MAXIMUS URATOWANY. DZIĘKUJĘ!

05.04.2024
Basia i Maximus to konie, które uratowaliście chwilę temu. Aktualnie odbywają kwarantannę, ale za kilkanaście dni zostaną dołączone do stada, w którym, mam nadzieję, szybko się zaaklimatyzują.

Zobacz więcej o Basi W TYM MIEJSCU.

Ponieważ nie prowadzimy hodowli koni ras tzw. rodzimych (czyli nie rozmnażamy), nie możemy liczyć na dotacje na utrzymanie ocalonych dzięki Wam zwierząt.

Adopcja wirtualna zwierząt stanowi nie tylko symboliczny gest, ale przede wszystkim realną pomoc w utrzymaniu tych istot. Wspierając fundację poprzez adopcję wirtualną, osoby chcące pomóc mogą zapewnić finansowe wsparcie na pokrycie kosztów utrzymania wybranego przez zwierzaka, który zostały wykupiony przed rzeźnią. Dzięki temu wirtualny opiekun bezpośrednio uczestniczy w zapewnieniu swojemu ulubieńcowi godnej opieki.

Dzięki zaangażowaniu i wsparciu w formie adopcji wirtualnej, możemy kontynuować misję ratowania zwierząt w potrzebie, zapewniając im lepsze warunki życia i szansę na przeżycie oraz ratować kolejne. Napisz do nas, jeśli uznasz, że chciałbyś wspomóc utrzymanie np. Maximusa – kontakt@fundacjabenek.pl

01.04.2024 Szanowni Państwo, do Nowej Studnicy dotarł już też Maximus. Ponieważ Basia i on są od tego samego handlarza, razem odbywają w tej chwili kwarantannę. Konie poznały się natychmiast. Takie przeżycia jakich doświadczyły, cementują jak nic innego. W handlarskich oborach konie trzymają się razem, szukając nawzajem w sobie oparcia. Maximus jest miśkiem, super spokojnym i łagodnym. Prócz wieku (ma 13 lat) na pewno wynika to również ze stanu kopyt, które są bardzo zaniedbane. Mam nadzieję, że pod opieką naszego kowala i lekarza, Maximus szybko odzyska dobrą formę, a jego kopyta prawidłowy kształt i zdrowie.

Bardzo Wam dziękuję za pomoc dla tego wspaniałego konia i do pozostałych zwierząt. Żyją, bo im pomogliście. Dziękuję i zapraszam do odwiedzin, koniecznie z marchewką.

Michał Bednarek
tel 506 349 596

Jeśli chcesz i możesz pomóc, prosimy o wpłaty
z tytułem „Wsparcie dla Maximusa”
numer konta: 
23102040270000110216926564

Fundacja BENEK, ul. Orzechowa 15, 63-004 Szewce

Jeśli mieszkasz poza granicami Polski i chcesz wpłacić darowiznę
na nasze konto: BPKOPLPWPL23102040270000110216926564 

Wsparcie dla Maximusa

wybierz kwotę

lub

Kup tapetę i wspomóż fundację
Wyślij SMS o treści POMAGAM
  • NA NUMER 7470 KOSZT 4,92 ZŁ
  • NA NUMER 7977 KOSZT 11,07 ZŁ
  • NA NUMER 91920 KOSZT 23,37 ZŁ

27.03.2024 Szanowni Państwo, jestem po rozmowie z handlarzem. To ten sam, od którego jest wczoraj uratowana Basia. Zapłaciliśmy za nią całą kwotę, ale i tak handlarz czekać na spłatę nie chce i żąda rozliczenia się za Maximusa w dniu dzisiejszym. Chce też dodatkowe 700 zł za jego transport.
Nie ukrywam, że liczyłem, że da się z nim dogadać i w tym tygodniu nie będzie już stresu związanego z wykupem. Miałem nadzieję, że jutro wyślę Wam jedynie życzenia i dobre wiadomości o uratowanej Lusi i Miłej. Niestety handlarz nie zgodził się na czekanie… Powiedział, że nie chce na święta mieć roboty i albo go spłacamy, albo go odstawi do rzeźni.

Szanowni Państwo, po ostatnich darowiznach dla Maximusa oraz odliczeniu kwoty, która pozostała po spłacie i zapewnieniu opieki ostatnio ratowanym koniom, brakuje jeszcze 1600 zł. Jeśli tyle dziś zbierzemy, Maximus będzie bezpieczny i nie pojedzie na ubój.

