Straszna historia 13 ośliczek

W tym transporcie było 13 ośliczek. Jedna została uśpiona przed załadunkiem. Pozostałe przyjechały do Polski. Dla 6 z nich znaleźliśmy nowe domy. 5 kupiliśmy za darowizny z Waszych podatków, dla Gorszej zabrakło pieniędzy, ale na szczęście pomogliście i udało się ją spłacić. 3 z nich okazały się źrebne… Mogliśmy je uratować wyłącznie dlatego, że mieliśmy na to pieniądze, bo nie było czasu. Po przekroczeniu granicy z Polską mogły jechać albo w miejsce wskazane przez nas, albo do ubojni.W tym roku z kolejnych ferm oślego mleka będą wywożone stare, wykorzystane matki. Czy będziemy mogli im pomóc zależy od Ciebie. Twoje wsparcie to realna pomoc. Podaruj na ratowanie zwierząt 1,5% Swojego podatku, wpisz KRS 0000794938

Jeśli chcesz i możesz pomóc, prosimy o wpłaty
z tytułem „Pomagam”
numer konta: 23102040270000110216926564

Fundacja BENEK, ul. Orzechowa 15, 63-004 Szewce

Jeśli mieszkasz poza granicami Polski i chcesz wpłacić darowiznę
na nasze konto: BPKOPLPWPL23102040270000110216926564

PAYPAL: fundacja.benek@op.pl

 
Za każdą pomoc – dziękujemy z całego serca.

Pomagam

wybierz kwotę

lub

Jeśli podasz swój e-mail, poinformujemy Cię o jej dalszych losach

16.10.2023
Dziś przedstawiamy Wam najlepszego przyjaciela Urwisa- naszego nadwornego fotografa – Rafała. 📸 To on bez względu na pogodę i niepogodę, szalejące wichury, zawieruchy i ulewy 😉, gdy tylko może, robi dla Was dużo zdjęć z Nowej Studnicy.
 
Urwis to wieczny rozrabiaka, synek Lepszej (ex Gorszej).Nie wiedzieliśmy, że jest źrebna, gdy ratowaliśmy jej życie.
 

Dziś zarówno ona, jak i Urwis szukają swoich wirtualnych opiekunów.

Na czym polega adopcja wirtualna? To regularne, comiesięczne wsparcie w utrzymaniu swojego wybranka:
 
  • Całkowity miesięczny koszt utrzymania Lepszej to 350 zł, ale to od Ciebie zależy wysokość miesięcznego wsparcia. Dla naszych zwierząt ważna jest każda złotówka. Adopcja wirtualna wspiera utrzymanie, leczenie i opiekę kowalską wybranego konia. Jeśli zdecydujesz się na mamę Lepszą, otrzymasz od nas regularnie filmy, zdjęcia oraz informacje, co u niej słychać.

  • Jeśli zdecydujesz się pomagać w utrzymaniu ośliczki, prosimy o mail na adres – kontakt@fundacjabenek.pl, a my przekażemy szczegóły.
  • Więcej o adopcji wirtualnej przeczytasz tutaj: https://fundacjabenek.pl/adopcja-wirtualna/

Dziękujemy za każdą okazaną pomoc!

14.04.2023
Szanowni Państwo,
a oto powód, dla którego w ostatnim okresie mieliśmy ciągle opóźnienia w publikacji aktualizacji. Po prostu priorytetem było pilnowanie Lepszej (uratowaliście ją we wrześniu ubiegłego roku). Po wykupie okazało się, że w jej brzuchu rośnie maluszek, ale nie wiedzieliśmy na kiedy przypada termin porodu, więc gdy jej wymię zaczęło się powiększać przyszedł czas na pilnowanie. Również nocami 😉
Poród odbył się bez problemu, a mama i maluszek czują się dobrze.

Jeszcze raz bardzo Wam dziękujemy za życie dla Lepszej. Jak się te kilka miesięcy później okazało, uratowaliście dwa osiołki, nie jednego.   

Przy niedzieli tylko komunikat. Ośliczka, której chwilę temu ocaliliście życie nie będzie nosiła imienia Gorsza, od dziś nazwa się Lepsza.
Taką propozycje dostaliśmy od wspierającej ją Kasi i nic „lepszego” 😉 nie wymyśliliśmy. 

Szanowni Państwo,
mamy dla Was kolejne, bardzo dobre wieści. Udało się zebrać potrzebną kwotę na wykup Gorszej i ośliczce już nic nie grozi. Dziękujemy Wam z całego serca za ratunek dla niej. Bez Waszej pomocy nie mielibyśmy żadnej możliwości by jej pomóc.

Gorsza jest dość okrągła, co sugeruje, że może być źrebna. Przed nią badanie weterynaryjne, wizyta kowala, odrobaczenie i odwszenie. Ośliczka ma bardzo zaniedbane i poprzerastane kopyta, wiele miesięcy potrwa nim wrócą one do prawidłowego kształtu. Dobra wiadomość jest taka, że choć kopyta są fatalne to Gorsza sobie całkiem dobrze na nich radzi.

