Do czego może być potrzebna wielbłądzia wełna?

Naszemu wspaniałemu wielbłądowi Jaśkowi trafiło się dziś skubanko. Zostaliśmy poproszeni o dostarczenie wielbłądziej wełny, która w celach dydaktycznych zostanie przekazana na zajęcia dla dzieci. Będą one porównywać wełnę wielbłądzią, owczą i lamią. Spróbują znaleźć podobieństwa i różnice. Samo skubanie Jaśka w żaden sposób mu nie przeszkadza. A jest to dla niego przyjemny zabieg, po którym będzie mu chłodniej. Normalnie to pozwalamy naszym wielbłądom wylinieć samodzielnie. No ale w tym przypadku jest wyższy cel. A przy okazji Jasiek ma darmowe spa. Jak widać na filmiku nasze wielbłądy linieją w różnym tempie. Big Mama ma już letnie futerko a maluch z kolei jest całkiem kudłaty. Młode wielbłądy potrzebują nosić dłużej ciepłą sierść. Przy okazji chcielibyśmy Was zaprosić w weekend do Benkowa. Przypominamy, że jesteśmy czynni od 10 do 16.

Historię wielbłądów możecie śledzić tu…..

z tytułem „Pomagam”

Za każdą pomoc – dziękujemy z całego serca

Pomagam