Ignaś już w Benkowie. Dziękujemy!

dziś wiadomość, na którą wielu z Was czekało – Ignaś uratowany! Został już odebrany od handlarza, po odpoczynku w zaprzyjaźnionej stajni wyruszył do Benkowa i jest już w naszym ośrodku w Szewcach.
Choć Ignaś jest ogierem, to jest też wyjątkowo nieśmiały i spokojny. Do ludzi podchodzi z dużą ostrożnością, koni się boi, co ma związek z ostatnimi wydarzeniami w jego życiu. Został już zbadany przez lekarza, pogryzienia, które ma, na szczęście nie stanowią zagrożenia. Dużym problemem jest stan jego kopyt – są poprzerastane i krzywe. Przed nim wiele miesięcy leczenia ochwatu i wiele korekcji kopyt. Na tą chwilę nie jesteśmy jeszcze w stanie jeszcze powiedzieć jak wielkie jest uszkodzenie kości kopytowych (czekamy na RTG) i po ile da się Ignasia wyleczyć.

Ignaś i my bardzo dziękujemy za pomoc. Podarowaliście mu życie. Bez Waszego błyskawicznego wsparcia nie byłoby cudu dla tego małego konika.Dziękujemy po stokroć.

Przed Ignasiem kwarantanna, diagnostyka, leczenie. Będziemy Was informowali o jego stanie zdrowia. Jeśli ktoś z Was chciałby mu dołożyć cegiełkę do leczenia – będziemy bardzo wdzięczni.

• Historia Ignasia KLIK

z tytułem „Wsparcie dla zwierząt”