Klara już bezpieczna

Aktualizacja 31.05.2022

Klarę uratowaliście w styczniu tego roku. Miała bardzo dużo szczęścia bo trafiła do wspaniałego domu adopcyjnego. Jest tam otoczona miłością. Można nawet powiedzieć, że jest rozpieszczana. Plecenie warkoczyków, spacery. Całe dnie spędzone ze swoją Panią Zosią. A całe to szczęście jest możliwe dzięki Waszej ofiarnej pomocy. Za wszystko serdecznie dziękujemy.

Jeśli chcesz i możesz pomóc, prosimy o wpłaty
z tytułem „Pomagam”
numer konta: 23102040270000110216926564

Fundacja BENEK, ul. Orzechowa 15, 63-004 Szewce

Jeśli mieszkasz poza granicami Polski i chcesz wpłacić darowiznę
na nasze konto: BPKOPLPWPL23102040270000110216926564
 
Za każdą pomoc – dziękujemy z całego serca.

Pomagam

wybierz kwotę

lub

Jeśli podasz swój e-mail, poinformujemy Cię o jej dalszych losach

Aktualizacja 19.05.2022

Klarę uratowaliście w styczniu. Miała ona podwójne szczęście bo trafiła do wspaniałego domu adopcyjnego. 

Klara to prawdziwa piękność. Ale wiadomo że, nic samo nie przychodzi. O tą piękność trzeba dbać. Potrzebne są kąpiele oraz rozczesywanie grzywy i ogona. Dobre jedzenie i dużo ruchu na świeżym powietrzu. Ten przepis na doskonałą formę dotyczy nie tylko koni ale też nas wszystkich. 

Serce rośnie jak się widzi przemianę jaką przeszła Klara. 

A wszystko to jest możliwe dzięki Waszej ofiarnej pomocy. 

Dziękujemy stokrotnie w imieniu Klary.  Historię Klary poznacie Tu…

Aktualizacja 11.05.2022

Pamiętacie uratowaną Waszym wspólnym wysiłkiem Klarę? 

Klara jest już od pewnego czasu w domu adopcyjnym, gdzie została otoczona troskliwą opieką. Przekazujemy Wam filmik i pozdrowienia od rodziny adopcyjnej Klary!

Aktualizacja 18.03.2022

Przychodzimy z dobrymi wieściami o Klarze, znalazła niedawno swój adopcyjny dom na stałe! Rodzina, do której pojechała, jest w niej zakochana i troszczą się o nią przeogromnie. Z niecierpliwością czekali na jej przyjazd, szykując samodzielnie stajnie i boks. Klara to wspaniały koń. Jest cierpliwa i spokojna, bardzo szybko zaaklimatyzowała się w nowym miejscu, natychmiast podbijając serca domowników.
Na zdjęciach Klara ze swoimi nowymi opiekunami i piękną fryzurą. Mogą państwo również zobaczyć tabliczkę specjalnie dla niej zamówioną do stajni.
Klara nie mogłaby lepiej trafić!

Aktualizacja 31.01.2022

Drodzy Państwo,
Klara jeszcze raz z całego serca dziękuje Państwu za uratowanie jej życia. Pomimo wszystkiego co ją spotkało widać, że stara się znów zaufać człowiekowi. Jest już w coraz lepszym stanie – kondycja zdecydowanie się poprawiła a apetyt dopisuje ❤

Aktualizacja 25.01.2022

Drodzy Państwo,
Wiele z Was o nią pytało więc jak najszybciej przychodzimy z dobrymi wieściami: Tak, Klara już w Benkowie!
Wiemy, że skradła Wasze serca, nasze też… To Wy podarowaliście jej życie. Dziękujemy Wam w jej imieniu. Przed nią jak zwykle wizyty weterynarza i kowala, odpowiednie żywienie i opieka. Gdy Klara dojdzie już do siebie i dostaniemy zgodę od weterynarza, będzie można ją adoptować i zapewnić jej kochający, dbający dom adopcyjny na zawsze ❤
Chcieliśmy Wam jeszcze raz podziękować z całego serca za pomoc i ratunek dla Klary. Wiemy, że nigdy tego nie zapomni i będzie wdzięczna Wam już do końca życia.
Zachęcamy do obejrzenia filmu, na którym Michał opowiada w skrócie o sytuacji Klary.