Dziękuję za ocalenie Basi, Karusia, Lakiego, Lusi i Miłej. Zrobiliście niesamowitą rzecz ratując im wszystkim życie. Bardzo chciałbym, aby i Maximus dostał swoją szansę, bo ze stawki ratowanych koni tylko on nie jest bezpieczny. Jeśli możecie, bardzo Was proszę, wyślijcie poczciwego Maximusa do znajomych, do przyjaciół, może ktoś zechce jeszcze go wesprzeć. Zbiórka jego od początku szła wolno. Bo to koń zimnokrwisty, do tego nie jest bardzo stary, nie jest źrebakiem, nie jest też klaczą z maluszkiem. Takie konie są najtrudniejsze do spłacenia, jakby świat ich nie chciał. Jakby życie ich nie chciało…

Dziękuję za pomoc
Michał Bednarek
tel 506 349 596

22.03.2024 Szanowni Państwo,
Maximus nie zostanie dziś wykupiony, nie ma na to najmniejszej szansy. Handlarz już wie, że będzie problem ze spłatą tego konia i, że nie dotrzymamy terminu. Nie będę Wam pisał, czego musiałem wysłuchać, bo to nie ma znaczenia zupełnie, najważniejsze, że poczeka dodatkowy tydzień, choć będzie mu trzeba za to dopłacić 300 zł. Powiedziałem mu, że część pieniędzy dziś dostanie i zawiozę mu to, co zostało po spłaceniu Lakiego i wpłaceniu raty za Miłą i Lusię. Tylko dzięki temu, że pomogliście im, Maximus dostał dodatkowy czas.
Proszę Was o pomoc dla niego. Zrobiłem, co mogłem. Chciałem, aby dał nam jeszcze 2 tygodnie, ale nie zgodził się. Powiedział, że miesiąc na spłatę to tak już za długo, bo zaliczkę dostał 26 lutego.

Maximusa sytuacja jest bardzo ciężka. Proszę Was, pamiętajcie o nim. On też chce żyć. Został tydzień by mu pomóc.

Szanowni Państwo,
U handlarza końmi rzeźnymi stoją dwa konie. To wałach oraz klacz.
Konie te są ciężkie, zimnokrwiste i duże. Są drogie. Oba zostały sprzedane na mięso.

Pierwszy z nich to Maximus, wielki malowany kasztan. Jeszcze niedawno był ogierem. Handlarz wykastrował go, licząc, że sprzeda do zaprzęgu, ale Maximus kuleje. Na takiego konia kupca nie ma żadnego, więc idzie on na rzeź.

Przez ostatnie tygodnie jest tuczony. Zamknięty w oborze, uwiązany do betonowego żłobu pełnego zboża, ma jeść i obrastać tłuszczem. Nie wychodzi. Nie widuje słońca. Nie biega. Zresztą nawet nie miałby gdzie, bo padoku tam żadnego nie ma. Koń tuczony na rzeź ma się paść, a nie spalać tłuszcz galopując.

Jestem po rozmowie z handlarzem w sprawie Maximusa. By go spłacić, trzeba uzbierać 11500 zł, a dziś trzeba zebrać 2000 zł zaliczki. Duża ta zaliczka, ale jeśli uda się ją zebrać, handlarz zaczeka na spłatę reszty prawie miesiąc – do 22 marca.

Starałem się ustalić też co z klaczą, ale powiedział, że jak będzie zaliczka za Maximusa, dopiero będziemy rozmawiali o niej.

Uratowany 29.03.2024

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Szanowni Państwo,
Idzie wiosna, ruszyły się adopcje zwierząt, za chwilę ruszy też trawa i niedługo konie zaczną korzystać z pastwisk. Będzie miejsce dla Maximusa, ale handlarz za darmo go nie odda. Jutro chce go wywieźć do rzeźni, tylko uzbieranie zaliczki może to powstrzymać. Proszę o ratunek dla niego i o szansę dla tej klaczy. Jeśli Maximus pojedzie na rzeź, pojedzie też i ona…

 

Bardzo DZIĘKUJEMY za każde wsparcie.

 

BENKOWO nie otrzymuje dotacji na prowadzenie ośrodka
dlatego bardzo potrzebujemy Twojego wsparcia aby dalej zapewniać

warsztaty terapii zajęciowej w szkołach i przedszkolach

schronienie, leczenie i wyżywienie zwierząt

hippoterapię i onoterapię dla potrzebujących dzieci

wyjazdy na interwencje i pomaganie innym

Wsparcie dla Maximusa