Balbinka nowe wieści

na pewno jesteście ciekawi jak sobie radzi Balbinka. Ta zwykła klacz, która całe swoje życie spędziła na wsi, mieszka w stajni, w której znaczna większość koni to konie lekkie, pracujące pod siodłem. Tymczasem nasza babina Balbina, jak zobaczycie na filmie, z dnia na dzień coraz lepiej odnajduje się w nowej rzeczywistości. Jest miłym i spokojnym koniem, który lubi zabiegi pielęgnacyjne. Nie do końca ma jeszcze przekonanie czy mycie kopyt i nóg wodą jej się podoba, ale stara się dzielnie znosić i ten zabieg. Jedynie trochę się wierci.
To bardzo miły koń. Chodzi na uwiazie, mogą ją czyścić dzieci, grzeczna, nie kopie, nie gryzie ale za to w słabszej grupie koni umie zawalczyć o swoje 😉 Balbina daje sobie radę.

Czeka jeszcze na kontrole brzucha, tarnikowanie zębów oraz na oględziny zmian na skórze głowy. Trzymajcie kciuki za Balbinę by nadal tak sobie świetnie radziła, a my obiecujemy, że damy znać jak tylko lekarz ją zbada – co będzie miało miejsce po weekendzie.

Jeszcze raz bardzo Wam dziękujemy za pomoc w uratowaniu tej poczciwej klaczy. To wspaniały, zrównoważony koń.

Balbinkę i Łaskę można odwiedzać w Klub Jeździecki Pasja , mają tam bardzo dobrą opiekę.

z tytułem „Wsparcie dla koni z rzeźni”