Gorsza jest w stajni koło Warszawy i zaprzyjaźnia się z chwilę temu uratowaną przez Was Maciejką. Jeśli ktoś z Was miałby ochotę na odwiedziny u nich, jest taka możliwość – wystarczy napisać do nas maila – kontakt@fundacjabenek.pl
Dziewczynki przechodzą kwarantanne razem i mamy nadzieję, że się dogadają. Wszystko jst na najlepszej drodze ku temu. Plan jest taki, że docelowo będą też razem szukały najlepszego domu. Osiołki to zwierzęta stadne i najlepszym dla nich towarzyszem jest drugi osiołek, nie kucyk, koń, owca czy koza — które również czują się najlepiej wśród zwierząt własnego gatunku.

Jeśli ktoś z Was rozważa adopcję osiołków, to zapraszamy do kontaktu z Michałem. Tel: 506 349 596

Dziewczynki nie koniecznie nadają się do obsługi przez małe dzieci (Maciejka przylała z kopyta kowalowi, bo jej się do nogi przyczepił. Zdarza jej się zamachnąć nogą jak ktoś zbyt blisko podchodzi). Są to starsze ośliczki i wymagają dobrej, troskliwej opieki i spokoju. Stabilizacja, poczucie bezpieczeństwa i wypracowanie zaufania na pewno sprawią, że nie będzie z nimi żadnych kłopotów w obsłudze.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy za pomoc dla Gorszej i zapraszamy na film. 

Aktualizacja 29.09.2022
Szanowni Państwo, proszę o ratunek dla Gorszej. Jej zbiórka idzie fatalnie, nawet teraz gorzej jej się wiedzie niż innym osiołkom. Zostały ostatnie godziny na rozliczenie się za nią, a brakuje jeszcze blisko 900 zł. Bardzo proszę o wsparcie, tu każda wpłata to szansa na życie dla Gorszej.

Aktualizacja 22.09.2022
Szanowni Państwo, dzięki Wam udało się wpłacić wymaganą zaliczkę za Gorszą. Do końca miesiąca musimy się całkowicie za nią rozliczyć. To tylko kilka dni na ratunek dla staruszki, prosimy o wsparcie dla niej. Sami nie damy rady jej pomóc.

Uratowana 29.09.2022

Życie Gorszej zaczęło się marnie, a jak się zaczęło tak i całe jej zleciało. Obdzierano ją ze szczęścia kawałek po kawałku. Przez niemal 20 lat odebrano jej wszystko co sprawiało, że mogła mieć dobre życie, w zamian dokładając więcej wymagań, pracy, obowiązków. I choć bardzo się starała, sumiennie wykonując wszystkie rozkazy, nie znalazł się nigdy nikt, dla kogo byłaby wyjątkowa. Inne osiołki ktoś kochał, dawał im dom z prawdziwego zdarzenia. I tylko ją szczęście zawsze omijało. Zawsze była Gorsza, mniejsza, z za krótkimi uszami, za niska, zbyt uparta. Nie taka jak powinna. Nie spełniała oczekiwań, zawodziła każdego. Trzymano ją tylko na źrebaki, które rodziła rok po roku. I na nic było jej rozpaczliwe wołanie za ukochanym maleństwem, które siłą jej zabierano. Nie mogła zrobić nic. A po latach już wiedziała, że zbyt głośna rozpacz drażni ludzi. A rozdrażnieni ludzie używają bata, deski, kija.  Nie raz i nie dwa…
Dziś Gorsza stoi na końcu ziemskiej drogi. Spracowana, zniszczona, z zaniedbanymi kopytami i rzeźnickim sznurkiem, który trzyma ją za głowę czeka na śmierć. Po latach pokornej służby odesłano ją na rzeź. Wygląda z obórki, ale nie woła. Nie prosi już o nic. Zrezygnowana i smutna obojętnie wodzi wzrokiem po podwórzu. Nie spodziewa się po ludziach niczego dobrego.


Handlarz mówi, że „po takie ścierwo nikt tu nie wróci”. Że lepsze od niej wywoził na ubój. A ona taka byle jaka, stara, kulawa. Po chwili dodaje, że ponoć jest źrebna ale USG nikt nie robił, a takiego osła jak Gorsza, nikt nie kupi bez gwarancji zysku. On badał nie będzie, to koszty. Albo bierzemy, albo wiezie na rzeź. Źrebna czy nie, jemu bez różnicy.

,Życie i transport Gorszej to 3300 zł. Jeśli do środy nie wpłacimy 1300 zł zaliczki, w czwartek Gorsza wejdzie po trapie po raz ostatni. Jeśli się uda zebrać potrzebną kwotę, handlarz poczeka na resztę do końca miesiąca.
Szanowni Państwo, bardzo prosimy o ratunek dla Gorszej. Dla niej ważna jest każda złotówka i każdy SMS.

Bardzo DZIĘKUJEMY za każde wsparcie.

BENKOWO nie otrzymuje dotacji na prowadzenie ośrodka
dlatego bardzo potrzebujemy Twojego wsparcia aby dalej zapewniać

warsztaty terapii zajęciowej w szkołach i przedszkolach

schronienie, leczenie i wyżywienie zwierząt

hippoterapię i onoterapię dla potrzebujących dzieci

wyjazdy na interwencje i pomaganie innym

prowadenie jedynego w Europie Azylu dla żubrów

Pomagam