Uratowaliście Karolcię. Dziękujemy!

kolejny raz składamy na Wasze ręce podziękowania. Ocaliliście Karolcię, ślepą, ochwaconą kuckę, której człowiek odebrał prawo do życia. Bardzo Wam dziękujemy za wsparcie.

Koń jest już w naszym ośrodku w Benkowie i jak przy każdym zwierzaku wykupionym od handlarza, jest na kwarantannie. Ponieważ u handlarzy jest duża rotacja zwierząt, warunki ich utrzymania są fatalne to i koniecznie jest izolowanie nowo przybyłych do nas zwierząt, by nie narażać stałych rezydentów fundacji na choroby czy pasożyty. Po okresie kwarantanny, diagnostyce, leczeniu zwierzęta są dołączane do stada.

Przed Karolcią wizyta lekarza i badanie wzorku oraz kopyt. Koń nie ma przerośniętych puszek kopytowych, ale ma je mocno zniekształcone. Karolcia jest koniem ochwaconym, jest to przewlekły stan i po badaniach będzie dopiero wiadomo, w jakim stanie są jej kości kopytowe, a co za tym idzie, na ile da się jej pomóc.

Bardzo Wam dziękujemy za ratunek dla Karolci. Byliśmy przestraszeni, że nie uda się nawet zebrać połowy kwoty i wynegocjować dodatkowy czas na pomoc, ale zadziałaliście błyskawicznie i w ciągu jednego dnia mogliśmy umawiać odbiór Karolci. Bardzo Wam dziękujemy. Uratowaliście jej życie.

Karolcie nadal można wspierać. Można jej zamówić pasze dla koni z ochwatem, biotynę, która poprawi jakość jej rogu kopytowego, witaminy. Można ją objąć opieką wirtualną i wspierać regularnie drobną kwotą. Przyda jej się każda pomoc.

• Historia Karolci KLIK

z tytułem „Pomoc dla Karolci”

Pomoc dla Karolci

Pomoc dla Karolci