Dwie elegantki z Benkowa

Szanowni Państwo,

dziś przychodzę do Was z Jasną i Łaciatą. To dwie klacze w typie huculskim, które uratowaliście w ubiegłym roku – za co kolejny raz bardzo Wam dziękuję.

Jasna przyjechała do Benkowa ze źrebakiem, a Łaciata szczęśliwie oźrebiła się u nas. Łaciata i Jasna bardzo się polubiły i nie odstępują się niemal na krok.

Konie te są utrzymywane w systemie wolno wybiegowym (mają obszerny padok plus duże wiaty do dyspozycji) w stadzie ponad 20 innych zwierząt. Mogą zawierać przyjaźnie, mogą się lubić i nie lubić z innymi. Mogą same decydować z kim i ile chcą przebywać, co pozwala im na budowanie złożonych relacji. Taki system to najlepsze co można zaproponować koniom. To zwierzęta stadne, zwierzęta potrzebujące ruchu i boksy choćby najpiękniejsze i największe, są dla nich jedynie klatką.

Oczywiście i u nas korzystamy z boksów w przypadku koni, które przyjechały nieprzygotowane do systemu wolnowybiegowego, jak również w przypadku zwierząt chorych czy wymagających z innych względów takiej opieki, ale każdemu z nich staramy się zapewniać ruch i kontakt z innymi końmi, bo jest dla nich niezmiernie ważne i potrzebne dla zdrowia.

Sami też doskonale wiemy, że łatwiej jest iść do stajni i tam wyczyścić konia, który nie jest zarośnięty jak mamut, ale priorytetem dla każdego, komu dobro koni leży na sercu, powinien być przede wszystkim komfort zwierzęcia, o którego losie decydujemy. Także, jeśli możecie proszę, korzystajcie ze swoimi końmi z wolnego wybiegu. To dla nich zdrowe ciało i „zdrowa głowa”.

Dziękujemy, że jesteście z nami❤️❤️❤️

Michał Bednarek

tel 506 349 596

Może masz możliwość podarowania domu adopcyjnego któremuś z naszych podopiecznych? Kliknij poniżej i dowiedz się więcej 😊Lub zadzwoń do mnie (506 349 596 – wyślij SMS, jeśli nie odbiorę).

Nie dysponujesz możliwością przygarnięcia konia pod swoją bezpośrednią opiekę, ale chciałbyś aktywnie uczestniczyć w życiu swojego benkowego ulubieńca? Mamy dla Ciebie rozwiązanie w formie comiesięcznego wsparcia w wybranej przez siebie kwocie. Dowiesz się więcej o tej formie pomocy klikając niżej:

Jeśli chcesz i możesz pomóc, prosimy o wpłaty
z tytułem „Wsparcie dla koni na rzeź”
numer konta: 23102040270000110216926564

Fundacja BENEK, ul. Orzechowa 15, 63-004 Szewce

Jeśli mieszkasz poza granicami Polski i chcesz wpłacić darowiznę
na nasze konto: BPKOPLPWPL23102040270000110216926564

PAYPAL: fundacja.benek@op.pl

 
Za każdą pomoc – dziękujemy z całego serca.

Pomoc dla Benkowa

wybierz kwotę

lub

Jeśli podasz swój e-mail, poinformujemy Cię o naszych działaniach

Pomoc dla Benkowa