Malina zasługuje na Twoją pomoc?

AKTUALIZACJA 21.11.2022
Szanowni Państwo, prosimy o pomoc. Jutro mija termin rozliczenia się za Malinę, brakuję ponad połowy potrzebnej kwoty. Nie odmawiajcie jej pomocy.

Termin spłaty zadatku mija za

Zgłoszenie o Malinie dostaliśmy kilka dni temu. W jednym z serwisów zostało opublikowane ogłoszenie o sprzedaż krów. Na ostatnim ze zdjęć stała właśnie ona. Najstarsza ze stada, wychudzona, z racicami, które od dawna nie widziały kowala. Nie cielna, więc i bez szansy na życie. Smutny widok zaniedbanego zwierzęcia, poruszył nas bardzo. Mamy przecież u siebie krowy, chwilę temu wspólnie ocaliliśmy Jarzębinkę, wiemy jakie to cudowne zwierzęta. I dobrze wiemy też, jak ogromna pogarda dotyka tego gatunku. Powszechną praktyką jest wywożenie na rzeź krów, które zachorowały czy doznały kontuzji. Nie wzywa się do nich lekarza, gdy zalegną, o eutanazji nie ma mowy. Ubicie w ubojni to jedyne zakończenie. Rachunek ekonomiczny najważniejszym i musi się zgadzać. Za krowę w rzeźni rolnik dostanie pieniądze, a padła czy uśpiona to duże opłaty dla lekarza i utylizacji. To strata.
Los zwierząt gospodarskich jest straszny. Żyją dla zysku, nie zasługują na litość ani współczucie.

Maliny nie odebraliśmy interwencyjnie, choć wielu z Was, gdy obejrzy jej zdjęcia – pewnie powie, że powinno się to zrobić. Tyle że życie pisze różne scenariusze i rzadko kiedy sytuacje są zero jedynkowe. Właściciel tego stada to starszy, chory na nowotwór człowiek walczący o własne życie. Ze względu na pogarszający się stan zdrowia, nie miał siły, by zajmować się zwierzętami. Wystawił je na sprzedaż.

Cielne znalazły nabywców, pojechały w świat rodzić, dawać mleko. Dostały szansę na dalsze życie, choć to ich życie jest bardzo, bardzo trudne.
Malinę kupił handlarz wywożący TIR – ami na ubój i konie i krowy.

Mamy swoje stado krów od ponad 10 lat. Nie rodzą, więc nie dają mleka. Nie muszą zupełnie nic. Są. To wystarczy.
Jeśli do jutra uda nam się zebrać i wpłacić 900 zł, dla Maliny będzie szansa na ratunek. Dostaniemy więcej dni na zebranie pozostałych 3000 zł.

Szanowni Państwo, Malina to krowa. Ale ona nie jest gorsza od konia, psa czy kota. W tym świecie podzieliliśmy zwierzęta na te godne naszej troski i uwagi i na te niezasługujące na nic. Ale one wszystkie żyją, czują, cierpią i się boją. I każdy z nich chce żyć.

Proszę, pomóżcie mi spłacić życie Maliny.

z tytułem „Ratuję Malinę”

Ratuję Malinę

Wprowadź swój numer telefonu

Pobierz kalendarz ze zdjęciami naszych zwierzaków i wspomóż fundację