Herkules prosto od handlarza pojechał do stajni Jednorożec w Czapielsku

Historia Herkulesa to opowieść o koniu, który został sprowadzony na świat tylko po to, by trafić do rzeźni. Młody, duży i ciężki, miał przynieść zysk. Zysk przyniósł, ale nie przypłacił tego życiem. 

Dzięki Wam udało się uratować tego wielkiego dzieciaka, za co bardzo Wam dziękujemy. Koń przebywa w stajni Jednorożec w Czapielsku (koło Kolbud, woj. pomorskie). Nie mieliśmy miejsca, by przyjąć do siebie wielkiego ogiera. 

Ale znalazły się dwie cudowne osoby, które nie odmówiły pomocy. Właścicielka stajni – Pania Kasia – zgodziła się przyjąć konia prosto od handlarza w pensjonat (co wcale nie jest takie powszechne), a druga Kasia, która starała się u nas o adopcję, podjęła się opieki nad Herkulesem. Jesteśmy im za to bardzo wdzięczni. ❤️❤️❤️ 

Jeszcze będąc u handlarza, Herkules na nasze zlecenie został zbadany przez weterynarza oraz odrobaczony i zaszczepiony na grypę, oraz tężec. Szczepienie było niezbędne, by jak najszybciej przeprowadzić kastrację. Dziś Herkules jest już po zabiegu, odbył się on bez komplikacji. 

Pobiera też pierwsze nauki z podawania nóg, chodzenia na uwiązie oraz na lonży. Codziennie musi być prowadzany, by rana po kastracji się dobrze wygoiła i by niebawem mógł dołączyć do stada koni. 

Bardzo Wam dziękujemy za ratunek dla Herkulesa. Podarowaliście mu życie. Bez Waszego wsparcia dawno by już go nie było. ❤️❤️❤️ 

Herkulesowi przydałaby się dobra pasza dla młodych koni oraz witaminy i biotyna do kopyt, które ma zaniedbane. Jeśli ktoś z Was chciałby zamówić i wysłać mu paczkę bądź też wpaść w odwiedziny do niego – zapraszamy do kontaktu z Kasią (tel +48530604222), pod której opieką jest Herkules. 

Historię Herkulesa możecie śledzić tu….

Jeśli chcesz i możesz pomóc, prosimy o wpłaty
z tytułem „Pomoc dla Herkulesa „
numer konta: 23102040270000110216926564

Fundacja BENEK, ul. Orzechowa 15, 63-004 Szewce

Jeśli mieszkasz poza granicami Polski i chcesz wpłacić darowiznę
na nasze konto: BPKOPLPWPL23102040270000110216926564

PAYPAL: fundacja.benek@op.pl

 
Za każdą pomoc – dziękujemy z całego serca.

Pomoc dla Herkulesa

wybierz kwotę

lub

Jeśli podasz swój e-mail, poinformujemy Cię o jego dalszych losach

Pomoc dla Herkulesa