Aktualizacja 21.01.2022

Szanowni Państwo,
dzięki Wam udało nam się uratować Klarę. W najbliższym czasie udostępnimy aktualizację jej historii oraz film z nią w roli głównej. 
Dziękujemy z całego serca w imieniu Klary za podarowanie jej życia. 

Aktualizacja 20.01.2022

Szanowni Państwo,
z całego serca prosimy o pomoc. Dziś mija termin spłaty Klary. Kolejnego nie będzie…

Uratowana 20.01.2022

Jest ciemne, zimowe popołudnie, kiedy wjeżdżam na podwórko handlarza. Jest cicho, słychać tylko  odległe krakanie wron. Błoto zamarzło, więc przedzieram się przez głębokie koleiny w stronę niskich i krzywych budynków obory.

Z trudem otwieram skrzypiące drzwi i od razu moje spojrzenie pada na Klarę. Wiem że to ona, nie sposób się pomylić. Handlarz sam zadzwonił do mnie i powiedział, że ktoś mu przywiózł chudą, zabiedzoną klacz, co to ledwo stoi na nogach. I że mogę ją kupić, jeśli chcę (oczywiście za cenę wyższą niż rzeźnia). A jeśli nie, zawiezie ją do ubojni jak najszybciej, bo klacz jest w tak złym stanie, że w każdej chwili może paść.

I rzeczywiście. Klara stoi ze zwieszoną głową. Wygląda jakby z trudem utrzymywała równowagę. Z wychudłych boków sterczą żebra. W jej oczach widać smutek, lęk i rezygnację. Stara się nie patrzeć ani na mnie, ani na handlarza. Nie reaguje, gdy wyciągam do niej rękę z marchewką. Tylko sztywnieje cała, jakby ze strony człowieka spodziewała się jedynie najgorszego, przed którym nie ma obrony.

Klary nie było w planach. Nie mamy na nią pieniędzy. Ale jeśli nic nie zrobimy, Klara wkrótce wejdzie po kołyszącym się trapie na rzeźnicką ciężarówkę. Prawdopodobnie w drodze do ubojni straci równowagę, przewróci się i zostanie stratowana kopytami pozostałych jadących z nią koni, równie przerażonych jak ona sama. Trudno jest na to pozwolić, jeśli spojrzało się w te smutne, pełne lęku oczy.

Handlarz nie chce czekać na pieniądze. Klacz może w każdej chwili paść, a to oznacza dla niego stratę. A biznes to biznes. Więc najlepiej jak od razu zapłacę i zabiorę konia. A jeśli nie, zawiezie ją do rzeźni jak najszybciej.

Z trudem udało mi się wyżebrać trochę więcej czasu. Handlarz wziął zadatek i niechętnie zgodził się poczekać na resztę pieniędzy. Jednak od nas dostanie więcej niż z ubojni, więc jeśli tylko koń przeżyje, on będzie na plusie.

Nie wiem, czy się uda. Czy damy radę w tak krótkim czasie zebrać potrzebne pieniądze? Czy zwykła, chuda klacz poruszy na tyle ludzkie serca? Ale muszę spróbować. Dlatego proszę, pomóżcie uratować smutną, przerażoną Klarę.

Żeby wykupić Klarę i przewieźć ją do nas, potrzebujemy 8900 zł. Potem będą potrzebne również pieniądze na diagnostykę weterynaryjną, specjalistyczne pasze, kowala.

Bardzo DZIĘKUJEMY za każde wsparcie.

BENKOWO nie otrzymuje dotacji na prowadzenie ośrodka
dlatego bardzo potrzebujemy Twojego wsparcia aby dalej zapewniać

warsztaty terapii zajęciowej w szkołach i przedszkolach

schronienie, leczenie i wyżywienie zwierząt

hippoterapię i onoterapię dla potrzebujących dzieci

wyjazdy na interwencje i pomaganie innym

prowadenie jedynego w Europie Azylu dla żubrów

Pomagam