Łaska bezpieczna. Dziękujemy za pomoc

Oto Łaska. Choć do ostatniej chwili brakowało by spłacić jej życie, udało się. Dziękujemy ze wszystkich sił.
Łaska stała w tuczarni przez wiele tygodni. Handlarz, licząc na większy zysk (bo to, jak zobaczycie na filmie bardzo urodziwy koń), szukał kupca, ale każdy, kto usłyszał, że koń ma przykurcz i sztorcową nogę, rezygnował. Nam również, mimo starań, nie udało się znaleźć dla niej nabywcy. Już miała jechać na rzeź, gdy Pani Agata zadeklarowała, że pomoże ją utrzymywać i leczyć, więc bez chwili zwłoki poprosiliśmy Was o pomoc w wykupie. I choć nie było łatwo, zbiórka szła jak przysłowiowa krew z nosa to finalnie się udało. Dziękujemy jeszcze raz każdemu kto przyczynił się do ocalenia jej życia.

Łaska prosto od handlarza pojechała do stajni koło Warszawy, w której przebywa ostatnio ratowana – Balbinka. Handlarz zgodził się by opuściła jego oborę wcześniej – nie chciał jej już dłużej karmić, ale do samego końca liczył, że nie uda się jej spłacić i będzie mógł ją zabrać na ubój. Na szczęście ten temat to już przeszłość i koń jest bezpieczny. Dziękujemy!

Łaskę odwiedził już lekarz weterynarii, został wykonany komplet zdjęć RTG. Niestety te zdjęcia nie napawają optymizmem:
Klacz z przykurczem zginacza głębokiego w obu kończynach piersiowych. W kończynie lewej zwapnienie torebki stawowej stawu kopytowego, zwapnienia przyczepów więzadeł pobocznych kopyta, nadwichnięcie stawu koronowego, cysta w kości koronowej. W kończynie prawej zwapnienia przyczepów więzadeł pobocznych kości kopytowej. W obu kończynach silna rotacja kości kopytowych.

Na ten moment trwają konsultacje z końskimi ortopedami, czy i ewentualnie w jaki sposób. można poprawić stan nóg Łaski. Szansa na całkowity powrót do zdrowia jest zerowa, ale cały czas mocno wierzymy, że uda się jej choć trochę pomóc. To młody koń, ma całe życie przed sobą. Bardzo byśmy chcieli by to życie było jak najlepsze.

Bardzo Wam dziękujemy za pomoc dla Łaski. Ocaliliście jej życie. Będziemy Wam dawali znać, jakie są rokowania, a na razie Łaskę ( i Balbinkę) można odwiedzać w Stajni Pasja. Zapraszamy!

Zapraszamy też na film – wielka jest Łaski radość ze swobody i możliwości swobodnego ruchu po wielu tygodniach uwiązania do handlarskiego żłobu.

z tytułem „Wsparcie dla koni z rzeźni”