Morelka ocalona. Dziękujemy!

06.12.2022
Dziś film edukacyjny z Morelką w roli głównej. Morał z niego jest taki, że jak się przychodzi w odwiedziny z pustymi rękoma to można zobaczyć co najwyżej skulone uszy, a nie chęć do pozowania. 😉
Morelka to śliczna kucka, której podarowaliście życie w marcu. Znalazła dobry dom w Stajnia Kraina Natury. Dziękujemy niezmiennie za super opiekę.

Aktualizacja 11.10.2022
Dziś nowe wieści od uratowanej w marcu Morelki. Ta śliczna dziewczynka mieszka we wspaniałym domu adopcyjnym koło Warszawy i czuje się super.
Bardzo dobrze też wygląda, bo stajnia w której znalazła dom to dobre miejsce dla koni 🥰
Takie domy lubimy

Aktualizacja 06.06.2022

Morelka znalazła wspaniały dom adopcyjny w Stajnia Kraina Natury koło Warszawy. Jeszcze raz bardzo Wam dziękujemy za pomoc dla Morelki. Polecamy też odwiedziny w Stajni Kraina Natury, to dobry dom dla koni, pełen serca i empatii.

z tytułem „Pomagam”

Za każdą pomoc – dziękujemy z całego serca

Pomagam

Aktualizacja 18.03.2022
Przychodzimy do Was z kolejnymi informacjami o Morelce. Malutka czuje się już znacznie lepiej, apetyt dopisuje, coraz śmielej podchodzi do człowieka. Wczoraj odwiedził ją kowal i miała przeprowadzoną pierwszą korekcję kopyt, które były w fatalnym stanie. Poprzerastane, długie, powykręcane puszki kopytowe powodowały ból i cierpienie, a Morelka mocno kulała na wszystkie cztery nogi. Udało się usunąć większość nadmiarowego rogu kopytowego, tym samym kucka może stanąć na podeszwach ale przed Morelką daleka droga do zdrowia. Długotrwałego zaniedbania nie da się cofnąć jednym rozczyszczaniem kopyt, mamy nadzieję, że kolejne miesiące dobrej opieki sprawią, że będzie chodziła jak kiedyś.

Bardzo dziękujemy Stajnia Kraina Natury w Sękocinie Nowym za wspaniałą opiekę nad malutką i przypominamy, że stajnia ta znajduję się koło Warszawy i można, uratowaną przez Was Morelkę, odwiedzać (prośba by się umówić dzwoniąc pod numer tel 697-591-438). Ona i jej koledzy, na pewno ucieszą się z jabłka czy marchewki.

Jeszcze raz bardzo Wam dziękujemy za pomoc dla Morelki. Żyje, bo jej pomogliście.

Więcej o Morelce….

Aktualizacja 15.03.2022
Bardzo dziękujemy za błyskawiczną pomoc dla Morelki. Wczoraj została odebrana od handlarza, ale nie mamy najlepszych wiadomości. Morelka jest słaba, wychudzona, ma problemy z chodzeniem. Tym samym zapadła decyzja o nienarażaniu jej na długi transport, póki jej stan na to nie pozwoli. Morelka przebywa w stajni Kraina Natury w Sękocinie Nowym koło Warszawy , serdecznie dziękujemy za danie Morelce schronienia i za zapewnienie troskliwej opieki. W stajni tej jest wiele koni wykupionych od handlarzy, które dostały drugie życie. Jeśli ktoś chciałby Morelkę odwiedzić, właścicielka stajni serdecznie zaprasza – można umówić się dzwoniąc pod numer tel 697-591-438.

Morelka w tej chwili czeka na lekarza weterynarii, po jego wizycie zamieścimy informacje o aktualnej sytuacji. Trzymajcie kciuki, bardzo się przyda.

Bardzo dziękujemy za pomoc w ratowaniu Morelki. Dzięki Wam dostała ona szansę na życie. Wierzymy, że jej stan niebawem się poprawi i będzie mogła ruszyć do Benkowa, gdzie czekają na nią pozostałe, uratowane przez Was, kucyki.

Aktualizacja 10.03.2022 godz 8:52
Bardzo prosimy o pomoc dla ślepej, kulawej Morelki. Jutro musimy zapłacić 800 zł zadatku za nią. Na tą chwilę dla Morelki wpłynęły tylko dwie wpłaty, brakuje jeszcze 450 zł.
Prosimy, pomóżcie.

Uratowana 14.3.2022

W handlarskiej oborze jest tak jak zwykle – ciemno, zimno i smutno. Jedyne co się tu zmienia, to konie. Jedne przyjeżdżają, inne odjeżdżają. Odjeżdżają żeby pożegnać się z życiem. Tylko cud mógłby sprawić, że stanie się inaczej.

Morelka. Stara, stareńka kucka. W oborze handlarza wygląda jak promyk światła w mroku. Światła, którego sama już nigdy nie zobaczy. Morelka jest niewidoma. Nienaturalnie wygięte nogi pokazują, że miała ochwat, który – nieleczony – sprawia jej teraz przy każdym kroku ogromny ból.

Skąd wzięła się tutaj? Handlarz wiele nie mówi. Ktoś przywiózł, zostawił kuckę, wziął pieniądze i czym prędzej odjechał. Tak kończy wiele starych zwierząt – po latach służby, gdy przez choroby lub wiek stają się nieprzydatne, człowiek pozbywa się ich jak niepotrzebnych sprzętów. A gdzie sprzedać starą, chorą, ślepą kuckę jeśli nie do skupu koni rzeźnych? Tu nikt nie patrzy, czy koń jeszcze do czegoś się nada, czy ma siłę, czy jest młody i ładny. Liczy się tylko waga i cena.

I tak Morelka trafiła tutaj, jak wiele innych koni przed nią i wiele
innych po niej. Stara się nie poruszać, bo przestrzeń wokół jest
nieznana i ukryta w mroku. Stoi ze zwieszoną głową, na obolałych nogach,
próbując odciążać je na zmianę. Wygląda, jakby straciła już wszelką
nadzieję.

Nie uratujemy wszystkich koni, które trafiają tu a potem odjeżdżają w swoją ostatnią drogę. Ale trudno jest zostawić tę starą, bezbronną, ślepą kuckę jej strasznemu losowi. Dlatego proszę, pomóżcie ją stąd wyrwać! Niech dla Morelki wydarzy się cud.

Cena za życie Morelki i przewiezienie jej do nas to 2800 zł. Do czwartku 10 marca musimy wpłacić 800 zł zaliczki. Jeśli się uda to 16 marca będziemy mieli czas na zebranie pozostałej kwoty.
Morelka będzie też potrzebowała pomocy w pokryciu kosztów diagnostyki, kowala, dobrych pasze.
Prosimy o pomoc.

Pomagam