BUBA ODESZŁA

06.05.2024 Po kilkutygodniowym pobycie w szpitalu i chorobie Buba niestety odeszła. Bardzo ciężko się z tym pogodzić…. Mamy nadzieję, że tam gdzie jest już nie cierpi.

tel 506 349 596

14.02.2024 Szanowni Państwo,

przychodzę do Was z porcją zdjęć Buby ze swojego tymczasowego domu. Zamieszkała w pensjonacie, gdzie jest już też Perełka.

Najbliższe miesiące będą poświęcone socjalizacji Buby z ludźmi, nauczy się podawania nóg, żeby struganie kopyt nie było wielkim stresem. Pozna dotyk szczotki i smak przysmaków dla koni.

Kto wie? Może znajdzie szybko kochający dom? Trzymajcie kciuki! Buba z pewnością byłaby wspaniałą towarzyszką spacerów w ręku, a gdy skończy 4 lata, będzie można przyuczać ją do siodła.

Jeszcze raz dziękuję za podarowanie jej życia

tel 506 349 596

Może masz możliwość podarowania domu adopcyjnego któremuś z naszych podopiecznych? Kliknij poniżej i dowiedz się więcej 😊Lub zadzwoń do mnie (506 349 596 – wyślij SMS, jeśli nie odbiorę).

➡️Szukamy pasjonatów, dla których opieka nad zwierzakiem to przyjemność, a nie przykry obowiązek.

• Aby ubiegać się o adopcję musisz być pełnoletni.
  • Adopcja jest bezpłatna. Zwierząt nie można sprzedać ani rozmnażać.
  • Przed wyjazdem zwierzaka do nowego domu – umawiamy się na wizytę, by się poznać i porozmawiać.
  • Zaprosimy Cię również do nas, abyś poznał swojego nowego członka rodziny.
  • Przy adopcji wymagane jest podpisanie umowy.

14.02.2024

Szanowni Państwo, zrobiliście to po raz kolejny. Przed chwilą ocaliliście Perełkę. A teraz dołączyła do niej Buba.  Zamieszkały w tym samym pensjonacie. Gdyby nie Wasze wsparcie i deklaracje na jej utrzymanie, już by jej z nami nie było.

Jesteście wielcy! Dziękuję za kolejne ocalone życie! ❤️❤️❤️

wczoraj udało się Perełce – jest już bezpieczna w stajni pensjonatowej. Nic jej już nie grozi i mam nadzieję, że za jakiś czas uda się jej znaleźć najlepszy dom adopcyjny, w którym już zawsze będzie otoczona miłością i troską. Bardzo, bardzo dziękuję. Nadal na pomoc czeka Maniek, którego transport został przez handlarza przełożony na jutro wieczór, więc jest jeszcze dla niego szansa na pomoc.

Niestety nie mam najlepszych wieści o Bubie. Dziś przypada dzień rozliczenia się za nią i przyjdzie nam się przekonać czy ten 13sty dzień miesiąca będzie dla niej pechowy czy szczęśliwy. Życie Buby zostało wycenione na 6800 zł, wpłacona została zaliczka, doszło też dla niej sporo darowizn, jednak nie ma nadal całej kwoty, którą chce handlarz. Brakuje 1800 zł.

Buba tak jak Perełka, ma miejsce w pensjonacie dla koni i tylko dlatego ma szansę na ratunek.  Teraz musimy zrobić wszystko by dziś zapłacić do końca jej życie. Wtedy już zawsze będzie bezpieczna. Proszę, dołączcie do pomocy, to ostatnia Batalia o jej życie.  Idziemy razem po Bubę, teraz!

Uratowana 13.02.2024

03.02.2024
zaliczka wpłacona za Bubę i mamy trochę czasu na uzbieranie reszty – do 13 lutego musimy się rozliczyć i ją odebrać.

Dziękuję za odzew, jesteście wspaniali! Mamy deklarację na pomoc w utrzymaniu Buby do czerwca, więc jest dla niej szansa na ratunek. Handlarz już wie, że będziemy ją ratowali i Buba dziś nigdzie nie jedzie, a planowali ją rano zagonić na trap i wywieźć na ubój. Planowali ją dzisiaj zabić.

Życie Buby jest wycenione na 6800 zł, zaliczkę – 2800 zł trzeba wpłacić do piątku. Od tej kwoty mamy już 1400 zł, od teraz każda złotówka będzie przeznaczona na jej wykup.

Dajemy radę więc garda do góry i do dzieła!
Buba! Buba, idziemy po Ciebie!
Teraz!

Od kilku miesięcy w miarę możliwości i zasobów, budujemy boksy, wiaty, stawiamy ogrodzenia. Wszystko to po to, by móc pomagać jak największej ilości zwierząt. To są duże koszty, więc prace idą wolno, niestety zbyt wolno, abyśmy dziś nie znaleźli się w sytuacji, gdy nie możemy podjąć się pomocy zwierzęciu, bo nie mamy dla niego miejsca. Na ten moment mamy kilka zgłoszeń koni i osiołków, które czekają na wykup (niebawem będą na stronie) ale dostaliśmy kolejną wiadomość. Są młode, zimnokrwiste konie, które mają wyrok śmierci. To źrebaki.

Najpilniej pomocy potrzebują dwie młodziutkie kobyłki. Jedna z nich to Buba, ma 10 miesięcy. Ma jechać na rzeź praktycznie na już. Dla tej drugiej klaczki – Perełki – jest osoba, która zadeklarowała pokrywanie kosztów pensjonatu do czerwca tego roku. Niestety nie mam nikogo, kto zechciałby wesprzeć utrzymanie Buby i tym samym dać jej szansę na ratunek. Bo choć nie wiem, czy zdołamy wykupić te dwa zimnokrwiste źrebaki, to wiem na pewno, że jeśli nie będę miał możliwości zapewnienia Bubie miejsca, to nie będę w stanie podjąć się zbiórki.

Dla Buby jest tylko jedna droga do życia. Pilnie potrzebne są deklaracje, które umożliwią wstawienie Buby do pensjonatu dla koni, gdzie będzie mogła odbyć kwarantannę, przejść diagnostykę, mieć zrobioną profilaktykę i nauczyć się tego, co koń w jej wieku umieć powinien. Miesięczny koszt to kwota około 800 zł wraz z opieką weterynaryjno – kowalską. Pieniądze, które zapewnią jej 4 miesiące utrzymania, to jej być albo nie być. Jeśli uda się uzbierać deklaracje, wtedy będziemy próbowali ją ratować. Jeśli zostanie wykupiona i nie znajdzie domu, przyjedzie do Benkowa razem z Perełką.

Dziś muszę podjąć decyzję czy Bubę będziemy ratowali, czy też ma jutro rano jechać na ubój.

Jeśli ktoś z Państwa chciałby ją w tym czasie regularnie wspierać do czerwca – proszę o dokonanie darowizny z wybraną kwotą – i o maila z deklaracją. Można też Bubę wesprzeć jednorazowo dla niej dzisiejsza pomoc to jedyna nadzieja na to, że będziemy próbowali ją wykupić.

Dziękuję za pomoc

z tytułem „Ratunek dla Buby”
numer konta:
23102040270000110216926564