Czupurek dziękuje za ratunek

jeszcze raz bardzo Wam dziękujemy za pomoc dla Czupurka. Osiołek prosto od handlarza przyjechał do Nowej Studnicy, gdzie został dołączony do kwarantanny z innymi, ostatnio ratowanymi uszatkami. Dobrze zniósł transport, nie sprawiał problemów przy sprowadzeniu z samochodu. I mimo ciemności (bo przyjechał w nocy) bez kłopotu dał się przeprowadzić na padok do kolegów. Dobrze dogaduje się w stadzie, choć jest nisko w hierarchii.

Czupurek został już odrobaczony i odwszony, przed nim jeszcze wizyta kowala. Jest osiołkiem stroniącym od kontaktu z człowiekiem. Niestety nadal chodzi w kantarze rzeźnickim, bo bardzo boi się dotykania uszu i okolic. Próby zmiany kantara kończą się atakiem paniki. Czupurek się odsadza, bardzo energicznie macha głową, usiłuje się wyrwać. Nie pozostaje nam nic innego jak dać mu czas na nabranie zaufania i zrozumienie, że nikt u nas mu nie będzie robił krzywdy. Mamy nadzieję, że za kilka tygodni nie będzie problemu ze zmianą kantara na inny.

Bardzo Wam dziękujemy za ratunek dla Czupurka. Dzięki Wam jest bezpieczny i już nic mu nie grozi.

z tytułem „Wsparcie dla koni z rzeźni”