Helenka bezpieczna. Dziękujemy!

uratowaliście Helenkę. Dziękuje w jej i swoim imieniu z całego serca. To stary wyniszczony koń, którego po latach pracy sprzedano handlarzowi końmi na rzeź. Dzięki Waszej pomocy Helena otrzymała życie.

Ze względu na duże wyniszczenie, zaawansowany wiek i słabą kondycję, Helenka została przetransportowana do zaprzyjaźnionej stajni, do której było znacznie bliżej niż do nas. Przewóz na trasie ponad 500 km był obciążony zbyt dużym ryzykiem, że Helenka się przewróci, tym bardziej że bardzo bolą ją nogi. Gdy staje, odciąża przód jak tylko może.
Przed nią wizyta weterynarza, który zbada staruszkę i wdroży odpowiednie suplementy oraz leczenie. Kowal jeszcze dziś zdejmie jej z poprzerastanych kopyt podkowy i usunie nadmiar rogu kopytowego.
Helenka jest stara i wyniszczona, ale mamy nadzieję, że leczenie, odpowiednie suplementy i dobre pasze poprawią jej stan na tyle, że niebawem będzie mogła przyjechać do naszego ośrodka.  Trzymajcie kciuki za Helenkę, bardzo się przyda.
Jeszcze raz dziękuje za ocalenie jej życia. Bez Waszego wsparcia, dziś już by nie żyła.

• Więcej o Helence KLIK

z tytułem „Wsparcie dla zwierząt”