Nowe wieści od Julka

Kolejna porcja wieści od Julka.
Niestety obrzęk na zadnich nogach to wynik grudy i początków flegmony. Zostało wdrożone intensywne leczenie i jak zobaczycie na filmie, ten dzielny koń, stoi i nawet nie machnie ogonem przy zabiegach czy zakładaniu opatrunków. Nie ucieka, nie odgania się od ludzi, nie próbuje kopać. Tak sobie myślimy, że on dobrze wie, że to wszystko dla jego dobra.

Opieka nad chorym koniem jest kosztowna i czasochłonna, a bywa, że też i trudna. Nie ma wiele tak cierpliwych i zrównoważonych koni jak Julek. Większość tych, co trafiają do fundacji jest po przejściach, a co za tym idzie, często potrzebują dużo czasu by zaufać i tak spokojnie stać.

Dziękujemy Wam jeszcze raz za ocalenie jego życia i dziękujemy jego rodzinie za taaaaaką opiekę.

z tytułem „Wsparcie dla koni z rzeźni”