy za pomoc dla Pajdy. Klacz otrzymała od Was szansę na leczenie, na życie. W ciągu niecałej doby udało się zebrać pieniądze na spłatę, umówić transport i ją przewieźć. To Wasza zasługa. Sami nie bylibyśmy w stanie nic zrobić. Ogromnie dziękujemy za ratunek dla Pajdy. To młodziutki, trzyletni koń, który bardzo potrzebował pomocy. Daliście jej szansę, teraz trzymajcie kciuki by cała ta historia miała szczęśliwy finał.

Jeśli chcesz i możesz pomóc, prosimy o wpłaty
z tytułem „Pomoc  dla Pajdy”
numer konta: 23102040270000110216926564

Fundacja BENEK, ul. Orzechowa 15, 63-004 Szewce

Jeśli mieszkasz poza granicami Polski i chcesz wpłacić darowiznę
na nasze konto: BPKOPLPWPL23102040270000110216926564

PAYPAL: fundacja.benek@op.pl

 
Za każdą pomoc – dziękujemy z całego serca.

Pomoc dla Pajdy

wybierz kwotę

lub

Jeśli podasz swój e-mail, poinformujemy Cię o jej dalszych losach

Uratowana 05.08.2022

Szanowni Państwo,
Pajda to młoda klacz. Kupiona została przez handlarza kilka dni temu, miała dać zysk. Miała ale zapadł wyrok śmierci w trybie natychmiastowym.

Jest markotna, pokłada się, nie chce jeść. Szybko chudnie. Koń nie ma temperatury, jelita pracują normalnie. Nie wiadomo co jej jest, wiadomo jedynie, że nie ma kolki. By ją uratować pilnie potrzebna jest szersza diagnostyka i leczenie.

Ale w oborze handlarza nikt leczyć jej nie będzie, bo jeśli weterynarz poda leki, koń nie będzie mógł zostać zabity na mięso. Będzie strata, a na to sobie nikt nie chce pozwolić. Tym samym zapadła decyzja, że klacz Pajda zostanie natychmiast sprzedana na ubój. Sprzedana zanim padnie.
Cena jej życia to 5000 zł, koszt transportu do naszego azylu 900 zł. Mamy 24 godziny na zebranie tej kwoty.

Nie wiemy czy Pajda będzie żyła ale jesteśmy dla niej jedyną szansą!


Bardzo prosimy o pomoc. Nie planowaliśmy jej kupować, nie wiedzieliśmy do wczoraj o jej istnieniu. Ale nie możemy się pogodzić z tym, że nikt jej nie chce pomóc z obawy, że leczenie się nie powiedzie i koń umrze przynosząc stratę.
Bardzo prosimy o ratunek dla Pajdy.

Bardzo DZIĘKUJEMY za każde wsparcie.

BENKOWO nie otrzymuje dotacji na prowadzenie ośrodka
dlatego bardzo potrzebujemy Twojego wsparcia aby dalej zapewniać

warsztaty terapii zajęciowej w szkołach i przedszkolach

schronienie, leczenie i wyżywienie zwierząt

hippoterapię i onoterapię dla potrzebujących dzieci

wyjazdy na interwencje i pomaganie innym

prowadenie jedynego w Europie Azylu dla żubrów

Pomoc dla Pajdy