Uratowaliście Ignasia. Dziękujemy!

Aktualizacja 09.10.2022
ślemy wiadomość, na którą wielu z Was czekało – Ignaś uratowany! Został już odebrany od handlarza, po odpoczynku w zaprzyjaźnionej stajni wyruszył do Benkowa i jest już w naszym ośrodku w Szewcach.
Choć Ignaś jest ogierem, to jest też wyjątkowo nieśmiały i spokojny. Do ludzi podchodzi z dużą ostrożnością, koni się boi, co ma związek z ostatnimi wydarzeniami w jego życiu. Został już zbadany przez lekarza, pogryzienia, które ma, na szczęście nie stanowią zagrożenia. Dużym problemem jest stan jego kopyt – są poprzerastane i krzywe. Przed nim wiele miesięcy leczenia ochwatu i wiele korekcji kopyt. Na tą chwilę nie jesteśmy jeszcze w stanie jeszcze powiedzieć jak wielkie jest uszkodzenie kości kopytowych (czekamy na RTG) i po ile da się Ignasia wyleczyć.

Ignaś i my bardzo dziękujemy za pomoc. Podarowaliście mu życie. Bez Waszego błyskawicznego wsparcia nie byłoby cudu dla tego małego konika.Dziękujemy po stokroć.
Przed Ignasiem kwarantanna, diagnostyka, leczenie. Będziemy Was informowali o jego stanie zdrowia. Jeśli ktoś z Was chciałby mu dołożyć cegiełkę do leczenia – będziemy bardzo wdzięczni.

z tytułem „Wspieram Ignasia”

Wspieram Ignasia

Uratowany 6.10.2022

Ignaś jest czarny, bez pochodzenia, drobny, nie wyróżnia się niczym szczególnym. Jest niewidoczny. Nijaki jest. Handlarz mówi, że to taki byle jaki koń.  Żeby był chociaż w łatki albo wyższy, ale nie jest. A na czarne kucyki, które nic nie umieją, nigdy nie ustawia się kolejka chętnych.

Takie koniki jak Ignaś, po latach zaniedbań, bo przecież na kuca który nie zarabia, pieniędzy wydawać chce niewielu, trafiają do handlarzy, a stąd już prosta droga do ubojni. Po rzeźnickim, stromym trapie wspinają się niechciane przez nikogo małe kucyki. I nie ma znaczenia, że chcą żyć. One zawsze chcą, tylko ich nikt nie chce.

Z Ignasiem los obszedł się podwójnie źle. Bo nie dość, że czarny, taki jak tysiące innych to jeszcze wnęter i trzeba go operować. A operacja kosztuje więcej niż rzeźnia zapłaci za życie Ignasia. Stanął więc Ignaś w oborze handlarza. Wciśnięty między duże konie, obojętnie mijany przez wszystkich, którzy przypadkiem do tej obory zajrzeli. Bez nadziei, bez szansy na ratunek, z małymi chrapkami wciśniętymi w stalowe, zardzewiałe kraty, jadł i tył, by handlarz na jego zabiciu mógł zarobić.

Mieli go tuczyć jeszcze kilka tygodni, bo chudy, ale Ignasia atakują wielkie konie stojące w koło. Zbyt mały by się bronić, na swoich koślawych przerośniętych kopytkach nie miał jak uciec i został przez nie pogryziony. Handlarz zamieszania w oborze nie lubi, uwiązał więc małego konika na samochodzie, najbliższym transportem ma go jechać na rzeź.
Mały Ignaś jest bardzo spokojnym, poczciwym konikiem, ale dla ludzi, którzy patrzą na zwierzęta tylko przez pryzmat zysków, bądź strat jest wart tylko tyle ile wskazuje rzeźnicka waga. Ani grosza więcej. A jedyny plan jaki jest na niego to ubojnia. Wspólnie możemy to zmienić.

Życie i transport to 2500 zł. Wybłagaliśmy jedną szansę dla małego, biednego Ignasia. Jeśli w poniedziałek damy 500 zł zadatku za jego życie, dostaniemy więcej czasu na zebranie pozostałych 2000 zł i ocalenie tego malutkiego konika. Czasu jest bardzo mało, zbiórki idą źle, ale nie umieliśmy się odwrócić od Ignasia. W jego imieniu i swoim, prosimy o pomoc.

Wspieram Ignasia