Stareńka Masza dziękuje za życie

Aktualizacja 17.03.2022

Szanowni Państwo,
Jak pewnie Pamiętacie, uratowaliśmy w ostatnim czasie spracowaną, kulawą staruszkę Maszę. Przychodzimy dzisiaj z kolejnymi zdjęciami i zaległym filmem z odbioru Maszy od handlarza.
Mogą Państwo również zobaczyć na ostatnim zdjęciu już spokojną i bezpieczną Maszę w stajni w której przychodzi kwarantannę.
Masza powoli oswaja się z otoczeniem które nie stanowi już dla niej zagrożenia. Z zatęchłej komórki w zimnej oborze handlarza trafiła do ciepłej stajni w której otoczona jest miłością i troską. Potrzebuje jeszcze chwilę czasu aby zrozumieć, że nic już jej nie grozi i czeka ją tylko spokojna emerytura. Na najbliższe dni planowany jest transport Maszy do naszego ośrodka w Szewcach, gdzie pozna naszą zgraję uratowanych koni i znajdzie przyjaciół. 

Po przyjeździe do nas przejdzie już pełną diagnostykę weterynaryjną i wtedy będziemy mogli ocenić jej stan zdrowia.
Z całego serca dziękujemy Państwu za pomoc w uratowaniu stareńkiej Maszy. Ona jeszcze tego nie okazuje, ale w głębi serca jest Wam dozgonnie wdzięczna ❤

Aktualizacja 05.03.2022

Dziś, ze względu na ogrom zajęć- króciutko – odebraliśmy Masze.

Ocaliliście jej życie. Dziękujemy!

W najbliższych dniach zamieścimy oczywiście filmy, zdjęcia, napiszemy Wam więcej.

 

Jeśli chcesz i możesz pomóc, prosimy o wpłaty
z tytułem „Pomoc dla Maszy”
numer konta: 23102040270000110216926564

Fundacja BENEK, ul. Orzechowa 15, 63-004 Szewce

Jeśli mieszkasz poza granicami Polski i chcesz wpłacić darowiznę
na nasze konto: BPKOPLPWPL23102040270000110216926564
 
Za każdą pomoc – dziękujemy z całego serca.

Pomoc dla Maszy

wybierz kwotę

lub

Jeśli podasz swój e-mail, poinformujemy Cię o jego dalszych losach

Uratowana 05.03.2022

Szanowni Państwo,
sytuacja, w jakiej znalazła się Ukraina, jest dramatem, na który nie powinno być miejsca. Nie znamy się na polityce, ale w obliczu tragedii tysięcy ludzi i zwierząt, oczywiste jest, że jest tam potrzebna pomoc i sami również się w nią zaangażowaliśmy. Ale wojna ta ma niebywałą siłę rażenia, a jej konsekwencje już dziś są tragiczne w skutkach i dla nas. Z dniem ataku, ustało niemal całkowicie wsparcie darczyńców dla polskich zwierząt. Nasze zbiórki stoją, a konie, którym chcieliśmy pomóc w najbliższych dniach mają już wyznaczony termin zabicia…i nie mają żadnej szansy na ratunek.

Oto Masza. Stara, spracowana, zużyta do cna. Wśród tysięcy konie, które widzieliśmy w handlarskich oborach, widok zimnokrwistych staruszków porusza najbardziej. Patrzą tymi swoimi mętnymi już oczami, nie szarpią się, nie walą kopytami domagając się pomocy. Po latach pracy dla człowieka udają, że ich wcale nie ma. Odwracają głowę, unikają ludzkiego wzroku, bardzo się starają nikogo nie zirytować. Nieporadne, zagubione, obolałe. Już nikomu niepotrzebne. Doskonale wiedzą, że pan swoją troskę wypisuje kijem i batem na zadzie. Dobrze też wiedzą, że tu gdzie fetor obornika miesza się z panicznym strachem, a huk rzeźnickiego trapu wyznacza zbliżający się kres życia, nie nadejdzie już dla nich nigdy ratunek. Bo takich koni jak Masza, nikt już nie chce trzymać. Bo komu potrzebny jest 27-letni, kulawy koń? No komu? Kupuje je już tylko rzeźnia…

Sytuacja Maszy jest dramatyczna. Mamy czas tylko do wtorku 1.03.2022, by wpłacić 2000 zł zadatku za staruszkę. Tak bardzo się boimy, że nie uda nam się zebrać potrzebnej kwoty. Tak bardzo..  Staruszka Masza została zupełnie sama i nie może czekać na lepsze czasy. Jeśli dziś nie zrobimy nic, za chwilę nie będzie już kogo ratować.

Szanowni Państwo, wiemy, że niesiecie pomoc tam gdzie jest najbardziej potrzebna. Zmieniacie świat wielu ludzi, zwierząt, ratujecie ich. To wspaniałe co robicie.  Stojąc pod ścianą ośmielamy się do Was zwrócić z prośbą o ratunek dla Maszy. Jeśli choć trochę poruszyła Wasze serca, prosimy pomóżcie ją uratować. Póki Maszka oddycha, nie chcemy opuścić gardy i się poddać. Prosimy pomóżcie ją uratować. Dla niej ważna jest każda złotówka. Każda.

Jej życie i transport do nas to 8300 zł. Jeśli do wtorku uda nam się zebrać 2000 zł, dostaniemy kilka dodatkowych dni na spłatę pozostałej kwoty. Prosimy…. tak bardzo prosimy o pomoc dla Maszki.

Pomoc dla Maszy

wybierz kwotę

lub

Jeśli podasz swój e-mail, poinformujemy Cię o jego dalszych losach

Bardzo DZIĘKUJEMY za każde wsparcie.

BENKOWO nie otrzymuje dotacji na prowadzenie ośrodka
dlatego bardzo potrzebujemy Twojego wsparcia aby dalej zapewniać

warsztaty terapii zajęciowej w szkołach i przedszkolach

schronienie, leczenie i wyżywienie zwierząt

hippoterapię i onoterapię dla potrzebujących dzieci

wyjazdy na interwencje i pomaganie innym

prowadenie jedynego w Europie Azylu dla żubrów

Pomoc dla Maszy