JAGUSIA URATOWANA I JUŻ W BENKOWIE

DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ! DZIĘKUJĘ

22.04.2024

Wiadomość sprzed kilku minut, uratowana w grudniu Jagusia właśnie urodziła maluszka.

Nie wiemy jeszcze czy to chłopczyk czy dziewczynka ale najważniejsze, że maluszek zdrowy i bardzo silny.

Taki oto początek tygodnia w Benkowie. Dobrego dnia dla Was!

Dziękuję, że jesteście ❤️❤️❤️

Michał Bednarek

tel 506 349 596

 

31.12.2024

Szanowni Państwo,

przekazuje Wam wyrazy wielkiej wdzięczności, koniec roku, zaraz był Sylwester i to były trudne chwile, również ze względu na to, że musiałem znów Was w takim czasie informować i prosić.

Bardzo Wam dziękuję, że tak jak mi, Wam również zależało na ocaleniu Jagusi. Dziękuję, że tego dokonaliście.

Jagusia już w Benkowie, przechodzi teraz kwarantannę, a ja postaram się niebawem przesłać Wam zdjęcia bądź nagramy filmik i poznacie Jagusię już w nowym życiu. Obejrzy ją też oczywiście kowal i weterynarz.

Jeszcze raz dziękuję Wam ogromnie za życie dla Jagusi!

Michał Bednarek
tel 506 349 596

29.12.2023 Szanowni Państwo,
dziś do 17 musimy uzbierać 1100 zł i rozliczyć się za Jagusię. Handlarz nie będzie czekał.

Miałem nadzieję, że nie będę musiał dziś prosić o pomoc, ale niestety jest inaczej za co bardzo Was przepraszam. Zacznę od dobrych wieści – mama Łatka spłacona, za kolejną klacz konika jest wpłacona cała kwota. Na szczęście udało się przedłużyć Silnego i Marusię – więc mamy kilka dni więcej na rozliczenie się za nie. Ze względu na ten wyjątkowy, świąteczno sylwestrowy czas, zbiórki idą bardzo pomału i nie było niestety szansy na wykup więc starałem się, abyśmy dostali jak najwięcej czasu dla tych wszystkich, które czekają.

Fatalna jest jednak sytuacja ośliczki Jagusi. Zadzwoniłem wczoraj do handlarza z prośbą o przesunięcie, choć do 2 stycznia. Nie zgodził się i – co więcej – powiedział, że pieniądze mam mu dać już dzisiaj. Powiedział, że nie będzie czekał do soboty, bo jak nie przyjadę to zostanie z nią na święta. Kazał przyjechać w piątek do godziny 17, rozliczyć się i ją zabrać. Część pieniędzy mam, ale brakuje jeszcze 800 zł do wykupu i 300 zł za transport. Razem 1100 zł.

Bardzo Was przepraszam za kolejną prośbę, trudny jest koniec roku, bo chciałbym Was o nic nie prosić, abyście mogli odpocząć, a znowu proszę. Jeśli możecie i macie przekonanie, że Jagusia powinna żyć, dorzućcie jej po kilka złotych. Ten handlarz ma trudny charakter i jeśli nie będzie pieniędzy, ona zniknie.

Michał Bednarek
tel 506 349 596

23.12.2023 Szanowni Państwo, zaliczka za Jagusię została dzięki Wam terminowo wpłacona, handlarz czeka na rozliczenie się do końca do 30 grudnia. Przepraszam za opóźnienie w aktualizacji, czekaliśmy na wpłynięcie zdeklarowanej kwoty mając nadzieję, że Jagusia będzie dziś już u nas. Niestety darowizna nie dotarła więc ośliczka musi święta przestać u handlarza. Mamy nadzieję, że potem damy radę spłacić jej życie i już zawsze będzie bezpieczna. Życzę Wam spokojnych, dobrych świąt i proszę miejcie w sercu Jagusię. 

 

Stara Jagusia, zrezygnowana i wymęczona, stała w stodole u handlarza. Jej oczy, kiedyś pełne blasku, teraz były matowe, jakby w nich gasło ostatnie światełko nadziei. Pracownicy ją mijali i nikt nie zatrzymywał się, by spojrzeć na nią dłużej niż na chwilę. Była tylko jednym z wielu niechcianych zwierząt, których los sprowadził w to przeklęte miejsce.

