Nina jest już bezpieczna

Pani Nina jest już bezpieczna. Jest z rodziną. Zilda, ukochany owczarek Niny również. To duży pies, dlatego też, Nina długo nie mogła opuścić Charkowa. Miłość, jaką darzy Zildę nie pozwalała jej wyjechać. Czekała. Albo wyjadą razem, albo zostaną w domu, który na szczęście ocalał. Nikt z wyjeżdzających nie chciał zabrać Niny z tak dużym psem. W końcu udało się Ninie razem z Zildą przyjechać do Lwowa. Uciekły przed wojną pociągiem. Kiedy dowiedzieliśmy się o Pani Ninie, bez zastanowienia zdecydowaliśmy się zabrać je do Polski, do córki. Rodzina powinna być razem. Zwłaszcza teraz. Ewa i Maria odebrały Ninę z dworca, zmarzniętą, głodną i przestraszoną, ale szczęśliwą, że niedługo obie będą daleko od miejsca, w którym giną ludzie i zwierzęta, gdzie Zilda już nie będzie przerażona hukiem bomb i karabinów. Spotkanie z Niną było dla naszych dziewczyn pełne wzruszenia, współczucia, łez, ale też i podziwu. Bo nie można inaczej zareagować, kiedy dowiadujemy się, że ktoś nie jadł od trzech dni, ale najważniejszy dla niego jest spokój i bezpieczeństwo zwierzęcia. Ta krótka historia Niny i jej psa jest dla nas przykładem i nadzieją, że nawet w tak dramatycznej sytuacji jaką jest wojna, ludzie pamiętają o swoich podopiecznych. Nie myślą tylko o sobie, zwierzęta są dla nich członkami rodziny. Dla nas to Nina jest bohaterką, nie my. Bohaterką, która na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Jednak nie moglibyśmy pomóc nikomu, gdyby nie Wasza pomoc, dlatego też bardzo prosimy wspierajcie nas finansowo, abyśmy dalej mogli nieść pomoc tym, którzy jej tak bardzo potrzebują.

Więcej tutaj…

Jeśli chcesz i możesz pomóc, prosimy o wpłaty z tytułem
“Pomoc dla zwierząt z Ukrainy”

numer konta: 23102040270000110216926564