Jeżynka wraz z Celinką pozdrawiają z adopcji!

Aktualizacja 11.10.2022

Jeżynka i Celinka pozdrawiają z adopcji.
Dziewczyny zamieszkały razem, a nowa rodzina zamieściła już wpis w naszej grupie adopcyjnej.

„Dzień dobry 🥰 Jesteśmy tu nowi, mamy w adopcji dwa super koniki, kuca Jezynkę i ala fiorda Gitane (Ziuta vel Celinka) 😉 Kucynka jest przekochana, nasz syn ją uwielbia i my też, za to fiordzik wymagał trochę pracy i jak się okazało dominacji 😉 😉 ale wszystko już prawie za nami i cieszy nasze oczy, serca i… tyłki 😅🥰

I takie historie lubimy najbardziej. Najpierw Wy ratujecie konie, a później znajdują one wspaniałe domy adopcyjne i możemy Wam zamieszczać takie właśnie wieści. Jest dobrze! Dziękujemy za pomoc dla Jeżynki.

Uratowana przez Was Jeżynka już w Benkowie.

Aktualizacja 15.07.2022 – Co nowego słychać?

A oto i drugi zespół z Benkowego działu pielęgnacji zieleni. Dzisiaj obrabiają inną część trawnika w Benkowie. Lekko nie ma, pracy sporo, trawa sama się nie zje. W końcu zaraz weekend, przyjdą goście to musi być idealnie! Chociaż i tutaj jesteśmy pewni, że nasi pracownicy – Jeżynka i Gapcia – są bardzo zadowoleni ze swoich obowiązków.

Gapcia została uratowana w połowie marca, a Jeżynka pod koniec kwietnia.

Dziękujemy wam z całego serca za uratowanie ich życia.

z tytułem „Pomoc dla Jeżynki”

Pomoc dla Jeżynki

Aktualizacja 25.04.2022

Przynosimy Wam kolejne dobre wieści. Oto Jeżynka. Jest już z nami w Benkowie. Jeżynka ma już swoje lata. Jest też koniem kulawym w wyniku zaniedbania kopyt. Zmiany ochwatowe, jakie ma, będą wymagały regularnych wizyt kowala ortopedy. Ale mamy nadzieję, że dzięki troskliwej opiece Jeżynka wróci do pełni zdrowia. Jeżynka dała się poznać jako koń o dobrym, zrównoważonym charakterze. Jest spokojna i opanowana. To, co ją głównie interesuje to jedzenie. Mamy nadzieję, że szybko zaaklimatyzuje się w Benkowie i znajdzie tutaj swoich końskich przyjaciół. Serdecznie dziękujemy za pomoc dla Jeżynki.

Przypominamy, że od 1 maja nasz ośrodek będzie otwarty w każdy weekend dla odwiedzających w godzinach 10-16. Wstęp jest oczywiście bezpłatny. Można przynieść prezenty dla zwierzaków w postaci warzyw i owoców. Więcej https://fundacjabenek.pl/jezynka/

Zabrakło by uratować Jeżynkę

Aktualizacja 18.04.2022

Niestety nie mamy dobrych wieści o Jeżynce. Choć mija termin i robiliśmy co tylko się dało, to zabrakło, by zapłacić za jej życie. Uzbieraliśmy 1950 zł. Kwota ta na szczęście przekonała właściciela by poczekał na resztę. Mamy czas do piątku, by spłacić Jeżynkę, bardzo prosimy o wsparcie dla chorej kucki.

Uratowana 25.04.2022

Jeżynkę zdradził człowiek.

Najpierw zaniedbał jej kopyta, a gdy już ledwo chodziła, sprzedał na rzeź. Po latach służenia swoim grzbietem i rodzenia źrebaków siłą wciągnięto ją na trap ciężarówki, która niechciane kucyki wyprawia na drugą stronę tęczowego mostu. Wyprawia je na amen.

Stanęła więc Jeżynka w obórce u handlarza przy żłobie pełnym owsa. Stanęła tam by jeść i tyć. By, gdy człowiek uzna, że już na nią czas, ważyła jak najwięcej. Tam ją spotkaliśmy, wychodziliśmy z jej obórki, mała Jeżynka wtulała swoje drobne chrapki w zimne, stalowe kraty. Cienki sznurek ciasno otulał drobną głowę. Patrzyła prosząco by ją zabrać. By nie odchodzić. Tak bardzo się bała tego miejsca.

Nie mogliśmy jej tam dłużej zostawić.

Nie chciała być w miejscu, gdzie śmierć czai się w każdym kącie, a ciężką ręką pomocnika handlarza, wymierza się krzywą sprawiedliwość batem na zadzie. Bo w tej handlarskiej oborze nie musisz nic zrobić, by nim dostać. Irytujesz już samym tym, że oddychasz. Że żyjesz. Za samo patrzenie dostaje się raz. Za szarpanie i próbę ucieczki, wiele razy. Tu, gdzie transporty śmierci są codziennością, handlarz dyktuje prawo. W tym prawie o szacunku do zwierząt nie ma ani słowa

To zmarnowane przez człowieka, biedne Jeżynkowe życie, wycenione zostało na 2400 zł. Daliśmy 200 zł zaliczki za małą Jeżynkę. Na spłatę dostaliśmy czas do 18 kwietnia.

Prosimy o pomoc dla kulawej Jeżynki. Ona ma tylko nas, a my tylko jedną szansę na jej spłatę.
Będą też potrzebne środki na diagnostykę, kowala i leczenie. Będą potrzebne, jeśli się uda za nią rozliczyć z handlarzem…

Pomoc dla Jeżynki