Nasza gniada piękność

Szanowni Państwo,

zobaczcie jak pięknie nam pozuje Balbina! Zobaczcie jak galopuje, jak wygrzewa się w promieniach kwietniowego słońca. Bardzo dobrze przyswaja paszę, a ja mogę tylko mieć nadzieję, że wigoru jej nie zabraknie i codziennie nadal zapewni sobie odpowiednią dawkę ruchu.

Balbina to klacz zimnokrwista, u nas takie konie hoduje się głównie po to, żeby je sprzedać na mięso, a klacze wcześniej się zaźrebia i ich dzieci sprzedaje na ubój.

Dla Balbiny to przeszłość, dzięki Wam wykupiliśmy ją i nie trafiła do rzeźni. I ten etap ratowania zakończyliśmy z pełnym sukcesem.

Bardzo bym chciał, żeby powstały programy dotacyjne dla fundacji, które ratują zwierzęta gospodarskie. Żebyśmy też mieli szansę na choć częściowe pokrycie kosztów opieki nad końmi – jak np. opłacenie kowala, weterynarza, odrobaczania, szczepień. Ale dopóki konie są traktowane jak mięso, jak produkt, dopóty takie dofinansowanie się nie pojawi.

Dlatego już jakiś czas temu uruchomiliśmy program adopcji wirtualnych. Chodzi o regularność wsparcia, które można dedykować wybranemu przez siebie podopiecznemu, np. Balbinie. Ona będzie wdzięczna za każde okazane wsparcie!

Dziękuję, że jesteście ❤️❤️❤️

Jej historia: KLIK

Michał Bednarek
tel 506 349 596

Pod zdjęciami kilka słów więcej o adopcji wirtualnej.

Jak sobie przypomnę, że jej życie ograniczało się tylko do ciemnej obory… wiecie, że jest to zgodne z prawem? Nazywają to chowem stanowiskowym. Zgodnie z prawem konie, ale też i inne zwierzęta gospodarskie mogą być całe swoje życie uwiązane w jednym miejscu. Jest to też akceptowane przez służby weterynaryjne. Gdzie ta empatia? Gdzie miłość do zwierząt? Co z tego, że mają status zwierząt rzeźnych? Czy to odbiera im prawo do jakiejkolwiek godności?

Rzucam te pytania w świat, przekazuję Wam też link do naszej petycji – TUTAJ.

Więcej info o adopcji wirtualnej Balbiny

  • Całkowity miesięczny koszt utrzymania Balbiny to 800 zł, ale to od Ciebie zależy wysokość miesięcznego wsparcia. Dla naszych zwierząt ważna jest każda złotówka. Adopcja wirtualna wspiera utrzymanie, leczenie i opiekę kowalską wybranego konia. Jeśli zdecydujesz się na nią, będziesz od nas regularnie otrzymywał filmy, zdjęcia oraz informacje, co u niejsłychać.
  • Gdybyś zdecydował/-a się pomagać w jego utrzymaniu, prosimy o mail na adres – kontakt@fundacjabenek.pl, a my przekażemy szczegóły.
  • Więcej o adopcji wirtualnej przeczytasz tutaj: KLIK
Inną opcją wsparcia jest również zostanie patronem Benkowa – TUTAJ
Podaruj 1,5% swojego podatku
Wpisz w zeznaniu podatkowym KRS 0000794938.

Pomóż odmienić los koni w Polsce – podpisz PETYCJĘ.

Jeśli chcesz i możesz pomóc, prosimy o wpłaty
z tytułem „Wsparcie dla koni z rzeźni”
numer konta: 23102040270000110216926564

Fundacja BENEK, ul. Orzechowa 15, 63-004 Szewce

Jeśli mieszkasz poza granicami Polski i chcesz wpłacić darowiznę
na nasze konto: BPKOPLPWPL23102040270000110216926564

PAYPAL: fundacja.benek@op.pl

 
Za każdą pomoc – dziękujemy z całego serca.

 

Pomoc dla Benkowa

wybierz kwotę

lub

Jeśli podasz swój e-mail, poinformujemy Cię o naszych działaniach

Pomoc dla Benkowa