Udało się! Marta z Małym są bezpieczni.

Aktualizacja 01.08.2023

Szanowni Państwo,
czy pamiętacie jeszcze te dwa młode osiołki? To Bąbelek i Mały – dwa ośle dzieciaki które uratowaliście jakiś czas temu. Musimy przyznać, że są to bardzo słodkie i kontaktowe zwierzaki. Mimo swojej przeszłości szybko nam zaufali i teraz podchodzą do nas z zaciekawieniem gdy przychodzimy na ich wybieg. Nawiązała się między nimi przyjaźń i bardzo dużo czasu spędzają w swoim towarzystwie – oczywiście jeśli mamusie pozwolą.
Ogromnie się cieszymy, że czują się u nas jak u siebie i nie muszą się już niczym martwić. Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do tego że te dwa maluchy żyją. To wszystko jest możliwe właśnie dzięki Waszemu wsparciu.  

Ps. Na pierwszym planie widzicie Małego, a Bąbelek to ten co leży i wygrzewa się na słoneczku 😊

Dziękuję za wsparcie 
Michał Bednarek
tel 506 349 596

Aktualizacja 01.07.2023

 

Szanowni Państwo,
wieści z ostatniej chwili! Przychodzimy dzisiaj do Was z wyczekaną przez wszystkich informacją. Dwie rodzinki osiołków, czyli Becia i Bąbelek oraz Marta z Małym są bezpieczni w Benkowie! Becia i Bąbelek byli już u nas jakiś czas a dzisiaj dojechali do nas Marta z Małym. Chcieliśmy ich zabrać do naszego ośrodka jak najszybciej aby się nimi dobrze zaopiekować. Po kontroli weterynarza trafili na wybieg z częścią naszego stada osiołków.  
Becia i Bąbelek są już troszkę bardziej pewni siebie ze względu na to, że już zdążyli nas poznać. Bąbelek jest bardzo ciekawski i przygląda się nam z zainteresowaniem gdy przynosimy sianko albo dolewamy wody. Mamy nadzieję, że Marta z Małym też już niedługo nam zaufają i będą w stanie zapomnieć o swojej przykrej przeszłości.

Dziękujemy Wam z całego serca za ratunek dla tych dwóch oślich rodzinek. To dzięki Wam żyją i już nigdy nie będą musiały się obawiać o swoje bezpieczeństwo. Zapewnimy im dobrą przyszłość, pełną miłości i troskliwej opieki ❤️

Dziękuję za wsparcie 
Michał Bednarek
tel 506 349 596

Jeśli chcesz i możesz pomóc, prosimy o wpłaty
z tytułem „Wspieram Martę i Małego”
numer konta: 23102040270000110216926564

Fundacja BENEK, ul. Orzechowa 15, 63-004 Szewce

Jeśli mieszkasz poza granicami Polski i chcesz wpłacić darowiznę
na nasze konto: BPKOPLPWPL23102040270000110216926564

PAYPAL: fundacja.benek@op.pl

 
Za każdą pomoc – dziękujemy z całego serca.

Wspieram Martę i Małego

wybierz kwotę

lub

Jeśli podasz swój e-mail, poinformujemy Cię o jej dalszych losach

Kup tapetę i wspomóż fundację
Wyślij SMS o treści POMAGAM
  • NA NUMER 7470 KOSZT 4,92 ZŁ
  • NA NUMER 7977 KOSZT 11,07 ZŁ
  • NA NUMER 91920 KOSZT 23,37 ZŁ

01.07.2023
Szanowni Państwo,
udało się! Marta z Małym są już bezpieczni i lada moment pojawią się w naszym ośrodku w Nowej Studnicy. Chcieliśmy zabrać ich z tego okropnego miejsca jak najszybciej.
Dziękujemy Wam z całych serc za ratunek dla tych niewinnych stworzeń. Kolejny raz pokazaliście, że dobro zwierząt nie jest Wam obojętne. Jesteście niesamowici! 

Michał Bednarek
tel 506 349 596.

Uratowane 01.07.2023

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

 

Marta i Mały stoją przywiązani do drzewa przed stodołą handlarza. Mimo deszczowej pogody są tam już od wczoraj bo nie ma dla nich wolnego boksu, ale handlarz zbytnio się tym nie przejmuje. Dla niego ważne są pieniądze i to ile na nich zarobi.

Te dwa osiołki zostały tu przywiezione przez właścicieli już tydzień temu, ale nikt nawet o nich nie zapytał. Handlarz mówi, że teraz wszyscy chcą kupować ładne kucyki na obozy dla dzieci, więc na osły nie ma chętnych. Widzę, że szykuje już ich do transportu na rzeź. 

Podchodzę powoli aby ich nie przestraszyć. Marta zasłania swoim niewielkim ciałkiem małego synka. Mały wtula się w mamę jakby chciał zniknąć. Widzę, że oboje są przerażeni. Nie wiedzą co się dzieje i nie rozumieją czemu się tu znaleźli. 

Marta chciałaby zapewnić swojemu małemu synkowi bezpieczeństwo i spokój, ale nie ma jak. Pewnie wie jaki los ich czeka a mimo tego nie może uratować swojego kochanego Małego. Wiem, że oddałaby wszystko aby ocalić go przed śmiercią. 
 

Stoją przywiązani do drzewa jakby już nic nie znaczyli. Mały sznurkiem przywiązany jest do mamy aby się nie oddalał, ale i tak trzyma się jej jak najbliżej. Boi się zostać sam na tym okrutnym świecie. Zastanawiam się co myśli sobie taki mały osiołek. Czy będzie wiedział gdzie prowadzą jego ukochaną mamę gdy w końcu ich rozdzielą? Czy będzie sobie zdawał sprawę, że widział ją już ostatni raz? 

Patrząc na Martę i Małego, którzy stoją wtuleni w siebie jakby nic innego nie istniało wiem, że muszę chociaż spróbować im pomóc. 

Życie Marty i Małego kosztuje aż 6500 złotych. Do tej pory uzbieraliśmy 5100 złotych. To bardzo dużo. Ale żeby ich ocalić, dziś do końca dnia musimy wpłacić dodatkowe 1400 złotych. Potrzebna jest Wasza pilna pomoc.

Ratuję Martę i Małego

wybierz kwotę

lub

Jeśli podasz swój e-mail, poinformujemy Cię o jej dalszych losach

Kup tapetę i wspomóż fundację
Wyślij SMS o treści POMAGAM
  • NA NUMER 7470 KOSZT 4,92 ZŁ
  • NA NUMER 7977 KOSZT 11,07 ZŁ
  • NA NUMER 91920 KOSZT 23,37 ZŁ

Bardzo DZIĘKUJEMY za każde wsparcie.

BENKOWO nie otrzymuje dotacji na prowadzenie ośrodka
dlatego bardzo potrzebujemy Twojego wsparcia aby dalej zapewniać

warsztaty terapii zajęciowej w szkołach i przedszkolach

schronienie, leczenie i wyżywienie zwierząt

hippoterapię i onoterapię dla potrzebujących dzieci

wyjazdy na interwencje i pomaganie innym

Wspieram Martę i Małego