Helena już w Benkowie

Kolejny raz składamy na Wasze ręce moc podziękowań. Ocaliliście Helenę, młodą klacz, która została sprzedana na ubój. U handlarza czekała na swój transport do ubojni w Koziegłowach. Przez ponad miesiąc pasiono ją na rzeź. Dzięki Wam jest już bezpieczna w Benkowie.

Helena jest duża, ciężka i nieokrzesana. Choć gabaryty jak zobaczycie na filmie, ma słuszne, to jest to jeszcze koński dzieciak, mający niewiele ponad dwa lata. Nic nie umie, bo koni na rzeź nikt niczego nie uczy. Dziwi ją wszystko, bo niewiele widziała, no i jest bardzo rozgadana ;-) Dyskutuje z każdym ;)

Helena czeka na wizytę kowala i diagnostykę weterynaryjną, ale wszystko wskazuje na to, że jest zdrowym koniem więc niebawem będzie mogła się rozglądać za dobrym domem. Ze względu na dość żywe usposobienie oraz braki w edukacji, nie nadaje się do obsługi przez dzieci. Nie jest złośliwa, nie kopie ani nie gryzie, ale nikt jej nie nauczył podstawowej obsługi więc może zrobić niechcący krzywdę. Będzie szukała domu u kogoś, kto ma czas i pojęcia o pracy z surowymi końmi.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy Wam za pomoc dla Heleny. Klacz żyje, bo podarowaliście jej to życie. Jesteśmy tym bardziej wdzięczni, bo do samego końca nie było pewności, że uda się uzbierać potrzebną kwotę. Zbiórki na ratowanie koni niemal stoją w miejscu, tym samym bardzo trudno jest dziś o ratunek.
Helenie się udało.
Dziękujemy.

Więcej o Helence KLIK

Pomoc dla Heleny