Gapcia bezpieczna, dziękujemy!

Aktualizacja 15.07.2022 – Co nowego słychać?

A oto i drugi zespół z Benkowego działu pielęgnacji zieleni. Dzisiaj obrabiają inną część trawnika w Benkowie. Lekko nie ma, pracy sporo, trawa sama się nie zje. W końcu zaraz weekend, przyjdą goście to musi być idealnie! Chociaż i tutaj jesteśmy pewni, że nasi pracownicy – Jeżynka i Gapcia – są bardzo zadowoleni ze swoich obowiązków.

Gapcia została uratowana w połowie marca, a Jeżynka pod koniec kwietnia.

Dziękujemy wam z całego serca za uratowanie ich życia.

z tytułem „Pomoc dla Gapci”

PAYPAL fundacja.benek@op.pl

Pomoc dla Gapci

Aktualizacja 29.03.2022

Kolejny raz bardzo Wam dziękujemy za pomoc. Gapcia otrzymała od Was życie. W bardzo krótkim czasie uzbieraliście środki na jej wykup i transport. To ogromny sukces, bo teraz, gdy wszyscy patrzą w stronę Ukrainy, bardzo trudno jest wykupić konia. Dziękujemy! Gapcia jest koniem ochwaconym. Ma poprzerastane, zdeformowane puszki kopytowe. Długotrwałe zaniedbania doprowadziły do kulawizny w obu przodach. Ma problemy z chodzeniem, dużo leży. Przed nią diagnostyka i leczenie, które na pewno będzie trwało wiele miesięcy. Na dziś, nie jesteśmy w stanie ocenić jak długo zajmie wyprowadzenie kopyt tak, by chodzenie nie sprawiało jej problemu, ale dołożymy wszelkich starań, by było to jak najszybciej. Bardzo Wam dziękujemy za uratowanie Gapci. Przed nią jeszcze badanie USG, by potwierdzić informacje o źrebności. Będziemy Was informowali o tym, co u Gapci słychać.

Aktualizacja 21.03.2022

Z całego serca dziękujemy Wam za błyskawiczną pomoc dla Gapci. Sami nie wierzymy, że w tak krótkim czasie udało się ją uratować. Jesteście wspaniali. Dziękujemy!

Gapcia jest koniem kulawym, chorym na ochwat. Kuleje. Teraz wymaga diagnostyki, leczenia i wizyty kowala, który zajmie się jej zdeformowanymi kopytami. Wierzymy, że za jakiś czas Gapcia będzie mogła galopować.

Handlarz żąda natychmiastowej zapłaty za Gapcię. Jej życie wyceniono na 1700 zł. Jeszcze miesiąc temu najpewniej by się udało ją wykupić, dziś ze strachem zamieszczamy apel na stronie, bo choć kwota nie wydaje się bardzo duża, na ten moment cała pomoc ukierunkowana jest na Ukrainę. Zebranie na wykup konia, na dziś dzień, graniczy niemal z cudem. Prosimy z całego serca, dołóżcie się do życia Gapci. W piątek, 18 marca, musimy za nią zapłacić.

Gapcię znaleźliśmy u handlarza. Stała tam, przerażona, mała i taka krucha. Przypięta do żłobu zardzewiałym łańcuchem czekała na transport do rzeźni. Bez nadziei na lepsze jutro, bez szansy na ratunek. Handlarz powiedział, że znudziła się dzieciom, a że do tego okulała, to idzie na rzeź. Dodał, że właściciel ją zaźrebił, żeby więcej ważyła. Smutna historia kolejnego konia, któremu człowiek odmawia prawa do życia.

Dla Gapci decydujące będą najbliższe godziny. Negocjować handlarz nie chce, mówi, że kuc jest tani, więc on nie będzie czekał na pieniądze.  Jeśli nie zapłacimy w terminie, on ją odbierze i zawiezie na rzeź.

Uratowana 19.03.2022

Prosimy o pomoc dla małej Gapci. Dla niej ważna jest każda złotówka.

Pomoc dla Gapci