Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Szanowni Państwo, 5 grudnia to Dzień Wolontariusza.
Niestety nie zdążyłem w ciągu dnia napisać tego co chciałem, mam nadzieję, że mi wybaczycie. Teraz, gdy przez okno zagląda do mnie księżyc, a Wy pewnie śpicie i śnicie, chciałbym Wam bardzo, bardzo podziękować za to, że jesteście. Za każde słowo, za udostępnienie, za datek, za każde ziarnko owsa czy garstkę siana. Za to, że mój telefon nie milczy, a na skrzynce jest zawsze pełno wiadomości od Was. Za to, że zaglądacie tu, na stronę, na socjale, ale i do naszego ośrodka. Że martwicie się ze mną o te, które ratujemy. Że pytacie o fundacyjne dziadki, o chore zwierzęta, które wymagają leczenia i pomagacie im pomagać. Za to, że wraz z uratowanymi przez Was zwierzętami, możemy dawać radość dzieciom, zapewniać nieodpłatną hipoterapię, odwiedzać placówki, ale i gościć mnóstwo dzieci u siebie. Za to, że możemy edukować. Za to, że nie są Wam straszne widły, młotki czy łopaty i ramię w ramię pracujecie z nami przy zwierzętach. Za to, że dajecie siłę dobrym słowem, gestem, podarkiem. Za to, że poklepiecie po plecach, powiecie, że będzie dobrze, choć w danym momencie dobrze nie jest. Za to, że mam gdzie zadzwonić i do kogo napisać, gdy już nie wiem co robić albo gdy chce się czymś dobrym podzielić.
Dziękuję Wam z całego serca za to, że mogę się od Was uczyć. Bo każdego dnia obserwując, słuchając, rozmawiając czy czytając pobieram najlepsze lekcje życia. Od każdego z Was, od dużego, średniego i od całkiem małego. Dzięki Wam nie stoję w miejscu i staram się być lepszym człowiekiem dla całego świata, jaki mnie otacza.

Dziękuję Wam za to, co najcenniejsze — za Wasz czas i Wasze życie, którym dzielicie się z Benkowem. Jesteście najwspanialsi i gdyby Was nie było, te zwierzęta dawno by nie żyły, a ośrodek nigdy by nie powstał.
Chcę Wam też z całego serca podziękować za to, że wspieracie nie tylko Benkowo. Świat, w którym żyjemy jest trudnym miejscem dla wielu zwierząt i wszyscy powinniśmy być odpowiedzialni za to co się dzieje w koło nas.

Dziękuję Wam i zapraszam na fundacyjną Wigilię. 16 grudnia w Nowej Studnicy będziemy wszyscy na Was czekali. Jeśli możecie, przyjedźcie proszę do nas, zobaczcie uratowane zwierzaki, zwiedzajcie ośrodek, który powstał wyłącznie dzięki Wam.
Tradycyjnie stół Wigilijny każdy zapełnia jak może. My, jak co roku, szykujemy barszcz i grzybową. Przynieście od siebie jedną potrawę. Jednak jeśli nie możecie tego zrobić, zupełnie się nie martwcie – damy radę. Na pewno nie wyjdziecie z Benkowa głodni. U nas nie trzeba się zapowiadać, umawiać, sprawdzać, czy starczy miejsca. Trzeba po prostu przyjechać i być. Będziemy na Was czekali.

Zapraszam

z tytułem „Wsparcie dla koni z rzeźni”