Osiołki w Benkowie

zbliżamy się do zakończenia budowy ogrodzenia pastwiska, z którego będą korzystały uratowane przez Was osiołki i niebawem całe stado (liczące już ponad 60 zwierząt) ruszy na trawę. Ale to jeszcze kilka dni, więc dziś zapraszam Was na film z padoku. Z dużą grupą ośliczek oraz z Pawłem. Zobaczcie, jakie to są fantastyczne zwierzęta, jakie są ufne i miłe.

Osiołki są dużo mniej wojownicze od koni, jeśli chodzi o zachowania w stadzie. Bez problemu w kilka będą jadły z jednego paśnika z sianem, a nawet z jednego żłobu nie wszczynając burd i awantur. Konie są zdecydowanie bardziej dynamiczne i co rusz któryś próbuje przejąć panowanie nad światem, a już kwestie jedzenia mają najwyższy priorytet. Osiołki również mniej forsują ogrodzenie, a nawet już wyjdą to nie są tak szybkie jak konie i przeważnie da się z nimi szybko dojść do porozumienia i sprowadzić na ich wybieg.

A co do oślego uporu, to nie upór. To stres. Gdy osiołek się zdenerwuje albo wystraszy to staje. To nauczyciele łagodności, gdy nie ma pośpiechu, nerwów czy napięć, da się z nimi zrobić wszystko.

Dziękuję, że jesteście ❤️❤️❤️

Nadal trwa zbiórka na budowę wiat na pastwiskach dla naszego stada długouchych milusińskich. Jeśli tylko macie chęć, możecie wesprzeć ten ważny dla ich bezpieczeństwa i zdrowia projekt TUTAJ.

Pomóż odmienić los koni w Polsce – podpisz PETYCJĘ.

z tytułem „Wsparcie dla koni z rzeźni”