A przecież Jagusia kiedyś była młoda i silna. Miała ogień w sercu i siłę w nogach. Teraz, po latach służby dla ludzi, stała się zbędna i trafiła do skupu. Do stodoły u handlarza.. Wiatr, przez uchylone drzwi, przynosił jej zapach zimowej szarugi, a ona wciąż czekała. Czekała na coś, czego już nie pamiętała. Może na miłość, a może na ratunek.

Handlarz rzadko do niej zaglądał. Dla niego była tylko towarem, który ma trafić na rzeź. Nie widział w niej historii, nie słyszał opowieści o urodzonych źrebakach ani o dzieciach, które na jej grzbiecie wracały do zdrowia. Dla niego była tylko starym, niepotrzebnym osłem. Była nikim.

Jagusia wyglądała przez drzwi za każdym razem, gdy ktoś wchodził do stodoły. Wypatrywała ciągle. Może marzyła, że ktoś jeszcze zatrzyma się przy płocie? Może ktoś zrozumie, że za tym zmęczonym ciałem kryje się dusza, która pragnie jeszcze chwili spokoju i miłości.

Jej serce biło wolno, ale wciąż biło. I choć nikt nie patrzył na nią dłużej niż na chwilę, ona wciąż wierzyła, że może ktoś zatrzyma się, spojrzy w jej oczy i zrozumie. Że może ktoś da jej jeszcze tę jedną szansę na zobaczenie słońca, na wytarzanie się w piasku, na spacer po łące. Ale czas leciał, a szansa nie przyszła. Żaden zbłąkany klient nie szukał w tym roku osiołka do szopki. Została tam, w swoim cichym świecie.

Teraz czas na ratunek się skończył.

Uratowana 31.12.2024

U handlarza każdy dzień i każde ziarnko owsa przeliczane są na pieniądze. Tu, po za śmiercią, nie ma nic za darmo. Zapadła decyzja, że Jagusia ma jechać w piątek do ubojni i nie ma od tego odwołania. Liczył na sprzedaż przed Wigilią albo na prezent albo jako żywy eksponat w szopce przykościelnej. Przeliczył się, więc teraz pieniądze z uboju Jagusi będą rekompensatą za zawiedzione nadzieje. Handlarz nie chce czekać. Nie chciał nawet dodatkowych pieniędzy za powstrzymanie się z transportem do rzeźni do nowego roku. Wszystko co udało mi się wynegocjować to, że w czwartek damy 1400 zł zaliczki i w piątek do wieczora drugie tyle. I mam ją w piątek od razu zabrać albo umowa jest nieważna.

Szanowni Państwo, kilka zwierząt czeka na spłatę u handlarzy, ale okres mam tak intensywny, tak wiele się zmienia – jak np. z Łatkiem i jego mamą, że choć robię co mogę, nie nadążam ze wszystkim za co bardzo Was przepraszam. W najbliższych dniach pouzupełniam wszystkie informacje, ale dziś proszę już o ratunek dla Jagi. O pomoc w wyrwaniu śmierci tej biednej oślicy. Mamy miejsce w tej chwili bo kilka zwierząt pojechało do domów adopcyjnych ale by żyła, musimy to jej życie spłacić. Proszę pomóżcie.

Dziękuję za każde wsparcie. 

Michał Bednarek
tel 506 349 596

Jeśli chcesz i możesz pomóc, prosimy o wpłaty
z tytułem „Ratuję JAGUSIĘ”
numer konta: 
23102040270000110216926564

Fundacja BENEK, ul. Orzechowa 15, 63-004 Szewce

Jeśli mieszkasz poza granicami Polski i chcesz wpłacić darowiznę
na nasze konto: BPKOPLPWPL23102040270000110216926564 

Pomoc dla Jagusi

wybierz kwotę

lub

Jeśli podasz swój e-mail, poinformujemy Cię o ich dalszych losach

Kup tapetę i wspomóż fundację
Wyślij SMS o treści POMAGAM
  • NA NUMER 7470 KOSZT 4,92 ZŁ
  • NA NUMER 7977 KOSZT 11,07 ZŁ
  • NA NUMER 91920 KOSZT 23,37 ZŁ

Bardzo DZIĘKUJEMY za każde wsparcie.

 

BENKOWO nie otrzymuje dotacji na prowadzenie ośrodka
dlatego bardzo potrzebujemy Twojego wsparcia aby dalej zapewniać

warsztaty terapii zajęciowej w szkołach i przedszkolach

schronienie, leczenie i wyżywienie zwierząt

hippoterapię i onoterapię dla potrzebujących dzieci

wyjazdy na interwencje i pomaganie innym

Pomoc dla Jagusi