Gorsza uratowana. Dziękujemy!

mamy dla Was kolejne, bardzo dobre wieści. Udało się zebrać potrzebną kwotę na wykup Gorszej i ośliczce już nic nie grozi. Dziękujemy Wam z całego serca za ratunek dla niej. Bez Waszej pomocy nie mielibyśmy żadnej możliwości by jej pomóc.

Gorsza jest dość okrągła, co sugeruje, że może być źrebna. Przed nią badanie weterynaryjne, wizyta kowala, odrobaczenie i odwszenie. Ośliczka ma bardzo zaniedbane i poprzerastane kopyta, wiele miesięcy potrwa nim wrócą one do prawidłowego kształtu. Dobra wiadomość jest taka, że choć kopyta są fatalne to Gorsza sobie całkiem dobrze na nich radzi.

Gorsza jest w stajni koło Warszawy i zaprzyjaźnia się z chwilę temu uratowaną przez Was Maciejką. Jeśli ktoś z Was miałby ochotę na odwiedziny u nich, jest taka możliwość – wystarczy napisać do nas maila – kontakt@fundacjabenek.pl

Dziewczynki przechodzą kwarantanne razem i mamy nadzieję, że się dogadają. Wszystko jest na najlepszej drodze ku temu. Plan jest taki, że docelowo będą też razem szukały najlepszego domu. Osiołki to zwierzęta stadne i najlepszym dla nich towarzyszem jest drugi osiołek, nie kucyk, koń, owca czy koza — które również czują się najlepiej wśród zwierząt własnego gatunku.

Jeśli ktoś z Was rozważa adopcję osiołków, to zapraszamy do kontaktu z Michałem. Tel: 506 349 596

Dziewczynki nie koniecznie nadają się do obsługi przez małe dzieci (Maciejka przylała z kopyta kowalowi, bo jej się do nogi przyczepił. Zdarza jej się zamachnąć nogą jak ktoś zbyt blisko podchodzi). Są to starsze ośliczki i wymagają dobrej, troskliwej opieki i spokoju. Stabilizacja, poczucie bezpieczeństwa i wypracowanie zaufania na pewno sprawią, że nie będzie z nimi żadnych kłopotów w obsłudze.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy za pomoc dla Gorszej i zapraszamy na film.

• Historia Gorszej KLIK

z tytułem „Wsparcie dla zwierząt”