Stanęliśmy przed widmem zakończenia ratowania zwierząt. To bardzo smutne, ale prawdziwe.

Moi Drodzy,

Abyśmy mogli ratować kolejne zwierzęta potrzebujemy środków na rozbudowę miejsca dla zwierząt.  

27 hektarów, tyle terenu możemy wykorzystać dla zwierząt. Ale nadal nie mamy funduszy na konieczną infrastrukturę. Miejsce trzeba ogrodzić, wydzielić wybiegi i postawić wiaty dla kopytnych.

 

Rozbudowa jest konieczna, nie mamy miejsca, a co za tym idzie możliwości ratowania kolejnych zwierząt, bo tych, niestety, nie ubywa. 

Bardzo Was proszę o każdą pomoc. Razem zdziałamy cuda, razem uda nam się rozbudować ośrodek i stworzyć schronienie dla wielu zwierzaków. One mają tylko nas.

Wierzę, że z Wami u boku stworzymy im bezpieczny dom.

Dziękuję za każde wsparcie.
Michał Bednarek

17.08.2023

Szanowni Państwo, jak zapewne widzicie, coraz mniej zwierząt pojawia się na naszych zbiórkach. A jak już ratujemy to tylko maluchy – osiołki i kucyki. Bo je jeszcze gdzieś jesteśmy w stanie upchnąć. Ale za chwilę skończy się miejsce nawet dla tych nich. Stanęliśmy przed widmem zakończenia ratowania zwierząt. Jest to bardzo smutne, ale prawdziwe. Nie możemy trzymać ich w zatłoczonych stodołach, jak to robią handlarze. To niehumanitarne i godzi w dobro zwierząt. Mamy do dyspozycji teren, ale paradoksem jest, że nie możemy z niego skorzystać, bo nie mamy pieniędzy na ogrodzenie i chociaż najprostsze wiaty. Wiem, że wiele zwierząt czeka na ratunek, ale nie mamy u siebie miejsca dla nich. Musimy sami walczyć o zwierzęta, bo nikt inny im nie pomoże.

Bardzo proszę, jeżeli macie taką możliwość, pomóżcie nam ogrodzić teren i zbudować proste wiaty.

Michał Bednarek

Termin zapłaty mija za:

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

 

Szanowni Państwo,
Benkowo to dom zwierząt. Ich bezpieczne schronienie. Młode, stare, chore, kalekie czy zdrowe – wszystkie są tu jednakowo ważne, kochane i chciane.
Wszystkie mają zapewnioną odpowiednią dla gatunku opiekę, żywienie, profilaktykę weterynaryjną, a w razie konieczności leczenie. Trafiają do nas często w dramatycznym stanie, odbudowujemy ich zdrowie i wiarę w ludzi. Ich życie i potrzeby wytyczają nam rytm dnia i sens istnienia.

Aktualnie w naszych ośrodkach mieszka ponad 300 zwierząt, staramy się nie odmawiać pomocy, bo dla nas każde życie jest ważne. Robimy, co możemy by jak najbardziej efektywnie wykorzystywać miejsce, którym dysponujemy, ale dziś żal ściska nasze serca, bo za chwilę będziemy musieli wstrzymać pomoc dla kolejnych bid. Po prostu to miejsce nam się kończy. Nasz ośrodek zapełnił się zwierzętami, które nie mają szansy na dom ze względu na wiek, stan zdrowia bądź jeszcze nie są gotowe by jechać do adopcji.
Największy problem jest z końmi, osiołkami, kucykami, bo tych zgłoszeń mamy najwięcej. Każdego dnia ktoś prosi o ratunek, a są to duże zwierzęta, które wymagają odpowiedniej wielkości wiat i wybiegów. 

Dramatem jest to, że mamy do dyspozycji 27 hektarów przylegających do naszego ośrodka w Nowej Studnicy ale teren nie jest nawet ogrodzony nie mówiąc już o tym, że nie ma tam żadnych wiat, a co z tym idzie nie ma jak tych zwierząt tam umieścić.
Te 27 hektarów to jedyna szansa na ratunek dla kolejnych koni, kucyków osiołków. Dla tych starych, dla kalekich. Dla matek z dziećmi, dla byłych sportowców, dla koni z rekreacji i dla zwykłych, wiejskich Basiek co latami pracowały w polu i rodziły.

Ten teren może uratować wiele tych zwierząt, ale by tak się stało pilnie trzeba go ogrodzić, wybudować wiaty i podzielić na wybiegi. Szacowany koszt wykonania niezbędnej infrastruktury to 220 tysięcy złotych. To ogromna kwota ale musimy ją uzbierać jeśli mamy ratować kolejne konie. Bardzo Was prosimy o pomoc.
Każda złotówka to realna szansa na pomoc. Na ratunek dla skazanych na rzeź zwierząt. One mają tylko nas.

Dziękuję za każde wsparcie.
Michał Bednarek

                                                             O NAS
Działamy od 13 lat. W naszych azylach mieszka ponad 300 zwierząt z kilkudziesięciu gatunków. Pomagamy zwierzętom, ale i pomagamy dzieciom. Współpracujemy z 31 szkołami i przedszkolami, prowadząc w tych placówkach warsztaty terapii zajęciowych. Dla dzieci z orzeczeniem prowadzimy bezpłatną hipoterapię i onoterapię w naszym ośrodku.
Jeździmy na targi zwierząt, interweniujemy, prowadzimy odbiory zaniedbanych zwierząt. Ratujemy zwierzęta domowe, hodowlane, dzikie i egzotyczne. Przyjmujemy zwierzęta z wypadków. Dajemy dom psom i kotom, które po kilkanaście lat oglądały świat przez schroniskowe kraty. Mamy jedyny w Europie Azyl dla żubrów. Prowadzimy wolontariat, programy adopcyjne, a nasz ośrodek jest otwarty dla odwiedzających. Pracujemy fizycznie przy zwierzętach, nie mamy biura. Działamy dzięki takim osobom jak Ty, które nie są obojętne na krzywdę zwierząt.

Jeśli chcesz i możesz pomóc, prosimy o wpłaty
z tytułem „Pomoc dla Benkowa”
numer konta: 23102040270000110216926564

Fundacja BENEK, ul. Orzechowa 15, 63-004 Szewce

Jeśli mieszkasz poza granicami Polski i chcesz wpłacić darowiznę
na nasze konto: BPKOPLPWPL23102040270000110216926564

PAYPAL: fundacja.benek@op.pl

 
Za każdą pomoc – dziękujemy z całego serca.

Pomoc dla Benkowa

wybierz kwotę

lub

Jeśli podasz swój e-mail, poinformujemy Cię o jej dalszych losach

Kup tapetę i wspomóż fundację
Wyślij SMS o treści POMAGAM
  • NA NUMER 7420 KOSZT 4,92 ZŁ
  • NA NUMER 7977 KOSZT 11,07 ZŁ
  • NA NUMER 91920 KOSZT 23,37 ZŁ

Bardzo DZIĘKUJEMY za każde wsparcie.

BENKOWO nie otrzymuje dotacji na prowadzenie ośrodka
dlatego bardzo potrzebujemy Twojego wsparcia aby dalej zapewniać

warsztaty terapii zajęciowej w szkołach i przedszkolach

schronienie, leczenie i wyżywienie zwierząt

hippoterapię i onoterapię dla potrzebujących dzieci

wyjazdy na interwencje i pomaganie innym